Connect with us

Події

Десятий альбом Елтона Джона посів перше місце у хіт-парадах Британії

Published

on


Легендарний британський музикант Елтон Джон досяг нової віхи у своїй багаторічній кар’єрі після того, як його вже 10-й альбом очолив чарти у Великій Британії.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на BBC.

«Це надзвичайно, що моя кар’єра триває настільки довго. Завжди приємно очолювати хіт-парад, незалежно від того, де він знаходиться. І я особливо в захваті від цього альбому, тому що вважаю, що це найкращий альбом, який я створював за довгий час», – поділився своїми враженнями сер Елтон.

Фото: Official Charts Company

Сам альбом, який отримав назву «Хто вірить в ангели?» (Who Believes In Angels?), є спільною роботою Джона з американською кантрі-зіркою Бренді Карлайл.

Він був записаний протягом трьох тижнів наприкінці 2023 року.

Зазначається, що сам альбом, який включає 14 пісень, очолив хіт-паради через 52 роки після того, як уперше його альбом став №1 у хіт-парадах Британії.

Читайте також: Пол Маккартні став першим музикантом-мільярдером у Британії

Реліз альбому був відкладений минулого року через інфекцію ока, яка призвела до проблем із зором у зірки. 

Як повідомляв Укрінформ, генеральна прокуратура Росії визнала «небажаним» Фонд британського музиканта Елтона Джона у боротьбі зі СНІДом.

Фото: Jay L. Clendenin / Los Angeles Times



Джерело

Події

В Українському культурному центрі в Парижі провели благодійний Великодній ярмарок

Published

on


Упродовж двох днів в будівлі в центрі Парижа можна було послухати музику, придбати книги, прикраси та сувеніри, взяти участь у майстер-класах, передає кореспондент Укрінформу.

«Десять років тому цю подію започаткував Василь Сліпак. Тепер ярмарок відбувається в культурному центрі його імені. Цього року ми його трохи переформатували – на різних поверхах створили кілька секцій: книжкову, гастрономічну, сувенірну, а також секцію одягу від наших дизайнерів, окремо прилавки з прикрасами», – розповіла директорка центру Світлана Фоменко.

Також було влаштовано три майстер-класи для дітей та дорослих – виготовляли воскові свічки, прикрашали великодні кошики та розписували пряники у формі великодніх крашанок. Свої вироби представили 28 майстринь, долучились і працівники посольства, які окремо спекли паски та тістечка.

За словами організаторів, цього року у культурному центрі було особливо багато французької молоді та іноземних студентів, які навчаються в Парижі. Усього за два дні на ярмарку побувала понад тисяча людей.

За два дні вдалось зібрати понад 4 тисячі євро на підтримку дітей, які постраждали від війни або втратили своїх близьких.

У музичній програмі були твори Лисенка, Скорика, Шамо від скрипальок «The Divky project», веснянки, великодні та козацькі пісні від хору «Вирій» а також виступали альтист Андрій Малахов та піаніст Орландо Басс з українськими та європейськими класичними творами.

Читайте також: У Відні для дипломатів і представників ОБСЄ провели майстер-клас з писанкарства

«На таких подіях якнайкраще відчувається українсько-французька солідарність, єднання на рівні людського спілкування. Ми бачимо, що це дає поштовх нашим майстриням проявити себе з творчого боку. До того ж це популяризація нашої культури та креативних індустрій. Тож ми вирішили проводити подібні ярмарки не лише до Різдва і до Великодня, а зробити їх сезонними. Щоб промотувати нашу культуру та наші сучасні креативні індустрії», – підсумувала Фоменко.

Як повідомляв Укрінформ, Українська спілка в Анкарі (Туреччина) запрошує всіх охочих на традиційний великодній ярмарок «Світло Великодня».

Фото: Лідія Таран



Джерело

Continue Reading

Події

Помер нобелівський лауреат із літератури Маріо Варгас Льйоса

Published

on



Лауреат Нобелівської премії з літератури, перуанський письменник Маріо Варгас Льйоса помер у неділю у віці 89 років.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

«Він помер у столиці країни Лімі в оточенні своєї сім’ї та «в мирі», – написав у соцмережі X його син Альваро Варгас Льйоса, відомий політичний оглядач.

Маріо Варгас Льйоса, один із лідерів буму латиноамериканської літератури ХХ століття, в 2010 році отримав Нобелівську премію з літератури за такі твори, як «Тітка Хулія та сценарист», «Смерть в Андах» і «Війна кінця світу».

У 1990 році він балотувався в президенти Перу й заявляв, що хоче врятувати країну від економічного хаосу та марксистського повстання. Він програв у другому турі Альберто Фухіморі, тоді ще невідомому агроному та професору університету, який переміг повстанців, але пізніше був ув’язнений за злочини проти прав людини та корупцію.

Після поразки на виборах письменник переїхав до Іспанії, але залишився впливовим у Латинській Америці, критикуючи нову хвилю різких лівих лідерів на чолі з тодішнім президентом Венесуели Уго Чавесом.

У своїх романах, п’єсах і есе Льйоса розповідав історії з різних точок зору та експериментував із формою – рухаючись вперед і назад у часі та змінюючи оповідачів.

Його творчість перетинала різні жанри й затвердила його як основоположну фігуру в поколінні письменників, яке призвело до відродження латиноамериканської літератури в 1960-х роках.

«Його інтелектуальний геній і величезна кількість робіт залишаться вічним спадком для майбутніх поколінь», – заявила президентка Перу Діна Болуарте і назвала Льйосу «найвидатнішим перуанцем усіх часів».

Як повідомляв Укрінформ, у 2023 році всесвітньо відомий перуанський письменник Маріо Варгас Льйоса погодився на пропозицію тогочасного міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка стати амбасадором проєкту “Збережіть українську культуру”.

На весні 2022 року Маріо Варгас Льйоса був одним з перших діячів світової культури, який висловився на підтримку України і засудив розв’язану путінським режимом війну.

Фото: Forbes Mexico



Джерело

Continue Reading

Події

У Сумах ракетним ударом пошкоджені заклади культури та пам’ятки

Published

on


Внаслідок російського ракетного удару в Сумах зазнали пошкоджень заклади культури та пам’ятки культурної спадщини.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

«У Вербну неділю, день життя та оновлення, російська федерація завдала ракетного удару по центру Сум та забрала життя мирних людей», – ідеться у повідомленні.

За даними відомства, внаслідок ракетного удару пошкоджені пам’ятки культурної спадщини та заклади культури, зокрема Сумський обласний художній музей імені Онацького, обласний краєзнавчий музей, обласний академічний театр для дітей та юнацтва, національний академічний театр драми та музичної комедії імені Щепкіна, обласний науково-методичний центр культури і мистецтв, обласна філармонія, обласна бібліотека для дітей, майстерня обласної організації Національної спілки художників України.

«Цей жорстокий акт терору показує справжню суть агресора, для якого немає жодних моральних меж. День, який мав би бути символом миру та благословення, стає днем скорботи та невимовного болю», – наголосили у МКСК.

Як зауважили в МКСК, на жаль, є втрати і серед працівників культури. Так, внаслідок російської атаки загинула – викладачка Сумського фахового коледжу мистецтв і культури імені Бортнянського, артистка солістка-інструменталістка, концертмейстерка Сумської обласної філармонії, артистка оркестру Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії імені Щепкіна Олена Когут.

«Народ України щодня платить жахливу ціну, і міжнародна спільнота не має залишатися осторонь, коли відбувається черговий удар по людяності та демократичних цінностях, що лежать в основі цивілізованого світу», – наголосили у МКСК і додали: «Схиляємо голови у пам’ять про невинно вбитих».

Читайте також: Ракетний удар по Сумах: у МВА розповіли, що спричинило таку кількість жертв

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня російські війська вдарили по центру Сум двома балістичними ракетами.

Унаслідок ракетного удару російських військ зруйновані будівлі Сумського державного університету.

Також відомо, що російським ракетним ударом повністю знищений Центр захисту прав людини – регіональне представництво уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Фото: Суспільне Суми



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.