Connect with us

Суспільство

На будівництво укриття у спорткомплексі Миколаївщини планують залучити 20 мільйонів Анонси

Published

on


На Миколаївщині запланували будівництво бомбосховища у спорткомплексі. Проєкт вартістю понад 20 мільйонів гривень забезпечить належні умови для тренувань і спортивних заходів навіть у кризових ситуаціях.

Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на екосистему Dream.

На території спортивного комплексу в місті Баштанка, Миколаївської області, розпочнеться будівництво сучасного протирадіаційного укриття (ПРУ). Проєкт спрямований на забезпечення безпеки відвідувачів та працівників закладу, а також створення належних умов для проведення тренувань і спортивних заходів навіть у складних умовах.

Скриншот: Dream

Загальна вартість будівництва укриття становить 21,4 мільйона гривень, які мають бути спрямовані на будівельні роботи, підключення до інженерних мереж та закупівлю необхідного обладнання. 

Серед основних статей витрат – закупівля та амортизація обладнання на суму 946,4 тисячі гривень, підключення об’єкта до інженерних мереж на 870,2 тисячі, будівельні роботи за 12,1 мільйона, а також інші капітальні витрати у розмірі 7,4 мільйона гривень.

Відповідно до затвердженої проєктно-кошторисної документації, головним замовником робіт є Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради. Виконавцем будівництва виступає ТОВ “Ей Бі Сі Констракшен”.

Скриншот: Dream

Будівництво укриття є частиною Стратегії розвитку територіальної громади та відповідає національним програмам щодо створення цивільних споруд у закладах освіти. Завдяки реалізації цього проєкту місцева громада отримає надійний захист у разі надзвичайних ситуацій, а також можливість безперервно займатися спортом у безпечних умовах.

Також у Кривоозерському ліцеї №1 стартував капітальний ремонт укриття. Для початкової стадії робіт уже виділили 1,5 мільйона гривень, однак для завершення ремонтних робіт та облаштування споруди необхідно ще близько 15 мільйонів гривень. Це є частиною плану для посилення захисту учнів і працівників навчального закладу в разі загрози.

У Миколаєві тим часом планують звести новий сучасний дитячий діагностичний центр. Проєкт передбачає будівництво укриття на 500 осіб. Це дозволить не лише надавати висококваліфіковану діагностику, але й забезпечити безпеку громадян у разі надзвичайної ситуації. Для реалізації цього проєкту необхідно залучити близько 790 мільйонів гривень, однак з місцевого бюджету профінансували лише 0,53% від цієї суми.


Анна Бальчінос



Джерело

Суспільство

Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги Анонси

Published

on



У Миколаєві заплановано проведення сесії обласної ради, на якій планують розглянути понад два десятки питань. Серед іншого депутати вирішуватимуть долю майна, реорганізацію санаторної школи та дострокове припинення повноважень одного з колег.

Про це свідчить розпорядження голови Миколаївської обласної ради Антона Табунщика.

У Миколаєві 1 травня відбудеться 29-та позачергова сесія обласної ради восьмого скликання. Хоча розпорядження голови облради Анатолія Табунщика поки що не опубліковане, на сайті вже з’явилось офіційне оголошення. Традиційно Інтент  буде проводити онлайн-трансляцію. 

Депутати мають розглянути 24 питання, зокрема — передачу та списання майна, внесення змін до статутів обласної клінічної, дитячої клінічної лікарень і фтизіопульмонологічного медцентру, а також питання щодо передачі нерухомого майна обласному центру медичної статистики.

Окрім того, у порядку денному — реорганізація Очаківської санаторної школи, зміни до складу постійних комісій та дострокове припинення депутатських повноважень Висоцького В.П. Раніше на президії ради депутати обговорили проєкти рішень, зокрема зміни до Стратегії розвитку Миколаївської області до 2027 року. Місцевим громадам пропонується узгодити свої стратегічні документи з оновленою обласною стратегією.

Раніше на президії Миколаївської обласної ради розглянули оновлення Програму розвитку місцевого самоврядування, яка передбачає вручення обласних відзнак “За заслуги перед Миколаївщиною” та “Хрест Святого Миколая”. Серед кадрових рішень — призначення керівників для низки закладів культури та спорту: обласного палацу культури, філармонії, школи вищої спортивної майстерності та дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Крім цього, депутати розглянуть збільшення статутних капіталів обласної клінічної лікарні та дитячої коштом коштів обласного бюджету.

У лютому до Миколаївської обласної ради приєднався новий депутат, який замінив того, що склав повноваження. Відповідно до частини 2 статті 206 та частини 3 статті 283 Виборчого кодексу України, 24 лютого 2025 року комісія на засіданні ухвалила постанову №36 про реєстрацію Юрія Георгійовича Мавродієва — кандидата від партії “Наш край”.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Темрява, висока температура та сильне задимлення: одеські рятувальники тренувались у димокамері – Новини Одеси

Published

on


Вони часто працюють в умовах непридатних для дихання.

Не буває вогню без диму, і тому, під час ліквідації пожежі, рятувальники нерідко стикаються з необхідністю працювати у непридатному для дихання середовищі. У таких випадках створюється ланка газодимозахисної служби, яка йде у задимлене приміщення.

А для того, аби фахівці ДСНС не втратили необхідних у роботі навичок, для них організовують спеціальні практичні відпрацювання в димокамері. 

Тут заняття проходять наближено до реальних умов: темрява, висока температура та сильне задимлення, там вогнеборці шукають потерпілого.

Такі заняття необхідні для вогнеборців, адже працюючи в умовах непридатних для дихання, потрібно бути загартованим, як фізично так і морально.

 



Дізнайтесь головні новини Одеси першими в и .





Джерело

Continue Reading

Одеса

В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято

Published

on


Прапор ВМС. Фото ілюстративне: lakor

Сьогодні відмічають 107 років прапору Військово-морських сил України. Як і понад століття назад, під цим символом наші службовці-моряки зараз виборюють свободу і незалежність, захищають від ворога Чорне та Азовське моря.

Про це повдіомляють Військово-морські сили України.

Реклама

Читайте також:

День прапора ВМС в Одесі

В Одесі сьогодні привітали службовців Військово-морських сил України із Днем прапора їхнього підрозділу. Біло-синьо-жовтий стяг ВМС сьогодні підняли біля будівлі Одеської обласної військової адміністрації.

“107 років прапору наших легендарних Військово-Морських Сил Збройних Сил України. 29 квітня 1918 року на кораблях Чорноморського Флоту та у Севастопольській фортеці було піднято українські прапори.  Дякуємо, рідні, що оберігаєте нас з моря. Бажаємо Вам витримки, наснаги та найшвидшої Перемоги!”, — написав очільник Одеської ОВА Олег Кіпер у соцмережі.

Підняття прапора біля ОВА. Фото: Олег Кіпер у соцмережі
Прапор ВМС.  Фото: Олег Кіпер у соцмережі

Що відомо про день прапора ВМС

Вперше український прапор на військових кораблях було піднято 29 квітня 1918 року — зробили це команди штабного лінкора “Георгій Побідоносець” та інших кораблів Чорноморського флоту. Владу УНР на тодішньому флоті Росії ще в листопаді 1917 року визнали на багатьох судах, але прапор був піднятий лише через п’ять із половиною місяців. 

У квітні 1919 року Морським Міністерством УНР було встановлено прийняти 29 квітня днем Свята Українського Державного Флоту і разом з тим, — днем прапора цього підрозділу.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що РФ приховує десантний корабель у Криму. А також про те, чому Чорноморський флот залишився без захисту.

Реклама



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.