Connect with us

Події

На Чернігівщині розпочалася реставрація старовинної садиби «Покорщина»

Published

on



У містечку Козелець Чернігівської області розпочалися реставраційні роботи старовинної садиби козацьких часів “Покорщина”.

Про це повідомила у Фейсбуці народна депутатка та громадська діячка Ганна Бондар, передає Укрінформ.

“Наразі відбуваються рятівні роботи на камʼяниці (дозвіл — є!), розробляється науково-проєктна документація на реставрацію головної садиби, погоджена науково-проєктна документація на камʼяницю”, – поінформувала Бондар.

Паралельно депутатка наголошує, що необхідно реставрувати цю унікальну памʼятку – найстаршу панську садибу на Лівобережжі України, яка у різні часи належала родинам Розумовських, Дараганів та Галаганів.

За її словами, реставрація реалізується завдяки проєкту Акіма Галімова “Реальна історія”, БФ “Блискавка”, УТОПІК, НСАУ, ЮНЕСКО, БФ “Сміливі відновлювати”, Козелецькій селищній раді, Чернігівській ОВА, а також невтомній роботі архітекторів-реставраторів Сергія Юрченка та Івана Бикова.

“Останніми тижнями представила нашу спільну роботу на Конференції UREHERIT, присвяченій питанню фінансування заходів з охорони культурної спадщини, організованій Національною спілкою архітекторів України, а також на Саміті з відновлення на Чернігівщині”, – додала Бондар.

Читайте також: У Львові за грантові кошти відреставрували старовинну церкву і дзвіницю в музеї просто неба

На сайті “Чернігівщина туристична” інформують, що “Покорщиною” називають садибу Дараганів – київського полковника Юхима Дарагана і його дружини Віри Розумовської. Останній придбану у 1744 році садибу подарувала мати, Наталія Розумиха (Розумовська).

Як повідомляв Укрінформ, у Львові, в Музеї народної архітектури та побуту, за підтримки німецької культурної інституції Ukraine Art Aid Center відреставрували церкву із села Соколів та дзвіницю з містечка Монастириська.

Фото: Фейсбук Ганна Бондар



Джерело

Події

Суд заборонив акторці Еммі Вотсон сідати за кермо пів року

Published

on



Британський суд у середу заборонив акторці Еммі Вотсон, яка зіграла у фільмах про «Гаррі Поттера», сідати за кермо впродовж пів року через перевищення швидкості.

Як передає Укрінформ, про це повідомила BBC.

Також 35-річна жінка була зобов’язана сплатити загалом 1 044 фунтів стерлінгів штрафу. Самої Вотсон не було на судовому засіданні, яке тривало лише п’ять хвилин.

Акторка проїхала в Оксфорді ввечері 31 липня минулого року зі швидкістю 61 км за годину у зоні, де дозволені 48 км за годину.

Вона з 2023 року навчається в Оксфордському університеті на магістратурі з творчого письма.

Зазначається, що Вотсон здобула популярність у 2001 році з виходом фільму «Гаррі Поттер і філософський камінь», зігравши роль Герміони Ґрейнджер.

Загалом вона знялася у восьми фільмах франшизи, останній з яких вийшов у 2011 році.

Потім вона з’явилася у таких фільмах, як «Красуня і чудовисько», «Елітне суспільство» та «Переваги скромників».

Читайте також: Депардьє визнали винним у домаганнях і засудили до 18 місяців умовно

Останньою роллю Вотсон у кіно був рімейк фільму «Маленькі жінки» 2019 року, режисером якого була Грета Гервіг.

Крім того, вона запустила власний бренд екологічного джину разом зі своїм братом у 2023 році.

Як повідомляв Укрінформ, стримінговий сервіс HBO Max повідомив у понеділок, 14 липня, про початок зйомок серіалу про Гаррі Поттера.

Фото: flickr.com



Джерело

Continue Reading

Події

до переліку культурної спадщини внесли нові елементи

Published

on



До Національного переліку нематеріальної культурної спадщини внесли ще три елементи.

Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, передає Укрінформ.

16 липня до переліку додані:

  • весільний обряд заплітання долі;
  • традиція випікання та дарування обрядових різдвяних пряників на Слобожанщині;
  • традиції храмового свята на Трійцю у селі Шульгинка Луганської області.

У МКСК наголосили, що відтепер місцеві громади мають вжити заходів щодо врахування рекомендацій і пропозицій експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури і стратегічних комунікацій України про охорону елементів нематеріальної культурної спадщини.

Детальніше про кожен з елементів можна буде довідатися з наступних публікацій міністерства.

Читайте також: Гра «Ашик» об’єднує покоління і відволікає від звуків війни

Перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України був започаткований у 2012 році наказом Міністерства культури України від 14.12.2012 року №1521.

Як повідомляв Укрінформ, обряд “Дівування” у Баштанці Миколаївської області і мосяжні традиції Гуцульщини внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Фото ілюстративне: скрін із відео



Джерело

Continue Reading

Події

В Ужгороді помер класик Закарпатської школи живопису Володимир Микита

Published

on



У вівторок,15 липня, в Ужгороді у віці 94 років помер класик Закарпатської школи живопису, народний художник Володимир Микита.

Про це у Фейсбуці повідомила донька художника мистецтвознавиця Олена Юрченко-Микита, передає Укрінформ.

“Сьогодні з першою зіркою зійшла ще одна – душа нашого Нянька, нашого Дідика та Прадідика. Він назавжди залишиться з нами, у багатогранних образах своїх творінь. Кожна картина дихає ним. Спочивай з миром. Царствіє небесне…” – написала Юрченко-Микита.

Як стало відомо Укрінформу, народний художник помер у рідному Ужгороді, йому було 94 роки.

Володимир Микита – заслужений художник України (1975), народний художник України (1991), член Національної академії мистецтв України (2004) та лавреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2005).

Учень Адальберта Ерделі та Федора Манайла, корифеїв Закарпатської школи живопису. Творець сотень робіт, які зберігаються в національному та художніх музеях по всій країні, а також у приватних збірках.

В Ужгороді діє приватний музей Володимира Микити, який він створив біля власної майстерні та до останнього часу проводив екскурсії відвідувачам. Також у Мукачівському замку “Паланок” діє постійна виставка Володимира Микити.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.