Війна
Воєнні злочини рф на території Одещини: статистика обласної прокуратури

Усі воєнні злочини країни-агресора фіксуються, розслідуються і подаватимуться до Міжнародного суду. Сьогодні, 19 жовтня, на брифінгу керівника Одеської обласної прокуратури, Сергія Костенка, доповіли про 74 кримінальні провадження, стосовно злочинів на території Одеси та області.
На сьогодні здійснюється досудове розслідування 74 кримінальних проваджень за 438 статтею ККУ: порушення законів та звичаїв війни. Це злочини, вчинені військовослужбовцями рф, які порушують норми міжнародного гуманітарного права.
З 24 лютого 2022 року по сьогодні задокументовано:
- 61 обстріл цивільної та критичної інфраструктури,
- 47 обстрілів ракетною зброєю повітряного, морського та наземного базування,
- 97 ракет без урахування збитих ППО,
- 2 бомбардування тактичною авіацією,
- 7 обстрілів корабельною артилерією,
- 5 обстрілів та пошкоджень внаслідок застосування безпілотних літальних апаратів.

Внаслідок цих обстрілів загинуло 32 цивільні особи, з яких — 2 дітей. Поранено 90 цивільних, з них — 17 дітей.
Через обстріли зазнали пошкодження та руйнування власного майна близько тисячі мешканців Одеського регіону: житлові будинки, квартири, бази відпочинку, складські приміщення, торговельні павільйони та інші будівлі. Пошкоджено 3 цивільних судна та ще 3 — затоплено. Загалом вилучено понад 2000 уламків ракет, бомб, снарядів в тому числі заборонених міжнародними конвенціями касетних бомб. За кожним фактом руйнування зареєстровані провадження, проводиться слідча робота.
Поки що 9 проваджень об’єднали в одне: це події від 23 квітня, удару по ЖК “Тірас” та по 1 липня —ракетний удар по селищу Сергіївка.
“Ми вирішили об’єднати в один процес ці провадження, щоб довести, що це не є поодинокими похибками, а систематична свідома діяльність, щоб обстрілювати, знищувати інфраструктуру та вчинювати злочини щодо цивільного населення” — зазначив Сергій Костенко.
Розслідування по кожному факту обстрілів містить огляд місця подій, опитування свідків та потерпілих, ідентифікацію засобу вчинення злочину, тобто ракету. За даними нашого ППО, відстежується позиція, засіб запуску та траєкторія просування Україною. Надалі отримують дані розвідки про те: хто саме і яким чином віддавав накази у підрозділах армії противника.
Ця інформація використовуватиметься у міжнародних судових установах і надасть українській стороні обґрунтовану позицію. Стосовно удару по “Тірасу”, то розслідування вже завершене, встановлені особи з-поміж командування країни-агресора, які віддавали накази на обстріл житлового комплексу.
Нагадаємо історію військовослужбовиці за позивним Джейн.
Війна
У квітні росіяни зменшили темпи із захоплення території

У квітні цього року російські війська продовжували захоплювати територію України значно повільнішими темпами, ніж наприкінці 2024 року.
Про це у соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.
Як зазначили у відомстві, російські сухопутні війська, найімовірніше, захопили приблизно 200 кв. км території України у квітні 2025 року, тобто в середньому приблизно 6 кв. км на день. Аналітики відзначають, що це незначне збільшення порівняно з приблизно 150 кв. км, захопленими російськими військами в березні цього року, що було найнижчим показником з червня 2024 року.
Також, як зазначається, протягом квітня ЗС РФ досягли тактичних успіхів навколо Покровська – ключового українського логістичного вузла, який підтримує операції на Донбасі.
«Покровськ, імовірно, залишається пріоритетним напрямком для Росії в її наступі, але з кінця 2024 року РФ не змогла досягти жодних помітних успіхів навколо міста», – йдеться у звіті.
Також зазначається, що поки Росія святкуватиме День перемоги, українські війська, найімовірніше, продовжуватимуть проводити обмежені бойові операції в прикордонному районі Курської області Росії, що є першим випадком з часів Другої світової війни, коли іноземні війська проводять операції на російській території.
Як повідомляв Укрінформ, загальні бойові втрати російських військ з 24 лютого 2022 року по 7 травня 2025 року на війні проти України становлять близько 960 тисяч 770 осіб, з них 1270 осіб – за минулу добу.
Війна
9 травня по урядовій будівлі у Бєлгороді влучив дрон — відео

Безпілотник поцілив у будівлю уряду Бєлгородської області. Місцева влада звинуватила в атаці Україну.
Кадрами з моментом удару 9 травня поділився губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков.
“У День перемоги ЗСУ вдарили безпілотником літакового типу по будівлі уряду Білгородської області”, — написав він.
Губернатор повідомив, що в результаті атаки отримали поранення двоє осіб. Співробітник Росгвардії був госпіталізований зі сліпим уламковим пораненням стегна. Заступник Гладкова Олександр Лоренц був оглянутий медиками після покладання квітів до Вічного вогню. У нього діагностували струс та акубаротравму, тобто травму від акустичної вибухової хвилі (в народі називають контузією). Чиновник продовжить лікування амбулаторно.
Про удар стало відомо о 8:43. Гладков підтверджував влучання в урядову будівлю, але повідомляв, що ніхто не постраждав. Попри атаку дрона росіяни проводили святкові заходи до 9 травня згідно з планом, але губернатор запевняв, що було вжито заходів для максимальної безпеки.
У Генеральному штабі ЗСУ не підтверджували, але й не спростовували інформацію про удар по Бєлгороду. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський також коментарів не публікував.
Нагадаємо, 9 травня проходив святковий парад у Москві. Серед гостей Кремля був лідер КНР Сі Цзіньпін. Президент РФ Володимир Путін продемонстрував йому зброю, якою окупанти б’ють по Україні.
Москва оголошувала перемир’я на три дні до 9 травня і, зі слів українських бійців, підрозділи отримали наказ відкривати вогонь лише у відповідь. Однак, як повідомили в ОСУВ “Хортиця” ще 8 травня, загарбники не дотримувались обіцянки.
Війна
ЄС оголосив про намір виділити майже €1,9 мільярда на військову підтримку України

“Сьогодні ЄС офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України. Це історичне рішення, адже зброя для України буде закуплена за рахунок прибутків від заморожених російських активів через Європейський фонд миру”, – написав глава уряду.
Прем’єр-міністр додав, що 1 мільярд євро з цієї суми буде спрямовано на закупівлю зброї за так званою данською моделлю — безпосередньо в українських виробників. За його словами, це не просто посилить здатність України до захисту, а й стимулюватиме економіку та інновації в оборонно-промисловому комплексі.
“Щиро дякуємо Європейському Союзу за це далекоглядне рішення, лідерство та підтримку. Особлива вдячність Данії, Франції, Нідерландам та Італії, які реалізуватимуть закупівлі української зброї на суму 1 мільярд євро. Разом — сильні. Разом забезпечимо справедливий мир для України й безпеку для всієї Європи”, — зазначив він.
Церемонія підписання угоди про виплату другого траншу прибутків від заморожених активів РФ / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ
Шмигаль поінформував, що ще понад 600 мільйонів євро буде спрямовано на артилерію та боєприпаси, понад 200 мільйонів євро — на посилення української ППО.
Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз, Данія, Франція, Італія домовилися про передачу на підтримку української оборонної промисловості 1 млрд євро фінансування, наданого Європейському фонду миру з надзвичайних чистих доходів від заморожених активів Росії.
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року