Connect with us

Одеса

Чи можливе перемирʼя України та РФ у 2025 році: що кажуть експерти

Published

on


Президент США Дональд Трамп. Фото: Reuters

Майбутнє російсько-української війни дедалі більше залежить не лише від ситуації на фронті, а й від міжнародної дипломатії. Сигнали, які надходять із Вашингтона, свідчать: Україна входить у складну фазу переговорного процесу, в якій важливо не втратити суб’єктність. Дедалі очевидніше  США можуть зосередитися не на пошуку перемоги, а на збереженні обличчя. Усе частіше звучить думка: можлива нова спроба “домовитися” з Путіним. Але яку ціну за це доведеться заплатити Україні?

Журналісти Новини.LIVE запитали про це у політологині Людмили Покровщук. 

Реклама

Читайте також:

Санкції для Росії 

Паралельно зі спробами політичного тиску на Росію, США використовують санкційний інструмент. Однак, як виявляється, реальний ефект таких обмежень значно менший, ніж очікувалося. Причина  численні винятки, що дозволяють обходити заборони через спеціальні дозволи Мінфіну. Такий підхід не лише нівелює мету санкцій, а й створює простір для гібридних маніпуляцій з боку РФ. Водночас Україна потребує не символічних заходів, а дієвого ізолювання агресора від світової економіки.

“Треба вести більш жорстку позицію, проти Росії. Тому що ті санкції, які зараз є, саме від Сполучених Штатів зауважу, коли вони вводять санкції, то в Міністерстві Фінансів вводять потім такі генеральні довіреності. І генеральні довіреності видаються підприємствам, яким дозволяється ці санкції не виконувати певною мірою. А нам потрібно, щоб ці санкції повністю виконувалися і саме, щоб вони були більш жорсткими. Тобто потрібно певне таке, не то б сказати ембарго, але більш жорстка позиція щодо зброї” каже політологиня Людмила Покровщук. 

Політологиня Людмила Покровщук про санкції для Росії. Фото: Новини.LIVE

Фактично це означає: що навіть під санкціями Росія зберігає доступ до критичних ресурсів, зокрема до технологій подвійного призначення. Без посилення санкційної політики Москва й надалі фінансуватиме війну шляхом міжнародних каналів.

Кому вигідна пауза у війні

Ідея короткострокового перемир’я, що її просуває частина американського істеблішменту, має привабливий вигляд лише на перший погляд. Насправді ж йдеться не про завершення війни, а про відкладений конфлікт із високими ризиками. За відсутності чіткого механізму контролю за дотриманням домовленостей, такі ініціативи створюють ілюзію миру. Росія отримує час на перегрупування, а Захід змогу тимчасово “вимкнути” війну з інформаційного порядку денного. Україна ж у цьому сценарії  єдина, хто реально ризикує.

“Якщо Трамп вийде на сто днів з оцим частковим, то це, в принципі, вже є прогрес. Але тут також є певна пересторога. Якщо він вийде і заявить, що є часткове перемир’я, то ми повинні розуміти, як воно буде відбуватися. Що таке часткове перемир’я? Як буде це контролюватися? А часу вже зовсім мало. В принципі, часу вже немає в нього. Тому на сьогодні дуже-дуже складний процес”, зазначає експертка.

Експертка Людмила Покровщук про те, кому вигідна пауза у війні. Фото: Новини.LIVE

Досвід попередніх “перемир’їв”  Мінських домовленостей  демонструє, що такі формати не працюють без жорстких гарантій. І найголовніше  без готовності карати порушника.

Симпатія Трампа до Путіна

Особисте ставлення Дональда Трампа до Володимира Путіна давно викликає запитання у політичних аналітиків. У цьому контексті важливо розуміти, що Трамп сприймає Росію не як загрозу, а як імперію, яку варто поважати. Така позиція не лише небезпечна, а й деструктивна для глобального балансу сил. 

“Він імператор, у нього така політика. Йому, в принципі, може не подобатися те, що Путін робить в Росії. Але це він робить в Росії, і Трампу на це все одно. Але за його словами, Росія це імперія” зауважує експертка. 

Експертка Людмила Покровщук про симпатію Трампа до Путіна. Фото: Новини.LIVE

Це пояснює, чому Трамп часто відмовляється від оцінок дій Кремля, пропонуючи “домовитися як лідери”. І саме тут криється найбільша небезпека для України.

Трамп зацікавлений у Росії

Поза межами публічного обговорення існує ще один  економічний вимір американсько-російських відносин. І тут ключовим є регіон Арктики, багатий на ресурси та стратегічно важливий у військовому контексті. Трамп, як бізнесмен, не може ігнорувати ці можливості, особливо в умовах конкуренції з Китаєм. Саме тому навіть під час війни зберігається кулуарна економічна комунікація з РФ. Цей чинник суттєво ускладнює прозорість політики США щодо війни в Україні.

“Росія Дональду Трампу потрібна, щоб вирішити ряд питань, які його дуже цікавлять. Перше, це, звісно, питання Арктики. І от якщо ми подивимося, що Дмитрієв привіз перший раз, коли приїхав у Вашингтон. Там дуже великий був економічний блок по Арктиці. Це те, що було потрібно самому Трампу” каже політологиня.

Політологиня Людмила Покровщук про зацікавленість американського президента в Росії. Фото: Новини.LIVE

З огляду на це, можна припустити, що стратегічні угоди в Арктичному регіоні стають однією з карт у перемовному процесі. І тут інтереси України можуть легко відійти на другий план.

Раніше ми писали, що Трамп зробив заяву про останні зустрічі України та РФ. А також про те, що Келлог пояснив, на що розраховувати Україні щодо перемир’я. 

Реклама



Джерело

Одеса

Прогноз погоди в Одесі і області на завтра, 8 липня – чи обіцяють синоптики Гідрометцентру спеку

Published

on


Люди в Одесі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE

Завтра, у вівторок,8 липня, в Одесі і області буде мінлива хмарність, однак жодних опадів не прогнозують. Також мешканців регіону попередили про надзвичайний рівень пожежної небезпеки через нарастаючу спеку.

Про це повідомляє Гідрометцентр Чорного та Азовського морів.

Реклама

Читайте також:

Погода в Одесі

Завтра в Одесі буде мінлива хмарність, однак жодних опадів не прогнозують. Вітер очікується південний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі сягатиме +20…+22 °C, а вдень потеплішає до +27…+29 °C. 

Погода в Одесі. Фото: скриншот з Google

Погода на Одещині

Одеську область також очікує мінлива хмарність без істотних опадів. Вітер буде  південний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі сягатиме +18…+23 °C, вдень — від +31 °C до +36 °C, а у прибережній зоні до +27…+29 °C. На автошляхах регіону обіцяють добру видимість.

Крім того, по регіону завтра очікується підвищений рівень пожежної небезпеки. Погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення та розповсюдження загорянь в екосистемах, при наявності джерел займання (відкритого вогню).

Погода на Одещині. Фото: скриншот повідомлення Гідрометцентру

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що в Україні починається справжня спека. А також про те, яку погоду обіцяють синоптики протягом літа.



Джерело

Continue Reading

Одеса

Керівник однієї з компаній в Одесі передавав дані про ЗСУ та об’єкти інфраструктури ФСБ – як покарали

Published

on


Фігурант у суді. Фото: Одеська обласна прокуратура

Керівник однієї з одеських компаній, яка працевлаштовує моряків на риболовецькі і торговельні судна, шпигував на користь ФСБ: передавав ворогу дані про позицції ЗСУ та інфраструктурні об’єкти. Однак його піймали на гарячому, а суд прирік фігуранта до 15 років ув’язнення.

Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.

Реклама

Читайте також:

Подробиці справи

Засуджений добровільно погодився співпрацювати зі спецслужбами РФ та передавав ворогу розвіддані щодо українських оборонних позицій і критичної інфраструктури. Зокрема, агент надсилав координати розташування особового складу ЗСУ, позицій зенітно-ракетних комплексів ППО, об’єктів морського порту та  радіотелевізійного передавального центру.

За це шпигун розраховував отримати керівну посаду в окупаційній адміністрації морського порту, у випадку захоплення міста. Для безперешкодного огляду та фотофіксації об’єктів він використовував надані йому представником ФСБ “документи прикриття” — посвідчення члена громадської організації, контролера Інфоксводоканалу та журналіста. Однак чоловіка все одно викрили та затримали. Під час обшуку було вилучено мобільний телефон із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь РФ.

Вилучені посвідчення. Фото: Одеська обласна прокуратура

Що вирішив суд

Суд визнав фігуранта винним за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада). Його прирікли до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про мешканця Миколаєва, який передавав ФСБ дані щодо нових розробок ракет “Нептун”. А також про військового, який зливав інформацію Росії.



Джерело

Continue Reading

Одеса

Військовий ЗСУ на Одещині вимагав гроші за те, щоб приписати мобілізованого до тилової частини

Published

on


Оголошення підозри. Фото: Національна поліція України

Начальник однієї зі структур забезпечення підрозділів ЗСУ на Одещині вимагав з мобілізованого хабар за проходження служби у тиловій частині. Його піймали на гарячому, чоловік може отримати  до восьми років ув’язнення.

Про це повідомляє Національна поліція України.

Реклама

Читайте також:

Подробиці справи

Військовозобов’язаний чоловік, який хотів мобілізуватися до лав ЗСУ та проходити службу у вибраній ним військовій частині на Одещині, звернувся до начальника однієї зі служб забезпечення по консультацію щодо зарахування. Але за вирішення питання офіцер почав вимагати винагороду в розмірі двох тисяч доларів. За цю суму він обіцяв вплинути на посадових осіб військової частини, які приймають такі рішення, пояснюючи, що особисто знайомий та спілкується з ними.

Одночасно фігурант зауважив: якщо чоловік мобілізовуватиметься сам, без його сприяння, то не матиме гарантій на проходження служби саме в тиловій частині. Після того, як ділку були передані кошти, правоохоронці його затримали, а гроші — вилучили. 

Вилучені гроші. Фото: Національна поліція України

Яке покарання загрожує

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням). Йому загрожує до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна. Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в сумі 1,8 млн грн.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, як на Одещині намагалися підкупити прикордонників. А також про схему з переправлення військовозобов’язаних вантажівками.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.