Connect with us

Політика

Начальники штабів Франції та Британії зустрілися у Києві із Зеленським, Умєровим та Сирським

Published

on



Начальники штабів збройних сил Франції та Великої Британії генерал Тьєррі Буркхардт та адмірал Ентоні Радакін зустрілися у Києві з Президентом Володимиром Зеленським та військовим керівництвом України.

Про це повідомив Буркхардт у соцмережі Х, передає Укрінформ.

«Київ. Зустріч із Президентом Володимиром Зеленським, міністром оборони Рустемом Умєровим та головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським разом з моїм колегою Ентоні Радакіним», – написав французький генерал.

За його словами, метою зустрічей французько-британської делегації в ході візиту до України є «збереження рішучої підтримки ЗСУ, що дозволяє їм продовжувати боротьбу», «визначення довгострокової стратегії відновлення та трансформації моделі армії», яка є основною гарантією безпеки країни, а також «обговорення варіантів гарантій безпеки, розроблених Францією та Британією у межах міжнародної коаліції для підтримки України після впровадження режиму припинення вогню».

Читайте також: Франція і Британія готові бути лідерами «Коаліції охочих»

«Разом ми прагнемо гарантувати стійкий і тривалий мир в Україні — необхідну умову безпеки європейського континенту», – додав Буркхардт.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві 4 квітня була запланована зустріч Президента Володимира Зеленського з представниками генштабів Франції та Великої Британії з приводу розміщення військового контингенту в Україні.

Заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса заявив, що до «Коаліції охочих» в тому чи іншому форматі готові долучитись 10-12 країн.

27 березня у Парижі відбулася зустріч «Коаліції охочих». Головною темою зутстрічі було продовження допомоги для України та обговорення структури майбутніх гарантій безпеки для України після завершення війни.

Фото: Chef d’état-major des armées / X



Джерело

Політика

про атаку на Кривий Ріг: Метою Росії був цілеспрямований терор проти цивільних

Published

on



МЗС України назвало російський удар по Кривому Рогу цілеспрямованим терором проти цивільних та повною зневагою мирних зусиль.

Про це йдеться в заяві відомства, передає Укрінформ.

«Цим варварським ударом проти українських цивільних людей і дітей Росія демонструє повну зневагу до міжнародних мирних зусиль за лідерства Президента США Дональда Трампа. Це сигнал Москви Вашингтону про те, що Путін буде продовжувати війну та вбивати українців, допоки не відчує інший рівень тиску та сили», – йдеться в повідомленні.

В зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Україна була та є відданою мирним зусиллям і зробила конкретні кроки на шляху до миру, на відміну від РФ, яка тягне час і чинить звірства.

В МЗС також категорично відкинули російську брехню про нібито військові цілі цього удару.

«Факти з місця вчинення злочину свідчать про відсутність будь-яких військових цілей. Метою Росії був цілеспрямований терор проти цивільних людей. Цей удар є черговим воєнним злочином і грубим порушенням міжнародного гуманітарного права», – наголосили в МЗС.

В Міністерстві зазначили, що вже поінформувало всіх партнерів і міжнародні організації про деталі удару РФ по Кривому Рогу, тип застосовної ракети й наслідки цього злочину. У відомстві закликали до чітких публічних реакцій, засудження російських звірств, конкретних дій для посилення тиску на Москву та зміцнення України, зокрема посилення ППО та військової допомоги. «Вдячні тим нашим партнерам, які вже висловилися, чітко засудили дії російських злочинців, надають конкретну допомогу», – підкреслили в МЗС.

Крім того, українська сторона вже ініціювала скликання засідань низки міжнародних організацій для реагування на російський обстріл Кривого Рогу та постійних обстрілів житлових районів інших українських міст.

Зазначається, що Україна спільно із міжнародними партнерами продовжує документувати російські злочини та працювати задля забезпечення невідворотного покарання російських злочинців за всі їхні звірства проти України та українців.

Читайте також: Слабка реакція США на ракетний удар по Кривому Рогу неприємно дивує – Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, увечері, 4 квітня, ворог випустив балістичну ракету по житловому кварталу Кривого Рогу. Загинули 19 людей, ще 68 були поранені. Пізно ввечері місто атакували дрони, вбивши людину, ще семеро були поранені. Наразі у лікарнях Кривого Рогу перебувають 38 постраждалих від ракетного удару.

Серед загиблих і постраждалих є діти. У Кривому Розі 7,8 та 9 квітня будуть оголошені Дні жалоби за загиблими.



Джерело

Continue Reading

Політика

Слабка реакція США на ракетний удар по Кривому Рогу неприємно дивує

Published

on



Президент Володимир Зеленський подякував міжнародним партнерам за підтримку, висловлену після ракетних ударів по Кривому Рогу, та зазначив, що реакція США на трагедію була недостатньо сильною.

Про це глава держави написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Трирічний Тимофій, на жаль, помер сьогодні в лікарні. Семирічний Радислав. Аріна, якій назавжди теж 7 років. Дев’ятирічний Герман. П’ятнадцятирічний Данило. П’ятнадцятирічний Микита. П’ятнадцятирічна Аліна. Костянтин, якому назавжди 16 років. Нікіта – 17 років. Це діти, які були вбиті ударом російської балістичної ракети по Кривому Рогу. Було лише кілька хвилин після запуску з району Таганрога на території ворога. Також загинули, на жаль, 9 дорослих. Мої співчуття всім рідним та близьким”, – написав Зеленський.

Він зазначив, що 62 людини постраждали від удару (за оновленими даними 72 – ред.), серед них 12 дітей. За його словами, росіяни застосували вчора проти Кривого Рогу й ударні дрони – просто під час рятувальної операції, через удар дронами 7 людей були поранені, одна людина загинула.

“Дуже важливо, щоб цей російський удар по людях, по місту і кожен такий удар не залишалися без реакції світу. Кривий Ріг і всю Україну вчора й сьогодні вже багато хто підтримав. Я вдячний за принципову позицію міністрам закордонних справ Чехії, Фінляндії, Литви, Латвії, Естонії та Австрії. Дякую за позицію та підтримку Високій представниці Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки. Ми цінуємо, що принципово висловилися посольства Японії, Великої Британії, Швейцарії та Німеччини. На жаль, неприємно дивує реакція посольства Америки: така сильна країна, такий сильний народ – і така слабка реакція. Навіть слово “російська” бояться сказати, говорячи про ракету, що вбила дітей”, – написав Зеленський.

Читайте також: «Ось чому ця війна має завершитися»: посол США відреагувала на атаку по Кривому Рогу, не згадавши Росію

Він наголосив, що для завершення війни необхідно не боятися називати речі своїми іменами та чинити тиск на того, хто продовжує агресію і ігнорує всі міжнародні пропозиції щодо її припинення.

“Треба тиснути на Росію, яка обирає вбивства дітей замість припинення вогню. Треба запроваджувати додаткові санкції проти тих, хто не може існувати без ударів балістики по сусідньому народу. Треба робити все можливе для порятунку життів. І ми говорили, зокрема, з американською стороною щодо додаткових систем ППО для захисту якраз від подібних ракетних ударів. Розраховуємо на наші домовленості з президентом Сполучених Штатів, який обіцяв допомогти з пошуком додаткових “петріотів”. І розраховуємо на те, що сила світу все ж подолає це зло – цю війну, цю російську агресію”, – написав Президент.

Зеленський додав, що зупинити вбивства людей, зберегти життя дітей і встановити тривалий мир можна лише завдяки силі та скоординованій роботі партнерів.

Читайте також: Кількість постраждалих від ракетного удару по Кривому Рогу зросла до 72

Як повідомлялось, увечері ворог випустив балістичну ракету по житловому кварталу Кривого Рогу. 



Джерело

Continue Reading

Політика

США не виходять із формату «Рамштайн», американська допомога Україні триватиме

Published

on



Відсутність міністра оборони США Піта Гегсета на наступній зустрічі Контактної групи з питань оборони України не означає припинення поставок американського військового обладнання та даних розвідки в Україну.

Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками дводенної зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств країн Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте. 

Саме так він відповів на запитання кореспондента Укрінформу, чи означає відсутність очільника Пентагону на “Рамштайні” вихід США з цієї ініціативи, і яким чином це кореспондується із прагненням НАТО якомога більше посилити позиції України за столом майбутніх мирних переговорів. 

«Відповідь – ні. Британці й німці, міністри оборони, будуть головувати разом, і надходження американських виробів та американської розвідки в Україну продовжуватиметься», – зазначив Рютте.

Читайте також: Без США: Наступний «Рамштайн» відбудеться за головування Британії та Німеччини

Як повідомляв Укрінформ, глава Пентагону вперше не братиме участь у зустрічі у форматі «Рамштайн», яка відбудеться 11 березня в Брюсселі. Піт Хегсет не приєднається особисто до зустрічі коаліції, також не очікується, що він долучиться до неї в онлайн-режимі.

Фото: PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.