Політика
Нардеп Арістов отримав підозру за Мальдіви

Народному депутату від «Слуги народу» Юрію Арістову, який нещодавно відпочивав на Мальдівах, за матеріалами Служба безпеки України і Державного бюро розслідувань повідомлено про підозру у внесенні до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей. Парламентар поїхав відпочивати на острови в Індійському океані, попри заборону для посадовців на виїзд за кордон під час війни.

Арістов підготував документи про те, щоб йому надали дозвіл на службове відрядження на три дні «з метою поглиблення двостороннього співробітництва з урядом Литви». До цих документів він вніс неправдиву інформацію про термін свого перебування за кордоном (авіаквитки на Мальдіви депутат придбав заздалегідь). Перебуваючи за кордоном, він дистанційно відкрив лікарняний в одному з приватних медичних закладів Києва. Під час лікарняного Арістов разом з родиною був на Мальдівах.
Нардепу може загрожувати обмеження волі до трьох років, або штраф до 4250 грн, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Політика
У День Європи важливо бути в Україні

Новий міністр закордонних справ ФРН Йоганн Вадефуль своїм візитом в Україну разом з європейськими колегами хоче засвідчити солідарність з українцями і готовність допомагати у протистоянні російській агресії.
Про він сказав на відео, оприлюдненому в соцмережі Х, передає Укрінформ.
Глава німецького МЗС повідомив, що прибув в Україну напередодні ввечері.
«Як міністр закордонних справ я вперше в Україні. Чому? Я планую разом з моїми колегами з інших країн ЄС показати в День Європи (9 травня – ред.), що ми стоїмо на боці України», – сказав дипломат.
Він зазначив, що Європа – це «місце надії» для України. Німецький міністр нагадав, що після початку повномасштабної війни багато українців знайшли прихисток у європейських країнах. Українці сподіваються, що їхня країна стане членом Євросоюзу, і Німеччина буде підтримувати їх на цьому шляху, запевнив глава МЗС.
Вадефуль нагадав, що ЄС як організація дбає про безпеку та порядок на континенті. Ці питання він назвав головними у своїй роботі на посаді глави МЗС.
«Ми маємо провадити зовнішню політику, орієнтовану на безпеку. І тому важливо, щоб ми всі разом подали Україні знак солідарності», – сказав міністр.
Він підкреслив, що це особливо актуально в День Європи.
Як повідомлялося, висока представниця ЄС із зовнішніх відносин й політики безпеки Кая Каллас напередодні заявила, що європейські міністри закордонних справ 9 травня здійснять візит до України, щоб обговорити підтримку оборонної промисловості та погодити політичні умови для створення Міжнародного трибуналу з покарання воєнних злочинів та злочину агресії проти України.
Йоганн Вадефуль відвідував Україну в грудні 2024 року – він супроводжував тоді ще кандидата в канцлери Фрідріха Мерца.
Фото: dpa
Політика
Трамп анонсував розмову із Зеленським після ратифікації угоди про копалини

Президент США Дональд Трамп заявив, що поговорить зі Президентом України Володимиром Зеленським про угоду щодо видобутку корисних копалин після того, як її ратифікувала Верховна Рада.
Політика
Путін не хоче миру, треба визначати рамки його стримування

На порядку денному президента країни-агресора Володимира Путіна немає питання миру, тому треба визначати рамки його стримування від продовження агресії.
Про це заявив колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час виступу на 17-му Київському безпековому форумі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Путін ніколи не погодиться на мир. Він не вірить, що Україна є суверенною незалежною державою, а українці існують як окремий народ. Путін вважає, що Росія має право на всі території, які він називає “ісконно рускімі зємлямі”, і що він може завойовувати й інші землі – у Грузії, Молдові, будь-де. Миру немає на порядку денному Путіна. Саме тому нам треба визначати рамки стримування і устрашення – таким має бути наш менталітет, наше сприйняття і наші дії, щоб стримати Путіна від майбутнього нападу”, – сказав Волкер.
Він додав, що Путін, як людина, яка вийшла з КДБ, ностальгує за минулим і за Радянським Союзом.
“Тому, якщо ми хочемо зупинити Росію, щоб у майбутньому Путін не продовжував свою агресію, нам треба повертатися до подій історії”, – вважає американський дипломат.
Як повідомляв Укрінформ, колишній очільник військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що Росія лише завдяки підтримці Китаю та інших автократій може продовжувати війну проти України, в якій вона, попри величезні втрати за понад три роки, не досягла жодної зі своїх стратегічних цілей.
-
Суспільство7 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Суспільство1 тиждень ago
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Усі новини1 тиждень ago
паливо тепер можна отримувати з CO2 (фото)