Connect with us

Війна

Розмінування української землі: спеціалісти, гроші та роки роботи

Published

on

Україна зараз – одна з найбільш замінованих країн світу. Повне гуманітарне розмінування потребує десятків років, мільйонів доларів, нової техніки та більше спеціалістів. 

Як заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, близько 30% території України заміновано: «Держслужбою з надзвичайних ситуацій розміновано, обстежено та очищено 800 км2. Люди цілодобово знаходяться на цих територіях, аби в найшвидші терміни розмінувати їх. Так, ДСНС знешкоджено 350 тисяч вибухонебезпечних предметів, Національною поліцією — 210 тисяч, а Національною гвардією — 27 тисяч».

Наразі, за його словами, майже закінчується підготовка додатково 400 саперів, які розпочнуть роботу вже у червні-липні: «І набираємо зараз ще додатково 500 осіб, які також після відповідного навчання будуть готові до виконання своїх обов’язків».

За гострої потреби у кадрах, по всій країні збільшують штатну чисельність саперів та саперів-водіїв. Як для “Дайджесту Одеси” розповіла речниця ДСНС Одеської області Марина Мартиненко в Одесі потрібно ще близько 20 людей.

«Це будуть піротехніки Одещини, проте у нас вже є досвід роботи на деокупованих територіях. Наразі є три групи саперів, їхня ротація відбувається кожні півтора місяця. На підготовку одного спеціаліста йде три місяці. Враховуючи, що сьогодні майже щодня в Україні зустрічаються вибухонебезпечні предмети ще часів минулих війн, то робота з розмінування буде довгою та важкою», – додала пані Мартиненко. 

Вимоги до кандидатів: 

  • наявність повної середньої освіти;
  • обов’язкове перебування на військовому обліку;
  • відсутність судимості за кримінальні злочини та адміністративні правопорушення; 
  • придатність до служби за станом здоров’я;
  • для водіїв – посвідчення водія категорії — В, С1, С.

Особи, прийняті на службу, забезпечуються повним соціальним пакетом.

Співробітники проходять професійне навчання за обраною посадою на базі підрозділів навчальних закладів ДСНС за державні кошти. 

Оперативне розмінування – очищення саперами ДСНС, Нацгвардії або ЗСУ ділянок, де виявлені вибухові предмети. Таке розмінування підходить для екстрених випадків. А гуманітарне – обстеження потенційно небезпечних територій, знищення вибухових предметів та проведення контролю якості, за міжнародними стандартами.

Наприклад, щоб зробити землю непридатною для вирощування сільськогосподарських культур, вистачає кількох діб обстрілів, а щоб прибрати з неї вибухонебезпечні предмети, потрібні місяці роботи саперів. За оцінкою Українського клубу аграрного бізнесу, у звільнених областях заміновані близько 2 млн га полів. Кожен рік простою цих земель коштуватиме економіці країни до 800 млн дол. У тимчасовій окупації 6 млн га, які теж потребуватимуть перевірки після звільнення. Розмінування не гарантує фермерам повернення до роботи на цих землях. Поверхню ще потрібно вирівняти та рекультивувати, тобто відновити родючість ґрунту. Загальну вартість таких робіт Київська школа економіки в червні оцінювала 40 млн дол. Проте страждають не тільки аграрії. Під час відступу росіяни мінують комунікації та критичну інфраструктуру в містах, щоб ускладнити повернення українського бізнесу та місцевих жителів.

На деокупованих територіях не завжди готові чекати, звідки і з’явився навіть чорний ринок саперів, які не відповідають за якість своєї роботи.  На Київщині неодноразово трактори чи комбайни підривались на умовно очищеному полі. Аграрії ризикують, сплачуючи від однієї тисячі доларів за розмінування одного га від нелегальних спеціалістів, при цьому навіть не мають змогу підтвердити безпечність землі для здачі її в оренду. 

Варто зазначити, що робота саперів до повномасштабного вторгнення та після, змінилась. Площа забруднення значно вища, а самі предмети – більш чутливі. Людям варто пам’ятати, що іграшка у магазині – безпечний предмет, а посеред поля чи вулиці – потенційно замінований. Тому слід пам’ятати про механізм дій, якщо ви побачили підозрілий предмет:

●  не торкайтесь та відійдіть на безпечну відстань,

●  зробіть мітку одягом, палицями чи камінням,

●  попередьте перехожих та інших людей поруч про знахідку, аби вони теж тримались на безпечній відстані,

●  проінформуйте про знахідку, за екстреними номерами: 101 – ДСНС, 102 – поліція. Нагадаємо, що наразі триває друга посівна в умовах війни і про виклики наших аграріїв розповіла директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Аллою Стояновою.

Війна

Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Published

on


Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом

Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.

Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.

За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.


Важливо

Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський

“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.

Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.

“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.

За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.

Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.

Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.



Джерело

Continue Reading

Війна

Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку

Published

on

Попри всі провокації противника на Новопавлівському напрямку, спроби росіян перетнути адміністративний кордон в Дніпропетровській та Донецькій областях залишаються невдалими.

Про це у телеефірі сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.

“Покровський напрямок залишається найактивнішим. Потім – Новопавлівський напрямок зі спробами росіян наблизитися до адміністративного кордону Дніпропетровської та Донецької областей. Та важливо зазначити, що незважаючи на усі провокації противника на цьому напрямку, активні спроби перетнути адміністративний кордон залишаються невдалими”, – зазначив Трегубов.

Він наголосив, що загарбники також намагаються тиснути на українські підрозділи на Лиманському напрямку.

“Наступним (за активністю підрозділів країни-агресора – ред.) йде Лиманський напрямок. Але в цьому випадку противник нас нічим не дивує: тиск залишається так само там же, де він був і пів року тому”, – додав речник.

Читайте також: Сили оборони за добу відбили 153 атаки, найбільший натиск ворога – на Покровському напрямку

Відповідаючи на запитання про те, наскільки ситуацію на цих напрямках ускладнюють російські атаки дронами, Трегубов пояснив, що дронові атаки РФ стали майже безперервними.

“Там не просто часті атаки. Вони фактично вже безперервні. Скажемо так, битви безпілотників стали рутинною частиною сучасної війни. Тому ми не можемо казати, що це вже якісь окремі інциденти. Ні, це триває вже понад рік як стандартне застосування безпілотників. Так само як колись стандартним вважали стрілковий бій чи застосування артилерії. Це постійно відбувається. Постійно ведеться розробка, постійно завдаються удари”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, на східному напрямку фронту російські війська намагаються вийти на оперативний простір між містом Покровськ та Костянтинівкою для проведення подальших активних дій, проте Сили оборони України стримують агресора.



Джерело

Continue Reading

Війна

ППО збила 78 із 83 дронів, якими росіяни атакували Україну

Published

on


Сили протиповітряної оборони збили 78 із 83 російських безпілотників, якими армія РФ атакувала Україну.

Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомляють у Телеграмі.

Із 22:30 суботи, 26 липня, росіяни атакували Україну 83-ма ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів з напрямків:Орел, Курськ, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ, а також з Гвардійського тимчасово захопленого Криму.

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.

Читайте також: У Волгоградській області РФ безпілотники атакували електропідстанцію

За попередніми даними, станом на 10:30 неділі, 27 липня, ППО збила або подавила 78 ворожих БПЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, півдні, сході та в центрі країни.

Зафіксовано влучання п’яти безпілотників у трьох локаціях, падіння збитих (уламки) на двох локаціях.

Як повідомляв Укрінформ, у Полтавській області у Кременчуцькому та Полтавському районах зафіксовано падіння уламків ворожих безпілотників, унаслідок чого пошкоджено чотири приватні будинки та три господарчі споруди.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.