Connect with us

Відбудова

Данія допомагає відновлювати водопостачання у Миколаєві

Published

on



Данська рада у справах біженців (DRC) допомагає Миколаєву відновлювати водопостачання.

Про це йдеться на сторінці DRC у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Через пошкоджений трубопровід у Миколаєві жителі змушені користуватися технічною солоною водою. Це спричиняє регулярні аварії, перебої з водопостачанням і додаткове навантаження на комунальні служби”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що DRC підтримує мешканців у відновленні водопостачання. Наразі вона вже передала 83 водяні насоси для різних потреб міста, встановила 50 станцій зворотного осмосу, які очищують воду, доставила дві аераційні системи для міської водоочисної станції.

Крім того, були закуплені та передані 45 кілометрів труб, щоб замінити пошкоджені ділянки мережі.

У 2025 році DRC планує замінити понад 11 кілометрів труб у Миколаєві, щоб забезпечити постійний доступ містян до чистої води та покращити стабільність водопостачання.

Читайте також: У Миколаєві за підтримки Данії реалізують кілька великих проєктів з відбудови

Така допомога стала можливою завдяки фінансуванню від Міністерства закордонних справ Данії.

Як повідомлялося, питна вода у кранах мешканців Миколаєва зникла 12 квітня 2022 року через перебитий російськими загарбниками водогін Дніпро-Миколаїв. Відтоді там тече лише технічна вода.

Фото: Данська рада у справах біженців/DRC, Facebook



Джерело

Відбудова

У Чернігові відновили дитсадок і харчоблок лікарні за підтримки Латвії та ПРООН

Published

on


На церемонії відкриття об’єктів заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк зазначила, що Латвія підтримує Чернігів з 2023 року. Саме тоді було започатковано проєкт “Латвія для Чернігова: реконструкція соціальної інфраструктури”.

Проєктом передбачено відновлення 5 об’єктів соціальної інфраструктури у Чернігівській області, пошкоджених внаслідок збройної агресії РФ. Відбудова харчоблока лікарні та дитячого садочка – частина цієї ініціативи. Денисюк висловила вдячність за її реалізацію уряду Латвії та ПРООН.

Зазначається, що пошкоджену навесні 2022 року вибухом касетної бомби будівлю харчоблока Чернігівської обласної лікарні було істотно модернізовано. Завдяки встановленню нового обладнання та оптимізації робочих процесів вдалося покращити умови праці персоналу харчоблока. Крім того, вдалося зменшити споживання електроенергії на 40%, а час приготування страв – на 30%.

Дитячий садок №19 у Чернігові зазнав пошкоджень також навесні 2022 року, зокрема, вибухова хвиля вибила понад 90% вікон і дверей. Заклад повністю відремонтували: відновили дах та фасад, замінили вікна та двері, відбудували пошкоджені стіни. Будівлю термомодернізували та зробили інклюзивною Також відновлено асфальтове покриття на території.

Завдяки економії коштів вдалося додатково придбати 51 дитяче ліжко. Тепер понад 150 вихованців зможуть повернутися до повноцінного навчання у садочку.

Читайте також: Кожна прифронтова громада отримає в середньому по ₴10 мільйонів на відновлення – Кулеба

На офіційному відкритті обох об’єктів були присутні заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк, посол Латвії Ілгварс Клява, заступник постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс.

Як повідомлялося, за даними Мінрозвитку, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено понад 3400 закладів освіти, ще 365 – зруйновано повністю. З медичної інфраструктури 1900 об’єктів пошкоджено, 300 – зруйновано.

Фото: Мінрозвитку



Джерело

Continue Reading

Відбудова

На першочергові протиаварійні роботи у костелі святого Миколая потрібно майже ₴22 мільйони

Published

on



Для проведення першочергових протиаварійних робіт у костелі святого Миколая у Києві необхідно майже 22 мільйони гривень.

Про це йдеться у відповіді Міністерства культури та стратегічних комунікацій на інформаційний запит Укрінформу.

“Відповідно до дефектного акта та кошторисної документації на виконання першочергових протиаварійних робіт Миколаївського костелу необхідне фінансування у сумі 21 910 788,00 грн. Питання щодо виконання першочергових протиаварійних робіт у Миколаївському костелі знаходиться на особливому контролі в МКСК”, – йдеться у відповіді. 

Зазначається, що МКСК та державна організація «Національний будинок органної та камерної музики України» вживають всіх можливих заходів для пошуку позабюджетних коштів для виконання всіх необхідних першочергових протиаварійних робіт.

Станом на сьогодні пропозицій від ЮНЕСКО щодо виконання першочергових протиаварійних робіт по Миколаївському костелу до МКСК не надходило.

Читайте також: Костел святого Миколая у Києві з 2022 року переданий римо-католицькій громаді – МКСК

Як повідомляв Укрінформ, 20 грудня внаслідок ворожого ракетного удару по Києву вибуховою хвилею пошкоджено фасадне вітражне скло на вікнах, а також вежі костелу святого Миколая, пам’ятці архітектури національного значення.

План реставрації Миколаївського костелу, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу Києва 20 грудня, передбачає повернення об’єкта культурної спадщини автентичності XIX століття.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Світовий банк надасть Україні ще $84 мільйони для виплат за програмою «єВідновлення»

Published

on



Уряд ухвалив рішення про залучення додаткових $84 млн від Світового банку на фінансування програми відшкодування за пошкоджене житло «єВідновлення».

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 18 квітня, передає Укрінформ із посиланням на його Телеграм.

“Сьогодні ухвалюємо рішення, яке дозволить Україні отримати 84 млн доларів від Світового банку в межах проєкту HOPE. За ці кошти будемо виплачувати компенсації на “єВідновлення”, – сказав він.

За словами віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби, залучені кошти будуть спрямовані на виплати компенсації ще для понад 24 тисяч родин. Зокрема, $33 млн підуть на покриття дрібних ремонтів для понад 18 тис. родин, а $49,5 млн – на покриття середніх – для більш як 6 тис. родин.

Міністр нагадав, що завдяки проєкту HOPE, який реалізується у партнерстві зі Світовим банком, у межах програми «єВідновлення» українці отримують компенсації за пошкоджене житло. Через цю програму вже підтримано понад 97 тис. родин, з них понад 8 тис. змогли придбати нове житло.

Читайте також: У Раді анонсували розгляд законопроєкту про скасування оплати комуналки за зруйноване житло

Усього подано 138 тис. заяв про пошкоджене майно, понад 43 тис. – про зруйноване.

Як повідомлялося, Україна залучає ще 350 млн євро від міжнародних партнерів на проєкти відновлення.

Фото: minfin.com.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.