Connect with us

Суспільство

Диригент-штурмовик провів концерт у постраждалій від росіян філармонії в Одесі Анонси

Published

on



Концерт під керівництвом диригентом Харківської обласної філармонії Сергієм Лихоманенко, який вже третій рік знаходиться на Донеччині як офіцер ЗСУ в 5 окремій штурмовій бригаді пролунав у Одеській філармонії.

Концерт, який відбувся у межах проєкту “Ода стійкості”, відвідала кореспондентка Інтента.

“Ода стійкості” — це культурно-благодійна ініціатива, яка поєднала творчість і військовий досвід. У серії концертів пролунали симфонічні твори сучасних композиторів, створених під впливом подій війни в Україні.  

Одеса третє місто України яке відвідав проєкт. У стінах філармонії пролунали:

  • Симфонічна обробка Сонати №2 для фортепіано та оркестру Віктора Косенка,
  • Симфонічна обробка Прелюдії fis-moll Бориса Лятошинського,
  • “Концерт для фортепіано з оркестром №1 “Український” Габріеле Денаро (Італія).
  • Концерт для вцілілого рояля” Влада Солодовникова. 

Усі інтерпретації та твори Одеська філармонія чула вперше. Після Одеси проєкт планує відвідати Черкаси та Львів.

Одеська філармонія постраждала від ракетного удару росіян 31 січня – вибухова хвиля вибила автентичне столярне заповнення головного входу, пошкодила великі вітражі та внутрішнє оздоблення приміщень.

Загалом тоді постраждали 15 пам’яток культурної спадщини.  

31 січня ввечері збройні сили рф атакували Одесу балістичними ракетами, попередньо, типу “Іскандер”. В центральній частині міста руйнувань зазнала будівля готелю “Бристоль”, вибиті вікна та пошкоджені фасади в прилеглих будинках та приміщеннях.

Під час атаки в готелі знаходилися дипломати з Норвегії. Кількість постраждалих від російського ракетного удару ввечері п’ятниці 31 січня сягнула семи цивільних осіб. 


Кирило Бойко



Джерело

Суспільство

Рада заборонила всиновлювати дітей засудженим за держзраду та колабораціонізм

Published

on



Верховна Рада ухвалила закон щодо визначення осіб, які не можуть бути усиновлювачами.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відповідну законодавчу ініціативу «Про внесення змін до статті 212 Сімейного кодексу щодо визначення осіб, які не можуть бути усиновлювачами» (№10298) підтримали 253 народних депутати.

Документом розширюється коло осіб, які не можуть бути усиновлювачами:

Зокрема, передбачено, що особи, які були засуджені за вчинення таких кримінальних правопорушень, як державна зрада, колабораційна діяльність, пособництво державі-агресору, виправдування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, не можуть бути усиновлювачами.

Читайте також: В Україні можуть бути усиновлені 15 тисяч дітей-сиріт

Також забороняється бути усиновлювачем особі, яка притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону про наставництво – інституту добровільної, безоплатної та регулярної підтримки дітей, позбавлених батьківського піклування.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Суддя з Херсонщини залишилась в окупації та отримала податковий номер рф Анонси

Published

on



Суддю з Херсонщини можуть звільнити через те, що вона не стала до роботи після відрядження в Одесу та залишилась на окупованій території. Вона пояснила це неможливістю виїзду через хвору матір і відсутність гуманітарних коридорів, але отримала податковий номер рф.

Про це йшлося на засіданні другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

Суддю Господарського суду Херсонської області Любов Немченко можуть звільнити за дисциплінарний проступок — таке рішення ухвалила Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя.

Немченко працює суддею з 2003 року. Після початку повномасштабної війни вона залишилась в окупованому Херсоні. У серпні 2022 року її відрядили до Господарського суду Одеської області, однак на роботу вона не прибула. Навіть після звільнення Херсона у листопаді 2022-го суддя не переїхала до Одеси, а евакуювалася на окупований лівий берег Дніпра — в селище Асканія Нова.

У поясненнях до ВРП Немченко стверджувала, що не могла виїхати через хвору 85-річну матір та відсутність гуманітарних коридорів. Вона зазначала, що нині переїзд з окупації є можливим, але тривалим, і не наважується на нього через стан матері, яка потребує постійного догляду.

Голова суду Світлана Литвинова розповіла, що евакуація організовано не проводилась, кожен суддя вирішував це індивідуально. Немченко за допомогою не зверталась — лише забрала свою особову справу та трудову книжку. Інші колеги покидали окупацію впродовж березня–серпня 2022 року.

Крім того, Немченко отримала податковий номер у рф — за її словами, для того, щоб оформити електронний підпис і надсилати листи до українських органів. Згодом вона дізналась, що це можливо зробити через український сервіс Дія і отримала підпис там, але російський ІПН у неї залишився.

У липні 2024 року її мати зламала шийку стегна, після чого жінку відправили на лікування до окупованого Сімферополя, куди поїхала і Немченко. Вона просила не звільняти її до завершення бойових дій, запевняючи, що не співпрацює з окупантами й хоче залишатися суддею в Україні.

У квітні Палата визнала суддю винною в дисциплінарному проступку та вирішила подати до Вищої ради правосуддя про її звільнення, яка має ухвалити остаточне рішення.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одесі встановлять памʼятник Лесі Українці

Published

on


В Одесі у сквері на перетині Фонтанської дороги та проспекту Лесі Українки встановлять пам’ятник письменниці. Таке рішення ухвалили на сесії Одеської міської ради.

За рішення проголосували 43 депутати. Памʼятник матиме статус обʼєкта місцевого значення.

 

Проспект, де його встановлять, раніше був названий на честь Юрія Гагаріна, влітку 2024 року його перейменували.

 

Депутатка Ольга Квасніцька повідомила, що статус національного значення пам’ятнику поки що не надаватимуть: «Я знаю, що від нас громада очікувала, щоб він був державного значення, але ми робимо його місцевого значення. Але, думаю, державного значення — це попереду, тим більше місце на Приморському бульварі є для неї і вона буде встановлена і там».

 

Наступним етапом стане відкритий архітектурний конкурс на найкращий проєкт памʼятника. У пояснювальній записці до проєкту рішення йдеться про майбутнє оголошення конкурсу, однак точні терміни його початку поки що не визначили.

 

Медіа «Культурометр» зазначає, що під засідання міськради ішлося про те, що місце встановлення викликає певне невдоволення в містян через низьку відвідуваність парку та його віддаленість від центру Одеси. Після того, як пам’ятник Пушкіну в центрі міста демонтують, пам’ятник можуть перенести на Приморський бульвар.

 

Як повідомлялося, у 2024 році Одеська міськрада ухвалила рішення демонтувати пам’ятники Алєксандру Пушкіну й Ісааку Бабелю.

 

 

Джерело: Суспільне Одеса

Чільне фото (ілюстративне): Олександр Фомук/Ковель





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.