Connect with us

Політика

Китайські військові не могли діяти в Україні без дозволу своєї влади

Published

on



Участь громадян Китаю у збройній агресії проти України на боці Росії свідчить про потенційне поглиблення співпраці КНР з країною-агресоркою. Китайські військові не могли діяти в Україні без прямого чи непрямого дозволу від влади своєї країни.

Таку думку висловив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко у коментарі Укрінформу.

«Участь громадян Китаю у збройній агресії проти України – дуже тривожний знак і небезпечна ситуація», – зазначив він.

Парламентарій нагадав, що Китай та Росія офіційно мають стратегічне партнерство без обмежень, «і вони завжди підтримували один одного у військовій сфері». Водночас голова парламентського комітету зауважив, що в документах НАТО чітко говориться про те, що Китай є ключовим чинником російської агресії проти України.

Читайте також: Китайські бійці в полоні: МЗС України викликало для пояснень тимчасового повіреного у справах Китаю

Мережко підкреслив, що Китай до цього часу обмежував свою допомогу Росії, утримуючись від надання безпосередньо військової допомоги, від постачання летальної зброї, однак тепер ситуація змінюється, що є серйозною загрозою. «Китай – це тоталітарна держава, де все перебуває під жорстким контролем. Я не вірю, що ці люди, які можуть бути навіть китайськими військовослужбовцями, могли діяти без прямого чи непрямого дозволу від китайської влади», – додав він.

За його словами, важливо, щоб міжнародні партнери України, зокрема США та інші країни-демократії, розуміли всю серйозність ситуації, адже Україна не лише бореться проти російської агресії, але й проти ширшої коаліції авторитарних і тоталітарних режимів, до яких належать Північна Корея, Іран, Білорусь і Китай, які підтримують країну-агресора.

«Країни-демократії, насамперед Сполучені Штати, мають розуміти цю небезпеку, яку створює ця вісь зла у війні проти України. І ми в праві розраховувати на адекватну допомогу у боротьбі, тому що ми в авангарді, по суті, цієї боротьби проти цілої коаліції авторитарних і тоталітарних режимів», – наголосив політик.

Він ще раз зазначив, що Китай має стратегічне партнерство з РФ. «Якщо подивитись на логіку подій, то ми бачимо, що Китай має стратегічне партнерство з Росією без обмежень, надає Росії підтримку, а потім на території України з’являються китайські громадяни, які беруть участь у війні як російські військовослужбовці. Чи це може бути просто збігом обставин? Я особисто у це не дуже вірю», – підкреслив депутат.

Читайте також: Китай хоче посунути НАТО в Чорному морі – Коваленко

Мережко також звернув увагу на те, що українська парламентська делегація у рамках Асамблеї Міжпарламентського союзу намагалася організувати зустріч з китайською делегацією, проте вони уникали цієї зустрічі, що лише посилює підозри щодо участі держави у військових діях Росії.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що на Донецькому напрямку українські воїни вступили у бій з шістьома китайськими військовими, двох взяли у полон.



Джерело

Політика

Келлог також поїде до Парижа говорити про Україну

Published

on


Спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог у рамках топделегації США поїде до Парижа говорити про Україну.

Як передає Укрінформ, про це журналістці Daily Caller Реган Різ розповів чиновник адміністрації Трампа.

«Генерал і спеціальний представник президента з питань України Кіт Келлог приєднується до Марко Рубіо і спецпредставника Світа Віткоффа під час їхньої поїздки до Парижа щодо українсько-російських мирних переговорів», – написала вона у соцмережі Х.

BBC зазначає, що Віткофф і Рубіо проведуть переговори з європейськими колегами в Парижі пізніше в четвер, в ході яких обговорять зусилля з припинення війни в Україні.

Віткофф і Рубіо зустрінуться з президентом Франції Еммануелем Макроном і його командою перед тим, як держсекретар США проведе переговори з главою МЗС Британії Девідом Леммі та його французькими та німецькими колегами.

Також будуть залучені європейські радники з національної безпеки.

Читайте також: Жодна сторона війни в Україні не отримає всього, чого хоче – Келлог

Як повідомлялося, Державний департамент США вже підтверджував, що держсекретар Марко Рубіо і спецпредставник США Стів Віткофф перебуватимуть з візитом у столиці Франції з середи по п’ятницю, де проводитимуть переговори щодо припинення війни в Україні.

У четвер керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга прибули до Парижа, де проведуть переговори стосовно «Коаліції охочих».

Фото: PAP/EPA/ SARAH SILBIGER



Джерело

Continue Reading

Політика

Майбутній уряд ФРН багато обіцяє Україні, але не вказує способи втілення планів

Published

on



«В розділі коаліційної угоди про Україну є багато правильних речей, наприклад, що мають бути забезпечені матеріальні та політичні гарантії безпеки України. Але я не зрозуміла з тексту, як багато з цих речей мають бути реалізовані. Це гарні слова, правильні цілі, але в документі бракує шляхів їх реалізації та практичних наслідків», – оцінила коаліційну угоду експертка.

Стосовно того, що в тексті угоди у контексті продовження і посилення військової підтримки України не згадуються конкретні збройні системи, як-от ракети Taurus, Майор підтримала авторів документа, висловивши думку, що треба не фіксуватися на окремих системах озброєння, а визначитися з метою.

Цією метою, на її переконання, має бути «Україна, яка здатна закінчити війну на власних умовах і яка не буде змушена погоджуватися на продиктований мир». Для її досягнення треба забезпечити належну політичну, фінансову, економічну та військову підтримку. Необхідним експертка вважає забезпечення України засобами захисту від ракет, а також підтримку українського ОПК.

«Тож ми не повинні зосереджуватися на одній системі озброєння, а повинні показати, що ще можливо в інших галузях. І що ми готові робити понад те, що вже обіцяли – це, власне, ключове питання», – підкреслила Майор.

За її словами, європейцям, щоб сидіти за столом переговорів щодо досягнення миру в Україні, «треба бути достатньо сильними, щоб мати можливість зробити альтернативну пропозицію і бути сприйнятими серйозно, але наразі вони занадто слабкі, щоб зробити свої пропозиції».

Читайте також: Європейські лідери позитивно оцінили заяву Мерца про Taurus для України

Наразі ж, зауважила експертка, Росія веде прямі переговори з США через голови українців і європейців. При цьому їй не до кінця зрозумілою є головна стратегія нової адміністрації США. Водночас з оголошених рішень і промов можна виснувати, що традиційна роль США як союзника в НАТО і як партнера «більше не актуальна, Сполучені Штати явно демонструють поведінку великої сили, великодержавне мислення», вважає Майор. У самих США, за її словами, можна побачити дедалі більше автократичних рис.На думку експертки, усе це зрештою є заохоченням для Росії продовжувати війну.

Як повідомлялось, представники трьох німецьких партій, які ведуть переговори про створення правлячої коаліції, – ХДС, ХСС і СДПН – днями погодили текст коаліційної угоди. Її мають схвалити партії. ХСС це вже зробив, ХДС оголосить рішення 28 квітня, онлайн-опитування членів Соціал-демократичної партії стартувало 15 квітня і триватиме 2 тижні. Якщо вона буде підтримана, Бундестаг проведе голосування за кандидатуру лідера ХДС Фрідріха Мерца на посаду канцлера 6 травня.

Днями Мерц заявив, що не виключає можливість передачі Україні ракет Taurus. Водночас, за інформацією ЗМІ, серед партій коаліції немає згоди в цьому питанні.



Джерело

Continue Reading

Політика

ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня

Published

on



«Так, я підтверджую ці дані», – заявила вона.

Як повідомлялося, 25 жовтня 2023 року Микитасю і колишньому першому заступнику начальника Генерального штабу ЗСУ повідомили про підозру у заволодінні ₴307 мільйонів при будівництві складів для боєприпасів.

Слідство встановило, що у 2018 році Міноборони уклало з підконтрольними народному депутату компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно ₴3 мільярди. Оскільки законодавство дозволяло Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт, народний депутат та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабміну, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У листопаді-грудні 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад ₴307 мільйонів. Проте будівництво об’єкта фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

6 листопада 2023 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

30 квітня 2024 року Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід з домашнього арешту на внесення застави у розмірі 908 тис. 400 грн колишньому очільникові однієї зі столичних будівельних компаній.

Читайте також: ВАКС ухвалив вирок у справі ексдепутата Тернопільської облради

На нього було покладено низку обов’язків: прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду, повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи, утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду тощо.

За даними ЗМІ, згодом із колишнього народного депутата було знято електронний браслет.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.