Connect with us

Суспільство

Не всі військові частини йдуть на контакт

Published

on



Ключовою ланкою у пошуку зниклих безвісти та загиблих є співпраця військових частин із родинами, але там не виявляють належної до цього уваги.

Про це йдеться в представленій Медійною ініціативою за права людини аналітиці «Взаємодія з військовими частинами та підтримка родин загиблих і зниклих безвісти військовослужбовців».

Як вважає авторка аналітики Олена Копіна, на державному рівні для пошуку загиблих і зниклих безвісти військовослужбовців створено відповідні алгоритми, але первісною ланкою комунікації є військові частини, де недостатньо співпрацюють із родинами.

Читайте також: У Міноборони розʼяснили порядок отримання виплат, які належали загиблому військовому

«Ключовим у пошуку є контакт військової частини з родиною. Від якості цього контакту залежить стан родини на цьому шляху і, зокрема, як ці алгоритми сприймуться. Часто буває, що людина прийшла у стані шоку після страшної звістки, їй видали купу інформації, і вона не усвідомлює, що їй робити. І розуміння цього через емоційний фактор саме і впливає, як сприймається робота військової частини. Бувають військові частини, які встановлюють якісний контакт із родинами і допомагають 24/7 навіть у розшуку їхніх солдатів, а буває й навпаки», – зазначила Копіна.

В своїй аналітиці експерти рекомендують Міноборони та МВС звертати особливу увагу на емоційний інтелект, емпатію, морально-етичні стандарти своїх працівників під час відбору кандидатів на посади у ЦВС (підрозділи цивільно-військового співробітництва – ред.) і Служби соцпідтримки.

Про негативний досвід спілкування родин загиблих і зниклих безвісти військовослужбовців розповіла Юлія Шарапанюк, голова об’єднання родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців 115 ОМБр та 225 ОШБ.

Читайте також: Доступ до Держреєстру актів цивільного стану мають не всі ТЦК – Верещук

«У нас ідеальна взаємодія з усіма держструктурами та абсолютна відсутність комунікації з військовою частиною. Від отримання документів до супроводу щодо загиблих військова частина з морально-етичного боку виявляє абсолютну байдужість. У родин уже багато негативного досвіду. Мені доводилося ініціювати кримінальне провадження щодо повернутого по репатріації загиблого сироти з документами, але не було його ДНК, і ми розуміли, що його поховають як безіменного. Ми писали багато скарг, щоб керівник ЦВС ініціював кримінальне провадження, але був абсолютний ігнор», – наголосила Шарапанюк.

В аналітиці також пропонується розробити стандартизовані, доступні для розуміння інформаційні матеріали (пам’ятки) з актуальними контактними даними відповідальних відомств, описом кроків, які має зробити родина зниклого безвісти військовослужбовця для збору та подачі необхідних документів. Надавати родинам щойно мобілізованих захисників контакти патронатної служби або служби військово-цивільного співробітництва військової частини для швидкого реагування в разі загибелі чи зникнення безвісти військовослужбовця.

Крім того, уповноваженому з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, пропонується завершити створення єдиної інформаційної платформи для родин зниклих безвісти захисників.

«Її робота має покращити комунікацію між родинами зниклих безвісти і державними органами, а також пришвидшити обмін інформацією між усіма, хто залучений до пошуку зниклих безвісти військовослужбовців», – вважає авторка аналітики Копіна.

У новій аналітиці «Взаємодія з військовими частинами та підтримка родин загиблих та зниклих безвісти військовослужбовців» дослідили найпоширеніші проблеми взаємодії родин із ВЧ і ТЦК та СП та розробили рекомендації, як державі покращити взаємодію з родинами та зробити її менш травматичною.

Як повідомляв Укрінформ, у чотирьох містах України відкриють центри підтримки родин полонених і зниклих безвісти.



Джерело

Суспільство

В Україні стає спекотніше – синоптикиня сказала, коли прогріє до +34°

Published

on



Від 3 липня температура по всій території України становитиме від 27 до 32 градусів, найспекотнішим днем у найближчій синоптичній перспективі стане 4 липня.

Про це в телеефірі повідомила речниця Укргідрометцентру Наталія Птуха.

“Починаючи з 3 липня температура по всій території України буде становити від 27 до 32 градусів. Найспекотніший день у найближчій синоптичній перспективі — 4 липня, тому що в цей день вже практично по всій території України температура буде 28-34 градуси, у південних областях та на Закарпатті на певних метеостанціях значення температури можуть наближатися до сильної спеки, тобто це — 35-37 градусів”, — сказала вона. 

Птуха додала, що 4 липня проходитиме атмосферний фронт. Зокрема, у західній, північній і частково центральній частині України у поєднанні зі спекою можуть бути короткочасні дощі та грози.

Читайте також: Європу найближчими днями накриє спека до 42°C

“Водночас від 5 липня за цим атмосферним фронтом очікуємо знову коливання температури в бік зниження. 5 липня у більшості регіонів буде 22 – 28 градусів, а по півдню і Закарпаттю залишається 30-34 градуси. Надалі температура знову може дещо підвищуватися”, — поінформувала вона. 

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 1 липня,  в Україні буде хмарно з проясненнями, без опадів, лише на північному сході країни місцями невеликий короткочасний дощ.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Миколаївщині військові рф вбили цивільного Анонси

Published

on



Протягом минулої доби, 30 червня, Миколаївська область зазнала чергових ворожих атак. Під обстріл потрапили населені пункти Миколаївського району. Внаслідок ударів загинула людина, є поранені та пошкоджена цивільна інфраструктура.

За інформацією районних військових адміністрацій та Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, о дев’ятій ранку окупанти обстріляли артилерією Куцурубську громаду.

“У селі Дмитрівка внаслідок атаки загинув 45-річний чоловік, ще одна людина — 37-річна жінка — отримала поранення. Постраждалу госпіталізували, її стан лікарі оцінюють як стабільний, середньої важкості”, – йдеться у повідомлені.

Також внаслідок обстрілу пошкоджені приватні будинки, два навчальні заклади, магазин. На місці виникла пожежа, яку рятувальники оперативно ліквідували.

Окрім цього, ввечері, о 17:32 та 18:33, ворог двічі атакував акваторію Очаківської громади дронами типу FPV. У цих випадках постраждалих немає.

До того 23 червня ворог п’ять разів атакував дронами типу FPV, а 24 червня о 05:28 здійснив артилерійський обстріл Куцурубської громади. В результаті одного з ударів у селі Солончаки було пошкоджено приватний будинок, а через ранковий обстріл у селі Дніпровське загорілася господарча споруда. У ніч на 23 червня сили протиповітряної оборони Миколаївщини збили два дрони-камікадзе.

22 червня о 17:05 російські війська завдали ракетного удару по Очакову. Внаслідок атаки постраждали дві багатоповерхівки, 22 приватні будинки, лінії електропередач та автомобіль. Троє людей отримали поранення — двоє дітей віком 7 та 12 років і 46-річна жінка, усі перебувають у лікарні. У селі Дмитрівка пошкоджено трансформаторну підстанцію.


Олеся Ланцман



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Через аварію в Одесі організували підвоз води – Новини Одеси

Published

on


Перелік адрес.

На час відключенния водопостачання в Київському та Хаджибейському районах міста організовано централізований підвоз технічної води. 

Про це повідомили в пресслудбі Одеської міської ради.

Адреси, за якими з 11:00 стоятимуть водовози:

Ак.Корольова / Чикаленка

Левітана / Ак.Корольова

Архітекторська / Ак.Корольова

Інглезі / Ак.Корольова

пл.Дерев’янка / І.Рабіна

Вадатурського / Люстдорфська дорога

Також нагадуємо, що працюють бювети з питною водою.



Дізнайтесь головні новини Одеси першими в и .





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.