Connect with us

Усі новини

Народний супутник досі працює для ЗСУ — віцепрезидент ICEYE

Published

on


“Народний супутник” від фінської компанії ICEYE, який “Благодійний фонд Сергія Притули” придбав на зібрані донати у 2022 році, продовжує виконувати свої функції для українських бійців. Про це сказав віцепрезидент компанії Сеппо Аалтонен, втім деталей роботи апарата не розкрив.

Віцепрезидент фінського виробника мікросупутників ICEYE Сеппо Аалтонен розповів про функціонування супутника в інтерв’ю LIGA.net, опублікованому 2 квітня.

За словами віцепрезидента, “народний супутник” не припиняє приносити користь українській армії, проте детальніше розповісти про це та коментувати специфіку роботи він не має можливості. Аалтонен запевнив, що апарат “належно функціонує” та продовжує виконувати завдання для ЗСУ.

“Я з Фінляндії — країни, яка має великий сухопутний кордон з Росією. Тому ми дуже зацікавлені в тому, щоб співпрацювати з Україною заради спільної безпеки”, — пояснив віцепрезидент компанії-виробника.

Зазначимо, супутникова компанія ICEYE є лідером у галузі супутникових операцій з використанням радарів із синтезованою апертурою (SAR-супутників). Завдяки її технологіям українські військові оперативно отримують розвідувальні дані.


Fullscreen

ГУР використовує знімки з “народного супутника” для оперативного збору розвідданих

Фото: Благодійний фонд Сергія Притули

Українці купили “народний супутник” у 2022 році: деталі

Сергій Притула повідомив, що купив супутник для ЗСУ на зібрані його фондом у межах проєкту “Народний Байрактар” донати, 18 серпня 2022 року. Проєкт зібрав понад 600 млн грн, проте компанія Baykar вирішила передати безпілотники Україні безплатно, тому гроші було вирішено витратити на апарат, який надає доступ до супутникових знімків фінської компанії ICEYE. На той час повідомлялося, що доступ до мережі супутників викупили на понад рік.

Міністр оборони України Олексій Резніков 19 серпня зазначив, що завдяки придбаному на гроші українців супутнику ЗСУ зможуть ефективніше знищувати окупантів.

Бізнесмен Максим Поляков, який володіє компанією EOS Data Analytics, що була залучена до укладання угоди, заявляв, що “народний супутник” залишиться у власності України навіть після закінчення терміну доступу до даних.

Фахівці Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України у червні 2024 року розповіли, що використовують “народний супутник” ICEYE для виявлення цілей і зробили 4173 знімки ворожих об’єктів за майже 2 роки.

Портал Defence Industry Europe 8 липня 2024 року повідомив, що ICEYE і Міноборони України підписали Меморандум про співпрацю.



Джерело

Усі новини

Сиквел Одного разу в Голлівуді

Published

on



Фільм 2019 року “Одного разу в Голлівуді” отримає продовження. Бред Пітт повернеться на екрани, проте режисером стрічки стане Девід Фінчер, а не Квентін Тарантіно.

Про це пише Variety.

Трейлер фільму “Одного разу в Голлівуді”

Невдовзі розпочнуться зйомки сиквелу “Одного разу в Голлівуді” для платформи Netflix. Першу частину у 2019 році зняв Квентін Тарантіно, але цього разу режисером стане Девід Фінчер (“Бійцівський клуб”, “Гра”, “Соціальна мережа”).

За інсайдерськими даними, Тарантіно написав сценарій до сиквелу.

Відомо, що фільм буде не прямим продовженням “Одного разу в Голлівуді”, а сиквелом, натхненним першою частиною. Ймовірно, в основу картини ліг сценарій скасованого фільму Квентіна Тарантіно під робочою назвою “Кінокритик”.

Бред Пітт знову повернеться до ролі Кліффа Бута, за яку отримав “Оскар” як найкращий актор другого плану у 2020 році. Наразі невідомо, чи будуть там Леонардо Ді Капріо, Марго Роббі, Дакота Феннінг тощо.

Зйомки сиквелу можуть стартувати вже влітку 2025 року.

“Це особливо унікальний проєкт — не лише тому, що відомий режисер знімає сиквел іншого відомого фільму, а й тому що власність переходить від кіностудії до стримінгового сервісу”, — розповідає інсайдер.

Про що фільм “Одного разу в Голлівуді” Квентіна Тарантіно

“Одного разу в Голлівуді” відображає атмосферу Голлівуду кінця 1960-х років. Сюжет розгортається навколо Ріка Далтона (Леонардо Ді Капріо), актора, який колись був популярним, але тепер намагається втриматися в індустрії, та його дублера і найкращого друга Кліффа Бута (Бред Пітт).

На фоні цих подій показані реальні історичні події, зокрема вбивство акторки Шерон Тейт (Марго Роббі) сектою Чарльза Менсона. Проте Тарантіно у властивій йому манері змінює історію, додаючи несподіваний фінал.

Квентін Тарантіно та Леонардо Ді Капріо на знімальному майданчику

Нагадаємо, Бред Пітт звернувся до Анджеліни Джолі з проханням налагодити стосунки. Після багатьох років публічного скандального розлучення зірка екрану хоче віднайти спільну мову з колишньою дружиною, аби бути присутнім у житті їхніх шістьох дітей.

Також Фокус писав про реакцію Бреда Пітта на обман француженки від його імені. За допомогою ШІ чоловік прикидався актором, обманувши француженку, дизайнерку інтерʼєрів Анну, яка віддала 830 тисяч євро зловмиснику і заради нього пішла від свого чоловіка.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

Кому зі знаків Зодіаку пощастить у коханні у квітні 2025 року — відповідь астролога

Published

on



Астрологи назвали три знаки Зодіаку, для яких квітень стане періодом змін на краще в особистому житті. Вони можуть зустріти особливу людину або зміцнити зв’язок зі своїм партнером.

Астрологиня Марія Кузьменко розповіла, кому зі знаків Зодіаку квітень 2025 року принесе романтичні знайомства або зміни в особистому житті.

Телець

У квітні Тельці відчують приплив любові й тепла. У самотніх Тельців є шанс зустріти людину, яка ідеально підійде їм за духом. Особливо сприятливими будуть середина і кінець місяця для встановлення глибоких, щирих стосунків. Для тих, хто в парі, квітень принесе гармонію і нові спільні плани на майбутнє.

Лев

Квітень стане для Левів місяцем змін в особистому житті. Самотні Леви можуть зустріти своє кохання на тлі змін у соціальному житті — можливо, через друзів або на публічних заходах. Для тих, хто у стосунках, квітень принесе розуміння і зміцнення зв’язку з партнером, а також можливість розв’язати давні питання, які заважали розвитку стосунків.

Водолій

Водолії у квітні будуть на піку своєї привабливості. Цей місяць принесе їм яскраві романтичні події, наповнені емоціями. Самотні Водолії можуть зустріти людину, з якою з першого погляду з’явиться взаєморозуміння. У стосунках з’явиться нова хвиля пристрасті і пригод, що зробить ваші стосунки ще глибшими і насиченішими.

Також Фокус писав про три знаки Зодіаку, яким пощастить із грошима у квітні 2025 року



Джерело

Continue Reading

Усі новини

Новий космічний телескоп NASA за $488 млн зробив перші зображення Всесвіту (фото)

Published

on


12 березня в космос було запущено новий інфрачервоний телескоп NASA під назвою SPHEREx. Він має допомогти побачити Всесвіт таким, яким його ще ніколи не бачили астрономи завдяки своїм унікальним можливостям. NASA показало перші тестові зображення телескопа, на кожному з яких зображено до 100 000 джерел світла.

Про це пише Space.

Космічний телескоп Вебб, який розпочав роботу 2022 року, здійснив революцію в астрономії, тому що він може спостерігати Всесвіт в інфрачервоному діапазоні світла, який не видно людському оку. Але абсолютно новий інфрачервоний космічний телескоп SPHEREx може робити це ще краще і NASA показало його перші тестові зображення космосу.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

12 березня в космос було запущено новий інфрачервоний телескоп NASA під назвою SPHEREx

Телескоп SPHEREx, вартістю 488 млн доларів, допоможе вченим зазирнути в найвіддаленіші куточки видимого Всесвіту, що дасть змогу краще зрозуміти, як він розвивався впродовж 13,8 млрд років після появи внаслідок Великого вибуху. Зокрема, астрономи хочуть отримати більше інформації про розвиток галактик і зірок за мільярди років, а також про те, як саме космос почав швидко розширюватися незабаром після своєї появи. Астрономи за допомогою даних телескопа SPHEREx мають намір створити найбільшу карту видимого Всесвіту.

Космічний телескоп SPHEREx здатний бачити крізь найщільніші хмари пилу, через які не проникає видиме світло, але проходить інфрачервоне світло. Це дасть йому можливість розглянути найдальші зірки і галактики з дуже високою деталізацією.


Fullscreen

Телескоп SPHEREx, вартістю 488 млн доларів, допоможе вченим зазирнути в найдальші куточки видимого Всесвіту

Фото: NASA

Перші тестові знімки космосу насправді не показують всі можливості нового телескопа, але тим не менш вони показують, що всі шість детекторів обсерваторії працюють так, як потрібно. На складеному зображенні показано різні види космосу, створені за допомогою шести різних детекторів телескопа SPHEREx.

космічний телескоп SPHEREx


Fullscreen

На складеному зображенні показано різні види космосу, створені за допомогою шести різних детекторів телескопа SPHEREx

Фото: NASA

Кожен детектор відповідає за виявлення інформації в 17 унікальних діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла, тому телескоп SPHEREx може спостерігати за Всесвітом у 102 діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла. На кожній із тестових фотографій показано до 100 000 різних джерел світла: галактик і зірок.

Кольори, призначені цим зображенням, звісно, присутні у видимій частині електромагнітного спектра, тобто того, що ми можемо бачити своїми очима. Але всі вони представляють інфрачервоні довжини хвиль світла. Більш червоні частини зображення представляють більш довгі хвилі, в той час як більш фіолетові — більш короткі хвилі.

космічний телескоп SPHEREx


Fullscreen

Кожен детектор відповідає за виявлення інформації в 17 унікальних діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла, тому телескоп SPHEREx може спостерігати за Всесвітом у 102 діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла.

Фото: NASA

У видимій частині електромагнітного спектра, чим червоніше світло, тим його хвиля довша. З нашого погляду на Землі і навколо неї довжини хвиль світла, що виходять від космічних об’єктів, насправді переходять з більш синьої частини спектра в червону частину, а потім потрапляють в інфрачервоний діапазон. Це відбувається тому, що розширення Всесвіту змушує довжини хвиль світла розтягуватися в міру їх переміщення від джерела до Землі.

Тому інфрачервона астрономія є такою важливою, адже за допомогою інфрачервоного світла можна побачити астрономічні джерела, що знаходяться за мільярди світлових років від нас. Навіть ті, що існували через кілька сотень мільйонів років після Великого вибуху і навіть раніше.

Наразі детектори телескопа SPHEREx охолоджуються, адже їм потрібна дуже низька температура для того, щоб проводити інфрачервоні дослідження Всесвіту. Уже наприкінці квітня новий космічний телескоп NASA розпочне повноцінну наукову роботу.

Як уже писав Фокус, на Сонці виник потужний спалах і вчені прогнозують появу сильної геомагнітної бурі на Землі. Очікується, що найближчими днями на Сонці виникне сильніший спалах, який може створити більше проблем для земних технологій.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.