Connect with us

Війна

Пам’яті старшого розвідника-снайпера Олександра Ляхновича (позивний «Якудза»)

Published

on


Мріяв стати Героєм України і віддав життя за Батьківщину

Олександрові Ляхновичу було лише 25 років, коли він загинув. Проте пережитого ним вистачило б на п’ятьох, розповідають побратими з 53-ї ОМБр. Він мріяв стати Героєм України, збити ворожий літак чи гвинтокрил. Опановував різні види зброї, але найбільше йому подобалося бути снайпером. А ще Олександр мріяв стати кадровим військовим, як його батько, дідусь та прадідусь. 

Він був сміливим, послідовним і вірним своїм переконанням. І віддав життя за Україну. 

Олександр народився у місті Бар на Вінниччині. У школі був допитливим хлопцем. Його цікавило абсолютно все: пригоди трьох мушкетерів, про які йому розповідав дідусь, город, на який він їздив з бабусею, а ще – техніка, особливо комп’ютери. Після дев’ятого класу вступив у ліцей для обдарованої молоді при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі. З навчальних дисциплін йому особливо були до душі математика, фізика та інформатика. Тому вирішив вступати до Хмельницького національного університету на спеціальність «Комп’ютерні науки». 

Потім була служба в армії в 28-й бригаді, після повернення – робота в Польщі, перспективи й плани на майбутнє. Але усе зруйнувало повномасштабне російське вторгнення. 

Олександр одразу зазбирався з-за кордону додому. Рідним заявив категорично: хочете ви чи ні, але я повертаюсь і йду на війну. 

«Сашко дуже любив життя. Мріяв, планував, як буде жити у вільній Україні. Саме тому він залишив усе в Польщі та повернувся додому. «Хто, як не ми?», – казав він мені. Мій чудовий син був моїм захисником з самого дитинства», – розповідає мама Героя, пані Ніна.

Сашко став на шлях воїна 7 березня 2022 року. Спочатку було навчання на Яворівському полігоні, по якому 13 березня росіяни завдали ракетного удару. Тоді загинули понад 50 військовослужбовців, але Олександра майже не зачепило. 

При розподілі він потрапив у розвідники 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха. 

Рідні писали йому: «Ми дуже переживаємо за тебе». А він відповідав їм: «Я розумію. Я дуже вас люблю, але я пішов сюди, щоб ця падаль не дійшла до вас. І дуже прошу, якщо тривога – ховайтеся!» 

За рік служби Олександрові довелося пережити оборону Вугледара, близько сорока нічних виходів за лінію фронту. За вивід групи з оточення отримав медаль «Захисник рідної землі». Були й Авдіївка та Бахмут, про який він написав у своєму Інстаграмі: «Якщо існує пекло на землі, то, повірте, це десь біля Бахмута»… 

Рідні підтримували сина і його побратимів, як могли. Бо розуміли важливість усього, що робить підрозділ їхнього Сашка. Пані Ніна писала тоді у соцмережах: «Збираємо гроші на автівку для підрозділу 53-ї бригади, де воює мій син. Це такий підрозділ, який виконує невиконувані завдання, який тримається там, де інші не можуть, з яким хочуть воювати всі інші підрозділи. І звичайно, такий, який стоїть на «нулі», а не на першій чи другій лінії». 

Там, на «нулі», було несолодко. За час служби в Олександра були і контузії, і поранення від термобаричної зброї. Він лікувався півтора місяця – і знову на фронт. 2 січня 2023 року Олександр вирушив до своїх хлопців, щоб повернутися додому вже на щиті. 

Востаннє рідні чули його голос 8 березня, коли перед виходом на позиції він зателефонував привітати жінок родини зі святом. Востаннє сказав, як він їх сильно любить. Наступного дня, 9 березня 2023 року, старший розвідник-снайпер Олександр Ляхнович загинув біля населеного пункту Водяне Донецької області. 

Поховали Олександра в рідному місті. 

У червні 2025 року в пам’ять про героїчного земляка на будівлі школи, в якій він навчався, жителі Бара встановили меморіальну дошку Олександру Ляхновичу. 

«Він був не просто воїном. Він був сином, другом, побратимом, людиною з великим серцем і незламною волею. Олександр став на шлях боротьби, захищаючи кожного з нас, наші домівки, наші мрії, наше майбутнє. Його життя – це приклад справжньої мужності, самопожертви та любові до рідної землі», – написали на сайті міської ради. 

Указом Президента України від 12 лютого 2024 року Олександра Ляхновича посмертно нагородили Орденом «За мужність» III ступеня. 

Вічна пам’ять Герою! 

Фото: Фейсбук-сторінка Ніна Ляхнович, Барська міська рада



Джерело

Війна

Повітряні сили показали роботу зенітного комплексу Skynex по російських дронах

Published

on



Повітряні сили Збройних сил України показали роботу зенітного артилерійського комплексу Skynex компанії Rheinmetall.

Як передає Укрінформ, відповідне відео оприлюднило у Фейсбуці Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Комплекс Skynex компанії Rheinmetall на службі в Повітряних силах показує бездоганні результати із знищення ворожих ударних безпілотників, ідеться в дописі до відео.

“Час і місце залишимо в таємниці, але, як бачите на кадрах, продуктивна робота 35-мм автоматизованої зенітної гармати неабияк надихає наших захисників неба”, – зауважили в Повітряних силах.

Читайте також: Повітряні сили показали, як МіГ-29 знищує у нічному небі російський дрон

Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони збили 319 безпілотників типу Shahed і 25 крилатих ракет Х-101, якими росіяни з вечора 11 липня атакували Україну.

Фото: ПвК «Захід» ПС ЗСУ



Джерело

Continue Reading

Війна

ППО збила 319 російських дронів і 25 ракет

Published

on


Сили протиповітряної оборони збили 319 російських безпілотників типу Shahed і 25 крилатих ракет Х-101.

Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомляють у Телеграмі.

Із 18:00 п’ятниці, 11 липня, росіяни атакували Україну 623 засобами повітряного нападу:

  • 597 ударних БПЛА типу Shahed і безпілотників-імітаторів різних типів із напрямків: Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, Курськ, Орел, Міллєрово (339 – дрони типу Shahed);
  • 26 крилатих ракет Х-101 із повітряного простору Саратовської області.

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.

За попередніми даними, станом на 10:00 суботи, 12 липня, ППО збила 344 засоби повітряного нападу:

  • 319 БПЛА типу Shahed;
  • 25 крилатих ракет Х-101.

Крім того, 258 дронів-імітаторів локаційно втрачені/подавлені РЕБ.

Зафіксовані влучання однієї ракети та 20 ударних БПЛА у 5 локаціях, а також падіння збитих – на 19 локаціях.

Читайте також: Зеленський: Україна близька до домовленості про спільне виробництво дронів з Францією та Італією

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський зазначив, що зараз тривають перемовини з партнерами щодо нового постачання озброєння, розширення виробництва зброї в Україні та посилення систем протиповітряної оборони.

Фото: Калашник/Телеграм



Джерело

Continue Reading

Війна

Цифри воєнного злочину

Published

on




Влітку 2025 року зросла інтенсивність російських терористичних  атак. Зростає кількість загиблих і поранених серед українських цивільних



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.