Connect with us

Війна

Прокуратура розпочала розслідування ракетного обстрілу енергетичної інфраструктури в Одеській області

Published

on

Вранці, 22 жовтня, відбувся ракетний обстріл об’єкту енергозабезпечення в Одеському регіоні. Розпочато досудове розслідування, повідомили в Прокуратурі Одеської області. 

За даними слідства, 22 жовтня, збройні сили рф, нехтуючи нормами міжнародного гуманітарного права, здійснили ракетний обстріл об’єкту енергозабезпечення в Одеському районі. Внаслідок обстрілу троє працівників підприємства отримали множинні поранення, їх госпіталізовано до лікарні.  

Будь-які військові об’єкти поруч відсутні. Попередньо обстріл здійснено двома крилатими ракетами. 

Фото: прокуратура Одеської області

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Управління СБУ в Одеській області.

Нагадаємо, що здійснюється досудове розслідування 74 кримінальних проваджень стосовно злочинів рф на території Одеси та області.

Війна

В окупованому Криму партизани провели диверсію на залізниці

Published

on

У тимчасово окупованому Криму партизани здійснили диверсію на ділянці залізниці, через яку окупанти перекидають військові вантажі та особовий склад.



Джерело

Continue Reading

Війна

ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed

Published

on

Українська армія вперше застосує повністю автономну турель Sky Sentinel з великокаліберним кулеметом M2 “Ma Deuce” для боротьби з дронами-камікадзе. Встановлення цієї системи на озброєння стало новим етапом у розвитку протидронових технологій.

Як повідомив співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран у мережі Facebook, ключовою особливістю Sky Sentinel є повна автономність: система самостійно розпізнає ціль, розраховує траєкторію польоту ворожого дрона, зокрема Shahed, і відкриває вогонь.

“Не потрібно жодного оператора. Все робитиме виключно штучний інтелект”, – зазначив Таран.

Крім того, як наголосив спеціаліст, українські розробники почали впроваджувати систему штучного інтелекту OCDSS, яка дозволяє планувати ройові місії дронів на основі симуляцій тисяч бойових сценаріїв.

“Це означає: менше втрат, більше влучань і повний контроль над ситуацією в повітрі”, – пояснив він.

Водночас Таран застеріг, що всі ці показники були продемонстровані лише на випробуваннях.

“Звісно, ці всі показники були на рівні випробувань і не впроваджені на рівні країни. Тож тепер чекатимемо, як вона покаже себе в реальних бойових умовах”, – підсумував співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран.

Фокус вже писав, що турель Sky Sentinel (“Небесний Страж”) здатна виявляти та збивати російські безпілотні літальні апарати типу Shahed-136 і високошвидкісні крилаті ракети.

Нагадаємо, у квітні в українських бійців з’явилися автоматизовані турелі, здатні вести вогонь з укриття на відстані до 2,5 км.



Джерело

Continue Reading

Війна

У Третій штурмовій розповіли, як наземні дрони замінюють піхоту на полі бою

Published

on

Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України впроваджує наземну роботизовану техніку, щоб замінити піхоту на полі бою; це сприяє зниженню людських втрат і підвищує ефективність виконання бойових завдань.

Про це на брифінгу заявив командир взводу наземних роботизованих комплексів та засновник школи НРК 3 ОШБр Віктор Павлов (Старк), передає кореспондент Укрінформу.

“Всі безпілотні системи, як повітряні, так і наземні, – це змога ефективно воювати та захищати свою країну. Вони дозволяють зменшити людські втрати та економічні витрати на війну. Наземні дрони – це можливість замінити роботу піхоти. НРК виконують три основні функції піхоти: логістичну, інженерну та вогневу підтримку”, – сказав Павлов.

За його словами, за тиждень наземні роботи перевозять десятки тонн вантажу на передову. Якщо людина в середньому може перенести до 20 кілограмів, роботизована техніка здатна довезти до 200 кг.

“Логістика – це основа. Без забезпечення не буде війни. У бригаді ми навчилися багато вантажу перевозити саме роботизованими комплексами… Класичну логістику ми майже повністю замінили на логістику дронами“, – наголосив військовослужбовець.

Не менш важливими функціями роботизованої техніки є можливість евакуації поранених, мінування та розмінування, забезпечення вогневої підтримки.

Він зазначив, що на Третю штурмову бригаду зараз припадає 50-60% застосування всіх роботизованих комплексів у Силах оборони. Системно підрозділ почав їх використовувати у 2024 році в Авдіївці. “Зараз у нас великі результати, а своїм досвідом ми готові ділитись”, – додав Павлов.

Читайте також: Чи стане небо чистим від «шахедів»?

У березні запрацювала Школа наземних роботизованих комплексів від Третьої штурмової бригади, за цей час навчання в ній пройшли 507 людей.

“Це і люди, які проходять курс рекрута, і цивільні, і військові. Більшість із них цивільні, бо курс для військових ми лише нещодавно запустили”, – зауважив Павлов.

За його словами, Школа НРК передусім працює для того, щоб акумулювати бойові знання, навички та досвід у цій галузі та передавати його як військовим, так і цивільним, “але для цивільних програма більш урізана, аби не відкривати військові таємниці”.

Павлов додав, що ще одним завданням школи є популяризація цього напряму та збільшення кількості підготовлених людей.

Читайте також: Нацгвардійці врятували пораненого побратима за допомогою наземного робота

У школі пропонують базовий 5-денний курс для цивільних і військовий курс, який триває 11 днів. Навчальна програма складається з таких напрямків: інженерна підтримка, логістика, бойові платформи. Подати заявку можна за посиланням.

Як повідомлялося, Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України запустила власну школу для підготовки операторів наземних роботизованих комплексів (НРК).

Фото: Генштаб ЗСУ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.