Україна
Чи зростуть тарифи на газ та світло — відповідь Міненергетики

Нещодавно деякі засоби масової інформації зазначали про підвищення тарифів на газ та електроенергію. Однак ці повідомлення є неправдивими.
Про це повідомляє пресцентр Міністерства енергетики України.
Там зазначили, що ця інформація не відповідає дійсності. У відомстві додали, що мета подібних заяв — дестабілізація соціальної ситуації в країні.
“Будьте уважними, не поширюйте неперевірену інформацію і довіряйте офіційним джерелам” — йдеться в повідомленні.
Раніше в ЗМІ писали, що зокрема тариф на газ можуть підняти влітку 2025 року, оскільки в цей період підвищення буде менш відчутним для домогосподарств. Тоді зазначалось, що тариф на газ для споживачів може зрости до 9,5-10 грн за кубометр.
Нагадаємо, 31 березня комунальне підприємство “Рівнеоблводоканал” повідомило, що частина містян будуть без води у певні години через фінансові проблеми та великі борги за електропостачання й очищення стоків. Пізніше голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш повідомив, що того ж дня з представниками обласної та міської влади й водоканалу провели екстрену нараду, на якій вирішили, що у квітні подачі води рівнянам із пониженим тиском і за графіками не буде.
Однак ситуація залишається критичною. Причина — “необґрунтовані тарифи”, фінансові труднощі підприємства та відсутність належної підтримки з боку обласної влади. Після скандалу з графіками постачання води у Рівному, Фокус дослідив ситуацію із водопостачанням в країні загалом та з’ясував, чи загрожує українцям водний колапс.
Україна
Farmak спростовує фейк про завищену ціну на “Тріомбраст” у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника

У зв’язку з публікацією в окремих ЗМІ інформації щодо нібито завищеної на 40% вартості лікарського засобу “Тріомбраст” при його постачанні для потреб Міністерства оборони України, компанія Farmak заявляє, що така інформація є неправдивою та спрямованою на дискредитацію українського виробника.
Контракт на постачання ліків “Тріомбраст” був укладений із Головним військовим клінічним госпіталем МОУ 27 березня 2025 року за процедурою запит пропозицій через Prozorro Market (ідентифікатор оголошення: UA-2025-03-13-011363-a) відповідно до чинного законодавства.
Угода передбачала постачання 1100 шт ампул препарату. Ціна за одну ампулу склала 119,40 грн без ПДВ. Відповідно ціна за упаковку (5 шт в коробці) – 597 грн. без ПДВ. Гранично-оптова (референтна) ціна, зареєстрована в Міністерстві охорони здоров’я України на цей лікарський засіб складає 597,45 грн без ПДВ.
Публікації, в яких стверджується, що закупівля відбулася без тендеру та за завищеною ціною, не відповідають дійсності. Закупівля здійснена відповідно до Постанови 1178 КМУ, яка визначає порядок і перелік товарів, обов’язкових до закупівлі закладами охорони здоров’я через Prozorro Market.
Щодо ціни: згідно з даними сайту tabletki.ua, вартість “Тріомбрасту” в аптечних мережах коливається від 423,72 грн до 1070 грн. Ціна 423,72 грн представлена лише в кількох аптеках мережі “Бажаємо здоров’я” по всій Україні, де в наявності по 1–2 ампули з терміном придатності до 06.2025.
Водночас на офіційному сайті аптеки “Бажаємо здоров’я” ціна препарату з тривалим терміном придатності становить 857 грн.
Відповідно аптеки можуть самостійно формувати ціну, враховуючи в тому числі термін придатності. І якщо він закінчується, аптеки можуть робити знижку, щоб швидше реалізувати продукт.
Узагальнений аналіз цін на “Тріомбраст” на tabletki.ua демонструє, що роздрібні ціни значно перевищують гранично-оптову ціну, затверджену МОЗ. Тому порівняння вартості в межах державного контракту з ціною продукту, який представлений в аптеці однією ампулою з майже вичерпаним терміном придатності є некоректним та свідчить про поверховість аналізу й недостатню обізнаність автора публікації.
Компанія Farmak закликає представників медіа дотримуватись журналістських стандартів, ретельно перевіряти інформацію перед її публікацією та не поширювати недостовірні або перекручені дані.
Вдячні тим медіа, які розібравшись в ситуації, спростували чи видалили неправдиву інформацію.
Україна
Погода в Україні – у Миколаївській та Одеській областях очікують пилову бурю

Надвечір суботи, 29 березня, початок пилової бурі вже фіксують у Миколаївській області й сильний вітер утримуватиметься в Україні до кінця поточної доби.
Такі дані оприлюднили в Укргідрометцентрі.
Пилову бурю фіксують у Первомайську
Фото: Укргідрометцентр
Зазначається, що незабаром пилова буря очікується також і в Одеській області.
Водночас у південних, більшості центральних та західних областей пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с з утриманням до кінця доби.
“Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств”, — попередили в Укргідрометцентрі, класифікувавши синоптичні умови І рівнем небезпечності, жовтим.
Області, де очікується сильний вітер, виділено жовтим кольором
Фото: Укргідрометцентр
Тим часом у соцмережах публікують, як на трасі “Миколаїв — Одеса” почалася потроху погіршуватися видимість через пил у повітрі.
Нагадаємо, наприкінці вересня 2024 року жителі Харкова, Дніпра, Сум, Полтави та Луганська скаржилися на хмару пилу, яка огорнула ці міста. Мешканцям було важко дихати, а на автівках з’явився брудний наліт.
Також Фокус писав, як на початку квітня минулого року у столичному регіоні через сильну піщано-пилову бурю, яка прийшла з Сахари, спостерігалося значне погіршення погодних умов. Потужний вітер зривав дахи на багатоквартирних будинках у Ворзелі, Гостомелі, Ірпені.
У лютому 2025 року сервіс моніторингу погоди Ventusky прогнозував пилову бурю, яка рухалася з Польщі, Сербії та Болгарії в Україну. Найвищий рівень забруднення тоді очікувався в Житомирі.
Україна
Погода на місяць: яким буде квітень 2025

У порівнянні з березнем квітень не принесе у країну так багато рекордів. Однак температура буде вищою, ніж зазвичай, а місцями випаде незвично багато дощитиме.
До початку квітня в Україні прогнозують різке похолодання. Однак у сам квітень має порадувати весняним теплом. Про це повідомив синоптик Ігор Кібальчич.
Погода на місяць: у квітні потепліє
Квітень загалом буде теплішим, ніж зазвичай. Однак це перевищення норми не буде таким значним, як у березні — приблизно на 1,5-2,7 градуса.
“У зв’язку зі збільшенням середньої температури, прискоряться процеси вегетації всіх видів рослин, тому у разі короткочасних вторгнень холоду вже є сенс говорити не про морози, а про заморозки — тобто зниження температури повітря нижче 0°C на тлі додатної середньодобової температури”, — спрогнозував Кібальчич.
Погода на місяць: де будуть опади
Опади нерівномірно розподіляться Україною. Загалом їхня кількість відповідатиме нормі, але дощів може випасти більше, ніж зазвичай, на лівобережній частині країни. У цьому випадку йдеться про перевищення норми на 20-50%.
“Імовірність випадання снігу цього року протягом усього квітня оцінюється як досить низька на рівнинній місцевості, проте у Карпатах він періодично спостерігатиметься, що для цього регіону є нормою”, — зауважив експерт.
Погода на місяць: яка буде температура
Синоптикиня Віра Балабух у коментарі УНІАН розповіла, що у північних регіонах квітень може бути незвично теплим — температура більше відповідатиме показникам, характерним для півдня, зокрема Одещини та Миколаївщини.
Середня температура у південних регіонах коливатиметься у межах від +12 до +14 градусів, а у північних — від +10 до +11. Шанси на аномальні похолодання Балабух оцінила у не вище як 20%. З її слів, якщо температура і знижуватиметься, це буде не дуже інтенсивно і короткочасно.
Нагадаємо, Верховна Рада дозволила батькам дітей віком до 14 років працювати з дому або дистанційно. Мета таких змін — допомогти українцям, чиї діти вчаться онлайн.
У Мін’юсті відповіли, скільком громадянам заблокували банківські рахунки через штрафи від ТЦК.
-
Політика1 тиждень ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство1 тиждень ago
Сегодня в Одесской области произошло землетрясение
-
Суспільство1 тиждень ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Події1 тиждень ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг
-
Відбудова1 тиждень ago
виплати за пошкоджене житло отримали вже 87 тисяч українців
-
Суспільство1 тиждень ago
За час воєнного стану викрили понад 820 груп, які переправляли ухилянтів за кордон
-
Відбудова1 тиждень ago
ВООЗ продовжить проєкт зі встановлення модульних клінік у постраждалих регіонах України
-
Війна1 тиждень ago
Пам’яті поліцейського Андрія Тарчинського