Політика
Британія допоможе Україні підготуватись до переговорів зі США

«Джонатан Пауелл, радник з національної безпеки (прем’єр-міністра Британії – ред.) Кіра Стармера, відвідав Україну на вихідних, щоб проінформувати Зеленського перед тим, як представники його країни візьмуть участь у переговорах зі США у вівторок, щоб уникнути повторення сварки з Дональдом Трампом в Овальному кабінеті», – пише видання.
Зазначається, що Пауелл радить Зеленському чітко дати зрозуміти, що він відповідає на американські запити, і підкреслити Трампу, що Росія є головною перешкодою на шляху до миру.
Видання пише, що Британія не братиме участі в переговорах, а офіційні особи поїдуть до Саудівської Аравії лише на прохання України.
Водночас Стармер намагається переконати Трампа відновити обмін розвідданими з Україною після несподіваного припинення минулого тижня. На вихідних Стармер говорив з президентом Франції Еммануелем Макроном і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, який відвідає Вашингтон цього тижня, про необхідність відновлення обміну розвідданими з Києвом. Пауелл також наполягав на цьому під час бесіди з радником Трампа з національної безпеки з Майком Волтцем.
Як повідомляв Укрінформ, переговори між США і Україною відбудуться в місті Джидда в Саудівській Аравії. До складу української делегації, яка зустрінеться з американською стороною у Саудівській Аравії, ввійшли керівник ОП Андрій Єрмак, його заступник Павло Паліса, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та міністр оборони Рустем Умєров.
Від американської сторони участь братимуть держсекретар США Марко Рубіо разом із радником з нацбезпеки Майком Волтцом і представником президента з питань Близького Сходу Стівом Віткоффом.
Reuters пише, що офіційні представники адміністрації США на переговорах з українською делегацією в Саудівській Аравії мають намір визначити, чи готова наша країна піти на поступки Росії для припинення війни.
Політика
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі

Президент Володимир Зеленський у Римі розпочав зустріч зі спеціальним представником президента США з питань України Кітом Келлогом.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Кіт Келлог входить до складу американської делегації, що братиме участь у Міжнародній конференції з відновлення України, що відбудеться у столиці Італії 10-11 липня.

Як повідомляв Укрінформ, учора, 8 липня, президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація має намір постачати Україні більше оборонної зброї. За його словами, українці повинні мати змогу захистити себе. Ця заява пролунала після паузи у поставках зброї зі Сполучених Штатів.
Політика
ОЗХЗ посилить моніторинг ситуації на фронті в Україні

Гендиректор ОЗХЗ посол Фернандо Аріас наголосив, що ситуація в Україні залишається тривожним нагадуванням про загрозу застосування хімічної зброї у сучасних конфліктах, а також підкреслив необхідність посиленої міжнародної співпраці для запобігання таким злочинам.
Політика
ЄСПЛ сьогодні оголосить рішення у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»

Європейський суд з прав людини у середу оголосить рішення у міждержавній справі “Україна та Нідерланди проти Росії”.
Як передає кореспондент Укрінформу, рішення зачитають під час публічного слухання в Будівлі прав людини в Страсбурзі.
Йдеться про справу, яка охоплює події на сході України, що розпочались у 2014 році, включно зі збиттям літака рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, а також з вторгненням російських військ на територію України з 2022 року.
Справу формують чотири міждержавні заяви: перша й друга подані Україною у 2014 році. Вони стосуються системних порушень прав людини Росією на сході України, включно з викраденням груп дітей і їх тимчасовим вивезенням до РФ. Третя, подана Нідерландами у 2020 році, присвячена збиттю рейсу MH17. Четверту заяву держава Україна внесла у 2022 році – вона стосується порушень прав людини в умовах повномасштабної агресії Росії після 24 лютого 2022 року.
Україна та Нідерланди як держави-заявники посилаються на численні порушення Європейської конвенції з прав людини, зокрема на статті 2- 5, 8 -11, 13 і 14 – право на життя, заборона тортур, свободи слова, мирних зібрань, свобода совісті та інші.
На стадії розгляду по суті 26 держав-учасниць Конвенції отримали дозвіл на подання спільної письмової позиції, а також на усні виступи під час слухання у Великій палаті. Окремі подання також зробили Польща та Велика Британія.
Наразі на розгляді ЄСПЛ залишаються ще три міждержавні заяви “Україна проти Росії” та близько 9500 індивідуальних скарг, що стосуються подій у Криму, на сході України, в акваторії Азовського моря та в контексті повномасштабного вторгнення Росії.
Як повідомляв Укрінформ, у червні 2024 року ЄСПЛ оголосив рішення по суті в першій міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)», визнавши існування численних порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму з боку держави-агресора.
Фото: ennhri.org
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами