Війна
На фронті від початку доби

Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на п’яти напрямках фронту бої ще тривають, найбільше – на Покровському.
Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, оприлюднивши оперативну інформацію станом на 16:00 понеділка, 19 травня, передає Укрінформ.
Росіяни сьогодні обстріляли з артилерії й мінометів Порозок, Славгород, Василівку, Білокопитове, Білу Березу, Миропільське, Мар’їне та Рудак Сумської області, Карповичі Чернігівської області.
На Харківському напрямку армія РФ двічі атакувала українські позиції поблизу Вовчанська й Кутьківки, одне боєзіткнення досі триває.
На Куп’янському напрямку загарбники сьогодні ще не вели наступальних дій.
На Лиманському напрямку протягом доби російські війська 13 разів атакували позиції Сил оборони поблизу Ямполівки, Зеленої Долини і Торського, у бік Глущенкового, Карпівки, Серебрянки, Ямполя, Григорівки, Рідкодуба й Ольгівки. Три боєзіткнення досі тривають.
На Сіверському напрямку росіяни тричі атакували позиції захисників у районах Верхньокам’янського, Білогорівки та в бік Григорівки,
На Краматорському напрямку від початку доби відбулися чотири боєзіткнення поблизу Часового Яру, Білої Гори та Курдюмівки, одне досі триває.
На Торецькому напрямку війська РФ намагалися прорвати оборону в районах Торецька, Новоспаського та в бік Диліївки. Українські захисники відбили вже два ворожі штурми, ще три боєзіткнення тривають.
На Покровському напрямку російська армія здійснила 26 спроб потіснити Сили оборони із займаних позицій у районах Миролюбівки, Єлизаветівки, Лисівки, Удачного, Новосергіївки, Троїцького, Котлярівки та Андріївки, у бік Зорі, Новоукраїнки, Старої Миколаївки, Шевченка Першого й Нової Полтавки. Оборонці стримують натиск: 20 атак уже відбили. Ще шість боїв тривають.
На Новопавлівському напрямку захисники України відбили 11 ворожих штурмів. Росіяни намагалися там просунутись у районах Костянтинополя, Привільного, Рівнополя та Вільного Поля, а також у бік Новополя й Зеленого Поля.
На Гуляйпільському напрямку російська авіація завдала ударів по Гуляйполю та Малинівці.
На Оріхівському напрямку загарбники здійснили чотири атаки в бік Малої Токмачки та біля Степового. Ворожих авіаударів зазнав Степногірськ.
На Придніпровському напрямку армія РФ один раз намагалася просунутись уперед, однак успіху не мала.
На Курському напрямку українські оборонці сьогодні відбили дві ворожі атаки. Російська авіація скинула на цю ділянку фронту за сьогодні вже 17 керованих бомб.
На інших напрямках суттєвих змін не зафіксовано.
Як повідомляв Укрінформ, у Строївці на Куп’янському напрямку російські війська намагаються розширити свій плацдарм на правому березі річки Оскол.
Війна
В окупованому Криму партизани провели диверсію на залізниці

У тимчасово окупованому Криму партизани здійснили диверсію на ділянці залізниці, через яку окупанти перекидають військові вантажі та особовий склад.
Війна
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed

Українська армія вперше застосує повністю автономну турель Sky Sentinel з великокаліберним кулеметом M2 “Ma Deuce” для боротьби з дронами-камікадзе. Встановлення цієї системи на озброєння стало новим етапом у розвитку протидронових технологій.
Як повідомив співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран у мережі Facebook, ключовою особливістю Sky Sentinel є повна автономність: система самостійно розпізнає ціль, розраховує траєкторію польоту ворожого дрона, зокрема Shahed, і відкриває вогонь.
“Не потрібно жодного оператора. Все робитиме виключно штучний інтелект”, – зазначив Таран.
Крім того, як наголосив спеціаліст, українські розробники почали впроваджувати систему штучного інтелекту OCDSS, яка дозволяє планувати ройові місії дронів на основі симуляцій тисяч бойових сценаріїв.
“Це означає: менше втрат, більше влучань і повний контроль над ситуацією в повітрі”, – пояснив він.
Водночас Таран застеріг, що всі ці показники були продемонстровані лише на випробуваннях.
“Звісно, ці всі показники були на рівні випробувань і не впроваджені на рівні країни. Тож тепер чекатимемо, як вона покаже себе в реальних бойових умовах”, – підсумував співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран.
Фокус вже писав, що турель Sky Sentinel (“Небесний Страж”) здатна виявляти та збивати російські безпілотні літальні апарати типу Shahed-136 і високошвидкісні крилаті ракети.
Нагадаємо, у квітні в українських бійців з’явилися автоматизовані турелі, здатні вести вогонь з укриття на відстані до 2,5 км.
Війна
У Третій штурмовій розповіли, як наземні дрони замінюють піхоту на полі бою

Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України впроваджує наземну роботизовану техніку, щоб замінити піхоту на полі бою; це сприяє зниженню людських втрат і підвищує ефективність виконання бойових завдань.
Про це на брифінгу заявив командир взводу наземних роботизованих комплексів та засновник школи НРК 3 ОШБр Віктор Павлов (Старк), передає кореспондент Укрінформу.
“Всі безпілотні системи, як повітряні, так і наземні, – це змога ефективно воювати та захищати свою країну. Вони дозволяють зменшити людські втрати та економічні витрати на війну. Наземні дрони – це можливість замінити роботу піхоти. НРК виконують три основні функції піхоти: логістичну, інженерну та вогневу підтримку”, – сказав Павлов.
За його словами, за тиждень наземні роботи перевозять десятки тонн вантажу на передову. Якщо людина в середньому може перенести до 20 кілограмів, роботизована техніка здатна довезти до 200 кг.
“Логістика – це основа. Без забезпечення не буде війни. У бригаді ми навчилися багато вантажу перевозити саме роботизованими комплексами… Класичну логістику ми майже повністю замінили на логістику дронами“, – наголосив військовослужбовець.
Не менш важливими функціями роботизованої техніки є можливість евакуації поранених, мінування та розмінування, забезпечення вогневої підтримки.
Він зазначив, що на Третю штурмову бригаду зараз припадає 50-60% застосування всіх роботизованих комплексів у Силах оборони. Системно підрозділ почав їх використовувати у 2024 році в Авдіївці. “Зараз у нас великі результати, а своїм досвідом ми готові ділитись”, – додав Павлов.
У березні запрацювала Школа наземних роботизованих комплексів від Третьої штурмової бригади, за цей час навчання в ній пройшли 507 людей.
“Це і люди, які проходять курс рекрута, і цивільні, і військові. Більшість із них цивільні, бо курс для військових ми лише нещодавно запустили”, – зауважив Павлов.
За його словами, Школа НРК передусім працює для того, щоб акумулювати бойові знання, навички та досвід у цій галузі та передавати його як військовим, так і цивільним, “але для цивільних програма більш урізана, аби не відкривати військові таємниці”.
Павлов додав, що ще одним завданням школи є популяризація цього напряму та збільшення кількості підготовлених людей.
У школі пропонують базовий 5-денний курс для цивільних і військовий курс, який триває 11 днів. Навчальна програма складається з таких напрямків: інженерна підтримка, логістика, бойові платформи. Подати заявку можна за посиланням.
Як повідомлялося, Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України запустила власну школу для підготовки операторів наземних роботизованих комплексів (НРК).
Фото: Генштаб ЗСУ
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами