Одеса
Поїздка до Японії, майданчики для паркування та будинок Магнера: головне з виконкому Одеської міськради

Сьогодні, 30 березня, пройшов виконавчий комітет Одеської міської ради. «Дайджест Одеси» був на засіданні та розповість про цікаві питання, які розглянули.
Одеська делегація у Японії
На початку мер Геннадій Труханов повідомив про результати візиту до Японії з 14 по 23 березня. Японці підтримують Україну та готові надавати місту технічну допомогу для відновлення. Серед “подарунків” до Одеси прибуде мобільний шпиталь та обладнання: мамограф, рентген, апарат УЗД та фіброгастроскоп, а також мобільний комп’ютерний томограф. У переліку потреб міста, які передали керівництву Йокогами, газові генератори, газопоршневі установки потужністю від 2 мегавати.
Також провели переговори щодо будівництва сміттєпереробного заводу про який у місті точаться розмови багато років. “Ми не розглядаємо цей завод лише задля утилізації та переробки сміття. Наша основна мета – генерація електроенергії всередині міста, адже це дозволить підтримувати критичну інфраструктуру у разі аварій чи надзвичайних ситуацій”, — зазначив Геннадій Труханов.
Йокогама оплатила поїздку та проживання делегації, тому з бюджету міста на цей візит гроші не витрачали.
Нові майданчики для платного паркування
Згідно із прийнятим рішенням відтепер платні паркувальні локації на 307 машиномісць з’являться на Грецькій та Буніна вулицях. За попередніми розрахунками нові локації приноситимуть до міського бюджету близько 150 тисяч гривень щомісяця. Бо згідно зі словами директора департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Артема Сидоренко, 12 вже працюючих локацій, з моменту впровадження у жовтні 2022 року по 28 лютого 2023 року збагатили міський бюджет на понад мільйон гривень.
Ці майданчики обслуговуватиме КП «Одестранспарксервіс».

Можливість обвалу будинку Магнера
На виконкомі прийняли рішення створити комісію та вдруге обстежити цей пам’ятник архітектури. Адже наразі постало питання про ремонт дому Фука, який знаходиться по сусідству та у приватній власності. Власник готовий проводити роботи, проте стан будинку Магнера, може спричинити обвал.
Проти минулого обстеження будинку Магнера виступили місцеві жителі та ОСББ. Тому мерія вирішила спробувати знову, задля чого і створена нова комісія.
Додамо, що на виконкомі зазначили, що інформаційну табличку про включення центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО встановлять біля будівлі музею Морського флоту. Відкриття планується під час візиту генеральної директорки ЮНЕСКО Одрі Азуле, попередньо, 4 квітня.
Нагадаємо, що минула сесія міськради мало не зірвалась через суперечки.
Одеса
Військовий з Одещини не виконав припис суду та отримав новий вирок

Військовий на фронті. Фото ілюстративне: JointForcesCommandAFU в соцмережі
Військовий з Одещини неодноразово вчиняв домашнє насильство в родині, через що Кодимський суд присудив його до проходження курсів для кривдників. Проте ходити на них військовослужбовець відмовився, тому на нього відкрили ще одну справу.
Про це Новини.LIVE дізналися з Єдиного реєстру судових рішень.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
Військовий, уродженець с. Гольма Балтського району Одещини, раніше був осуджений за ч.2 ст. 1732 КУпАП (домашнє насильство). Проте службовція звільнили від покарання у вигляді обмеження волі з умовою, що він буде протягом трьох місяців відвідувати курси для кривдників. Проте чоловік проігнорував вимогу суду. Він прийшов до “Центру надання соціальних послуг” та написав відмову від проходження терапії. Це і стало приводом для нового провадження.
Що вирішив суд
Військового визнали винним за ст. 3901 КК України (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників). Замість трьох місяців курсів фігурант отримав два роки пробаційного нагляду.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про військового, який збіг у СЗЧ за сімейними обставинами. А також про солдата, який ухилявся від сплати аліментів.
Реклама
Одеса
Морське перемир’я: плани РФ і що отримає Україна

Флагман Чорноморського флоту Росії «Москва». Фото: REUTERS/EyePress News
Українські військово-морські сили рівно три роки тому не лише відсунули флот РФ від своїх берегів, а й створили нову морську реальність, де ворог втрачає ініціативу. З того моменту наші захисники здобули новий рівень довіри, як всередині країни, так і на міжнародній арені. Проте загроза з боку ворога, що підступно вичікує, нікуди не поділася. Яка зараз ситуація в морі та чому Росія просить “перепочинку”?
Про це журналісти Новини.LIVE поспілкувалися зі спікером Української добровольчої армії (УДА) Сергієм Братчуком.
Реклама
Читайте також:
Російський флот в Чорному морі
Сьогодні, навіть попри масштабні втрати, Чорноморський флот Росії продовжує існувати та зберігати залишки своєї ударної спроможності. Основна частина кораблів і ракетоносіїв зараз базується в Новоросійську. Саме вони становлять потенційну загрозу для південних регіонів України та міжнародної торгівлі в Чорному морі. Втім, українські сили оборони не лише зупинили ворога на морі, а й продовжують методично знищувати його техніку, інфраструктуру і, найголовніше — впевненість у власній перевазі.
“Попереду, дай Боже, у нас будуть і нові операції зі знищення ракет-носіїв. Вже сьогодні вдалося зробити чимало — і це змінило безпекову ситуацію не тільки для України, а й для наших сусідів у регіоні”, — каже спікер Української добровольчої армії (УДА) Сергій Братчук.
Важливо розуміти, що успіх українських військово морських сил створив новий баланс, де агресор більше не може діяти вільно у всьому Чорному морі.
Перемир’я в Чорному морі
У спробах уникнути нових втрат Росія використовує інформаційну тактику — просуває ідею так званого “перемир’я” в Чорному морі, зокрема прикриваючись зерновими угодами. Але справжня мета очевидна — повернути свої сили ближче до Криму та відновити контроль. Ці плани зривають українські морські дрони та флотилії, що тримають ворога в постійному напруженні.
“Це намагання затягнути час, обманути партнерів, перш за все Сполучені Штати. Тому що обманути українців вже, чесно кажучи, не вдасться”, — додав спікер Української добровольчої армії.
Українське суспільство вже давно навчилося бачити за словами Москви справжні наміри — відновити домінування, підірвати єдність партнерів і виграти час. Але цього разу — не вдасться.
Небезпека з моря
Попри наявність загрози з боку російських ракетоносіїв, загальна ситуація в Чорному морі суттєво покращилася. Український контроль над акваторією поступово посилюється. Але остаточна безпека буде досягнута лише тоді, коли ворога витіснять з усіх українських територій — з повітря, суші й моря.
“Сьогодні безпека в нашій частині Чорного моря, вона є, але загроза потенційних ракетних ударів ніде не поділась. Але з часом, я думаю, буде досягнуто мети, коли ці ракетоносії не будуть загрожувати цивільним суднам”, — розповів Сергій Братчук.
Сьогоднішня ситуація в Чорному морі — це результат системної, наполегливої та продуманої роботи ВМС. Російський флот втрачає силу, контроль і вплив. І цей процес лише набирає обертів. Українські сили впевнено беруть під контроль те, що ще вчора здавалося неможливим — безпеку у власному морі.
Раніше ми писали, про подробиці висадки ЗСУ в Криму. А також про те, як Україна змінила хід війни.
Реклама
Одеса
РФ почала фільтрацію в Криму – діти українців та татар під ударом

Діти кримських татар. Фото ілюстративне: Кримсько-татарський ресурсний центр
В анексованому Криму російська влада ввела “пункти тестування” для дітей мігрантів. Насамперед мішенню стали маленькі українці та кримські татари.
Про це повідомляє Центр національного спротиву.
Реклама
Читайте також:
Тестування дітей
На тимчасово окупованому півострові адміністрація РФ запровадила “пункти тестування” для дітей “мігрантів” — тобто всіх, хто не є етнічним росіянином. Під виглядом опитування неповнолітніх мешканців ідеологічно обробляють, нав’язують російську ідентичність. У центрі національного спротиву стверджують, що таким чином в Криму шукають “неблагонадійні” сім’ї для подальших репресій.
“Центр національного спротиву наголошує: це порушення міжнародного права і ще один воєнний злочин”, — йдеться у повідомлені.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про подробиці висадки десанту в Криму. А також про думки Чубарова щодо звільнення півострова.
Реклама
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Війна1 тиждень ago
Військовий Роман Овдієнко – гість програми «Командири нашої перемоги»
-
Відбудова1 тиждень ago
Україна та Японія підписали грантову угоду на $58 мільйонів для програми відновлення
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» запускають у повторний прокат
-
Події1 тиждень ago
Україна просить Європу допомогти в евакуації культурних артефактів
-
Суспільство1 тиждень ago
Зеленський відвідав поранених захисників, які виконували завдання на Донеччині та у Курській області
-
Усі новини5 днів ago
машинний зір не допоміг (відео)