Війна
На одній із ділянок фронту на Донеччині ЗСУ відводять з невигідних позицій

“Триває другий місяць мого командування тактичною групою, що тримає оборону на одному з напрямків у Донецькій області“, – зазначив Наєв.
“Майже щодня буваю на передовій, спілкуюся з військовими – тими, хто є основою нашої армії. Це сильні й віддані воїни, які щодня роблять свою справу, попри втому, погоду й обставини”, – підкреслив генерал.
“Серед них є ті, хто воює ще з 2014 року, і ті, хто прийшов у 2022-му чи пізніше. У кожного свій шлях у війську, свій досвід. Але всіх об’єднує одне – бажання наблизити Перемогу”, – зауважив Наєв.
Він наголосив: “Найважливіше для командування – зберегти життя і здоров’я особового складу. Тому на одній із ділянок фронту ухвалено рішення щодо відведення сил та засобів з невигідних позицій”.
За його словами, це дало можливість не лише зберегти бійців, а й покращити оборону.
“Ворог несе втрати, і ми маємо змогу діяти ефективніше”, – зазначив Наєв.
Він поінформував, що за останній місяць, завдяки спільній роботі розвідників, операторів дронів, артилеристів, мінометників, танкістів і піхоти, знищені понад 30 одиниць ворожої бронетехніки і більш як 2 тисячі російських військових.
“Це відчутно зменшило кількість ворожих атак на нашому напрямку”, – зауважив Наєв.
Як повідомляв Укрінформ, 17 березня речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов заявив, що російські війська намагаються посилити тиск на Торецькому напрямку.
Фото: Генштаб, ілюстративне
Війна
Росія закрила повітряний простір над «Капустіним Яром» на 12 і 13 травня

Росія закриє повітряний простір над ракетним полігоном «Капустін Яр» для ймовірного запуску балістичних ракет.
Про це повідомляє «Мілітарний» із посиланням на NOTAMs, передає Укрінформ.
Повідомлення про закриття повітряного простору в районі ракетного полігону було опубліковано 8 травня. Умови, що вказані в ньому, можуть свідчити про ймовірний запуск балістичних ракет.
Насамперед привертає увагу зазначений діапазон висот, який буде закритий: від рівня поверхні до необмеженої висоти.
Заборона стосується всіх повітряних суден, що можуть здійснювати польоти в цьому районі. Повітряний простір буде закритий 12 і 13 травня щодня з 06:00 до 16:00 за місцевим часом.
Варто зазначити, що аналогічна заборона на польоти вже діяла раніше — 21 листопада 2024 року, напередодні удару балістичною ракетою «Кедр» («Орешник») по Дніпру.
Тоді обмеження тривало з 04:00 до 20:00 у період з 21 по 23 листопада.
Повідомлення схожого характеру також було опубліковано 11–13 грудня з 08:00 по 12:00 за місцевим часом, а друге — 16–21 грудня. Після цього, 13 грудня, відбувся масований ракетний удар по Україні із застосуванням балістичних, крилатих та гіперзвукових ракет.
Як повідомлялося, російська балістична ракета середньої дальності розроблена на основі РС-26 «Рубеж».
Головне управління розвідки Міністерства оборони України деталізувало, що справжня назва комплексу не «Орешник», а «Кедр». На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна — оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії — понад 11 махів.
Випробування ракетного комплексу «Кедр» проходили на полігоні «Капустін Яр» у жовтні 2023 та червні 2024 року.
У серпні 2019 року, завершилася дія договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) між США та Росією.
Війна
У квітні росіяни зменшили темпи із захоплення території

У квітні цього року російські війська продовжували захоплювати територію України значно повільнішими темпами, ніж наприкінці 2024 року.
Про це у соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.
Як зазначили у відомстві, російські сухопутні війська, найімовірніше, захопили приблизно 200 кв. км території України у квітні 2025 року, тобто в середньому приблизно 6 кв. км на день. Аналітики відзначають, що це незначне збільшення порівняно з приблизно 150 кв. км, захопленими російськими військами в березні цього року, що було найнижчим показником з червня 2024 року.
Також, як зазначається, протягом квітня ЗС РФ досягли тактичних успіхів навколо Покровська – ключового українського логістичного вузла, який підтримує операції на Донбасі.
«Покровськ, імовірно, залишається пріоритетним напрямком для Росії в її наступі, але з кінця 2024 року РФ не змогла досягти жодних помітних успіхів навколо міста», – йдеться у звіті.
Також зазначається, що поки Росія святкуватиме День перемоги, українські війська, найімовірніше, продовжуватимуть проводити обмежені бойові операції в прикордонному районі Курської області Росії, що є першим випадком з часів Другої світової війни, коли іноземні війська проводять операції на російській території.
Як повідомляв Укрінформ, загальні бойові втрати російських військ з 24 лютого 2022 року по 7 травня 2025 року на війні проти України становлять близько 960 тисяч 770 осіб, з них 1270 осіб – за минулу добу.
Війна
9 травня по урядовій будівлі у Бєлгороді влучив дрон — відео

Безпілотник поцілив у будівлю уряду Бєлгородської області. Місцева влада звинуватила в атаці Україну.
Кадрами з моментом удару 9 травня поділився губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков.
“У День перемоги ЗСУ вдарили безпілотником літакового типу по будівлі уряду Білгородської області”, — написав він.
Губернатор повідомив, що в результаті атаки отримали поранення двоє осіб. Співробітник Росгвардії був госпіталізований зі сліпим уламковим пораненням стегна. Заступник Гладкова Олександр Лоренц був оглянутий медиками після покладання квітів до Вічного вогню. У нього діагностували струс та акубаротравму, тобто травму від акустичної вибухової хвилі (в народі називають контузією). Чиновник продовжить лікування амбулаторно.
Про удар стало відомо о 8:43. Гладков підтверджував влучання в урядову будівлю, але повідомляв, що ніхто не постраждав. Попри атаку дрона росіяни проводили святкові заходи до 9 травня згідно з планом, але губернатор запевняв, що було вжито заходів для максимальної безпеки.
У Генеральному штабі ЗСУ не підтверджували, але й не спростовували інформацію про удар по Бєлгороду. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський також коментарів не публікував.
Нагадаємо, 9 травня проходив святковий парад у Москві. Серед гостей Кремля був лідер КНР Сі Цзіньпін. Президент РФ Володимир Путін продемонстрував йому зброю, якою окупанти б’ють по Україні.
Москва оголошувала перемир’я на три дні до 9 травня і, зі слів українських бійців, підрозділи отримали наказ відкривати вогонь лише у відповідь. Однак, як повідомили в ОСУВ “Хортиця” ще 8 травня, загарбники не дотримувались обіцянки.
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Суспільство5 днів ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року