Суспільство
До ідеї 30-денного перемир’я позитивно ставляться 77% українців

Ідею 30-денного перемир’я позитивно сприймають 77% жителів України.
Як передає Укрінформ, про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Польовий етап опитування тривав з 12 до 22 березня. У період по 18 березня, тобто до дня телефонних перемовин президента США Дональда Трампа й очільника РФ Володимира Путіна, респондентів питали про сприйняття таких перемовин. Соціологи пропонували шість трактувань, серед яких три – умовно позитивні для України, три – умовно негативні для України. Респондент мав обрати одну відповідь.
Абсолютна більшість українців – 77% – мають позитивне трактування цієї пропозиції.
Найчастіше респонденти (47% із 77%) говорили, що це спосіб показати, що Росія не хоче миру або що Росія порушує домовленостей.
Крім того, 12% говорили про спосіб розблокувати військову допомогу.
Решта 18% називали це насамперед кроком до завершення війни на прийнятних для України вимогах.
Тобто сприйняття пропозиції є позитивним, але небагато хто вірить, що це є реальним початком шляху до миру на прийнятних умовах, зауважили у КМІС.
Лише 17% опитаних обрали один із трьох негативних варіантів.
Так, 8% вважають це помилковим кроком, який ослабить Україну, 7% – кроком відчаю української влади через складну ситуацію на фронті. Сприймають це насамперед кроком до капітуляції України 2%.
У всіх регіонах України абсолютна більшість (від 72% на сході до 85% на заході) скоріше позитивно сприймають пропозицію про тимчасове припинення вогню.
Всеукраїнське опитування громадської думки КМІС проводив 12-22 березня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів у всіх регіонах України, підконтрольних уряду України. В опитуванні взяли участь 1326 респондентів віком 18 років і старше.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 3,5% для показників, близьких до 50%, 3,1% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,6% – для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Як зауважили у КМІС, отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.
Як повідомляв Укрінформ, за даними опитування Центру Разумкова, близько 80% українців виступають проти відведення Збройних сил України із Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей на вимогу Путіна.
Суспільство
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії

На сайті державного проєкту «Хочу к своим» станом на 30 квітня представлені вже 300 профілів засуджених колаборантів, які бажають виїхати до РФ за умови повернення українців із російської неволі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Телеграм-канал проєкту.
«У профілі кожного з них – таймер, який показує час очікування зрадників на виїзд до РФ», – ідеться в повідомленні.
За даними проєкту, найменше чекає Олексій Левін, який співпрацював із ворогом під час окупації рідного міста. Таймер у його профілі показує 21 день.
При цьому одним із «рекордсменів» очікування виїзду до РФ є Анатолій Ільїн, який збирав та передавав ворогу інформацію про розташування підрозділів Збройних сил України. Зрадник очікує 1 рік та 17 днів.
«Російська влада поінформована про бажання кожного з 300 українських зрадників виїхати до РФ. Але Москва відмовляється повертати своїх колишніх агентів. Тепер, опинившись у в’язниці, вони цікаві Росії тільки в якості матеріалу для пропаганди та фейків», – зауважили у Телеграм-каналі проєкту.
При цьому користувачі сайту hochuksvoim.com станом на 30 квітня здійснили 740 тисяч переглядів сторінок із профілями колаборантів.
За даними проєкту, один колаборант вже скористався можливістю виїзду до РФ за умови повернення українців із російської неволі, ще п’ять колаборантів припинили співпрацю з ворогом завдяки проєкту, а 35 потенційних колаборантів перевіряються завдяки отриманій інформації від уважних громадян.
Окрім цього, 20 громадян, які не бажають жити в Україні, проте виявляють бажання жити в Росії, залишили заявки через спеціальну форму на сайті проєкту. Зазначені заявки опрацьовуються представниками секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
«Звертаємося до кожного і кожної, хто досі працює на ворога або планує це зробити: перейдіть на сайт «Хочу к своим» та перегляньте профілі тих, хто поклався на слово російських кураторів. Їхній приклад дає вам шанс зробити правильний висновок і припинити співпрацю з ворогом», – наголосили у Телеграм-каналі проєкту.
Як повідомляв Укрінформ, 25 липня 2024 року Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, до складу якого входять Головне управління розвідки Міноборони, СБУ та секретаріат уповноваженого ВР з прав людини презентували державний проєкт «Хочу к своим» для обміну колаборантів і зрадників на українських громадян, які опинились у неволі.
Суспільство
Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги Анонси

У Миколаєві заплановано проведення сесії обласної ради, на якій планують розглянути понад два десятки питань. Серед іншого депутати вирішуватимуть долю майна, реорганізацію санаторної школи та дострокове припинення повноважень одного з колег.
Про це свідчить розпорядження голови Миколаївської обласної ради Антона Табунщика.
У Миколаєві 1 травня відбудеться 29-та позачергова сесія обласної ради восьмого скликання. Хоча розпорядження голови облради Анатолія Табунщика поки що не опубліковане, на сайті вже з’явилось офіційне оголошення. Традиційно Інтент буде проводити онлайн-трансляцію.
Депутати мають розглянути 24 питання, зокрема — передачу та списання майна, внесення змін до статутів обласної клінічної, дитячої клінічної лікарень і фтизіопульмонологічного медцентру, а також питання щодо передачі нерухомого майна обласному центру медичної статистики.
Окрім того, у порядку денному — реорганізація Очаківської санаторної школи, зміни до складу постійних комісій та дострокове припинення депутатських повноважень Висоцького В.П. Раніше на президії ради депутати обговорили проєкти рішень, зокрема зміни до Стратегії розвитку Миколаївської області до 2027 року. Місцевим громадам пропонується узгодити свої стратегічні документи з оновленою обласною стратегією.
Раніше на президії Миколаївської обласної ради розглянули оновлення Програму розвитку місцевого самоврядування, яка передбачає вручення обласних відзнак “За заслуги перед Миколаївщиною” та “Хрест Святого Миколая”. Серед кадрових рішень — призначення керівників для низки закладів культури та спорту: обласного палацу культури, філармонії, школи вищої спортивної майстерності та дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Крім цього, депутати розглянуть збільшення статутних капіталів обласної клінічної лікарні та дитячої коштом коштів обласного бюджету.
У лютому до Миколаївської обласної ради приєднався новий депутат, який замінив того, що склав повноваження. Відповідно до частини 2 статті 206 та частини 3 статті 283 Виборчого кодексу України, 24 лютого 2025 року комісія на засіданні ухвалила постанову №36 про реєстрацію Юрія Георгійовича Мавродієва — кандидата від партії “Наш край”.
Суспільство
Темрява, висока температура та сильне задимлення: одеські рятувальники тренувались у димокамері – Новини Одеси

Вони часто працюють в умовах непридатних для дихання.
Не буває вогню без диму, і тому, під час ліквідації пожежі, рятувальники нерідко стикаються з необхідністю працювати у непридатному для дихання середовищі. У таких випадках створюється ланка газодимозахисної служби, яка йде у задимлене приміщення.
А для того, аби фахівці ДСНС не втратили необхідних у роботі навичок, для них організовують спеціальні практичні відпрацювання в димокамері.
Тут заняття проходять наближено до реальних умов: темрява, висока температура та сильне задимлення, там вогнеборці шукають потерпілого.
Такі заняття необхідні для вогнеборців, адже працюючи в умовах непридатних для дихання, потрібно бути загартованим, як фізично так і морально.
-
Суспільство1 день ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий
-
Усі новини1 тиждень ago
Названо найкрасивішу людину світу за версією People (фото)