Усі новини
переможець «Євробачення-2025» закликав виключити з конкурсу Ізраїль

Переможець «Євробачення-2025», який представляв Австрію, JJ висловив сподівання, що у Відень Ізраїль не запросять. Він звинуватив Європу у деградації через випадок на гранд-фіналі.
Інтерв’ю зі співаком Йоганнесом Пічем, який виступає під псевдонімом JJ, опублікували 21 травня в El Pais.
Переможний виступ JJ на “Євробаченні-2025”
Представник Австрії переміг у конкурсі з піснею “Wasted Love”, його основною суперницею стала представниця Ізраїля Юваль Рафаель з композицією “New Day Will Rise”, яка посіла друге місце. Піч погоджується з переможцем “Євробачення-2024” Nemo, що конкурс потребує змін.
“Особливо з погляду системи голосування і того, хто бере участь у фестивалі. У питанні телеголосування має бути більше прозорості. Цього року все було дуже дивно”, — підкреслив він.
Окрім того, JJ зауважив, що йому “дуже прикро бачити” Ізраїль в списку учасників.
“Я хотів би, щоб наступного року “Євробачення” відбулося у Відні без Ізраїлю. Але м’яч на полі EBU. Ми, артисти, можемо лише підняти свій голос з цього приводу”, — заявив він.
Співак розповів, що хоче скористатися можливістю і використати таку велику платформу як “Євробачення” для відстоювання прав квір-спільноти. Він прагне переконатись, що її представники мають більше рівності. На думку JJ, у суспільстві досі існує величезна стигма, а Європа стає все консервативнішою, “роблячи кроки назад”.
“Це дуже, дуже розчаровує, і з цим треба щось робити”, — наголосив він.
Артист пояснив, що учасникам “Євробачення” заборонили демонструвати зі сцени або на камеру прапори спільноти ЛГБК+. На гранд-фіналі з ним стався незручний випадок через це.
“Хоча мене втішало те, що глядачі могли це зробити, я спробував пронести прапор під час фіналу. Але мене спіймали. Я сховав його в кишеню штанів, і хтось з організаторів побачив, що я несу. Перед самим виходом на сцену мені сказали: це не прапор твоєї країни, ти не можеш його винести. Я майже встиг”, — поділився JJ.
Нагадаємо, переможець “Євробачення-2025” відкрито захоплюється оперною виконавицею та прихильницею президента РФ Володимира Путіна Анною Нетребко має. Український коментатор і ведучий Тимур Мірошниченко пояснив, чому російська співачка стала кумиром для представника Австрії і дав пораду українцям.
Для представниці Ізраїлю Юваль Рафаель участь в “Євробаченні-2025” стала справжнім випробовуванням. Під час виступу на півфіналі її засвистали глядачі, а на традиційному параді активісти влаштували провокацію у підтримку Палестини.
Усі новини
Максим Неліпа до війни працював у зоні відчуження

Колишній телеведучий та екскапітан команди КВК “Ковбої Політеху” Максим Неліпа, який з березня 2022 року захищав Україну на фронті, до війни працював інженером-програмістом у зоні відчуження Чорнобильської АЕС.
Про це повідомило на своїй сторінці у Facebook Державне агентство України з управління зоною відчуження.
За інформацією відомства, 8 липня 2020 року Неліпа був прийнятий на посаду інженера-програміста 1 категорії групи автоматизованих систем радіаційного контролю відділу автоматизованих систем управління радіаційного контролю вимірювального центру радіаційно-екологічного моніторингу та радіаційно-дозиметричного контролю Державного спеціалізованого підприємства “Екоцентр”.
Макім закінчив НТУ України Київський політехнічний інститут за спеціальністю “Прилади і системи неруйнівного контролю”. До того як почати роботу в “Екоцентрі”, він працював інженером-програмістом 2 категорії в науково-виробничому підприємстві “ОМІТех” Києва.
На останньому місці роботи Неліпа забезпечував безперебійне функціонування комплексної системи радіаційного моніторингу та раннього попередження (КСРМіРП) підприємства в напрямі інсталяції, налагодження та оптимізації системного програмного забезпечення, прикладних програм і здійснював їхній супровід, працював над впровадженням інформаційних систем.
За словами співробітників, він вирізнявся сучасним підходом до вирішення питань, активно використовував свій інженерний потенціал і знання для ефективного розв’язання поставлених завдань, а також виявляв ініціативу в оптимізації та вдосконаленні роботи ІТС підприємства.
Максим Неліпа працював інженером-програмістом на важливих об’єктах
Фото: ДАЗВ/Facebook
Сергій Кірєєв, гендиректор ДСП “Екоцент”, згадує про Максима, як про людину, яка завжди якісно виконувала свої обов’язки, завжди була готовою допомогти розв’язати проблеми, які виникали, а люди поруч із ним ніколи не відчували від нього “зірковості”.
“Він спілкувався з усіма на рівних, разом з усіма в понеділок їздив “робочим” автобусом із Києва до зони відчуження, разом з усіма в четвер повертався з Чорнобиля назад до Києва. Як і інші працівники харчувався в їдальні “Енергетик””, – каже Кірєєв.
Загибель Неліпи в бою 12 травня стала ударом не тільки для його рідних і друзів, а й для колег.
“Життя Максима Неліпи – приклад мужності, гідності та самовідданості. Він залишив не лише вагомий професійний слід, а й глибоку повагу та любов усіх, хто мав щастя працювати та спілкуватися з ним. Його доброзичливість, чесність, спокійна сила духу і готовність завжди прийти на допомогу назавжди закарбовані в нашій пам’яті. Максим Володимирович загинув як справжній Герой, захищаючи Україну і наше майбутнє. Ми вічно будемо вдячні йому за цю велику жертву. Світла пам’ять про Максима Володимировича назавжди залишиться в серцях колег, друзів і всіх, хто мав честь його знати”, — йдеться в заяві.
Співробітники загиблого висловили щире співчуття рідним і близьким героя.
Раніше Фокус писав, що син Максима Неліпи не приїде на похорон батька. Ми також розповідали, що він говорив про Україну, і як на смерть Неліпи відреагували знаменитості.
Авто
Електромобілі Hyundai тепер заряджаються роботами — відео

Роботи почали заряджати електромобілі Hyundai. Процес повністю автоматизований і не потребує людського втручання.
Про це повідомляється на офіційному сайті південнокорейського автовиробника.
Пілотний проєкт ACR (Automatic charging robot – “Автоматичний зарядний робот”) Hyundai реалізували на батьківщині. Перша автоматизована станція зарядки електромобілів з’явилася біля міжнародного аеропорту Інчхон, що поблизу Сеула.
Зарядні роботи Hyundai ACR оснащені рукою-маніпулятором і пересуваються самостійно – керуються штучним інтелектом. Вони під’їжджають до електрокара, ідентифікують зарядний роз’єм і підключають до нього кабель. Після завершення зарядки робот виймає кабель.
Роботи повністю автоматизовані і керуються ШІ
Фото: Hyundai
Ідея зарядних роботів для електрокарів не нова – подібні проєкти були у кількох великих компаній. Приміром, Tesla займалася їх розробкою ще 10 років тому, проте згодом Ілон Маск відмовився від цієї ідеї.
22 хвилини: новий електрокар Zeekr продемонстрував рекордно швидку зарядку (відео)

Зарядні роботи ACR не лише полегшують життя водіям електрокарів, а й зручні в тісних місцях – таких, як переповнені паркінги.
Робот сам розпізнає зарядний порт електрокара
Фото: Hyundai
Поки зарядна станція Hyundai в Інчхоні є демонстраційною, проте в перспективі південнокорейський автогігант готовий почати виробництво подібних роботів.
Раніше Фокус розповідав про недорогий сімейний електромобіль Hyundai із запасом ходу 700 км.
Також ми писали про електрокари із найшвидшою зарядкою.
Усі новини
чому насправді людям слід припинити давати кішкам молоко

Люди й кішки тисячоліттями живуть пліч-о-пліч. За цей час виникло міфів про поведінку тварин і тепер учені вважають, що людям насправді варто припинити давати улюбленцям молоко — кішки взагалі не повинні споживати його.
Про це пише Science Alert.
У кішок довга історія з людьми: притягнуті в людські поселення гризунами, які докучали нашим предкам, хижаки здобули прихильність як корисні мишолови й поступово їх одомашнили. У результаті фермери почали використовувати тварин як винищувачів шкідників — саме завдяки цій угоді кішки та молоко познайомилися.
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
До комерціалізації кормів для домашніх тварин котів переважно годували недоїдками з сімейного столу, а про їхні харчові потреби було відомо вкрай мало. У своїй книзі про кішок 1877 року шотландський лікар Гордон Стейблс наполягав на тому, що у кішок має бути дві миски — з водою і з молоком. У результаті зв’язок кішок і молока ще більше вкоренився в колективному дусі часу через зображення кішок, які люблять молоко, в мистецтві, книгах, фільмах і мультфільмах. Однак дослідження тепер показують, що кішки насправді взагалі не повинні пити молоко.
Більшість котів не переносять лактозу
Як і більшість ссавців, кішки починають свій шлях, харчуючись молоком матері. Але після того, як вони стають кошенятами, молоко стає абсолютно непотрібною частиною раціону кішки.
Кошенята відлучаються від грудей приблизно в 6-12 тижнів і приблизно в той самий час перестають виробляти фермент лактазу — він необхідний для перетравлення лактози в молоці. Для переважної більшості кішок це означає, що вони просто не переносять лактозу. Однак, як і у людей, рівень непереносність у кожної тварини різний залежно від того, скільки ферменту природним чином виробляє їхній організм.
Ба більше, вчені також не радять давати молоко і кошенятам. Попри те, що вони можуть перетравлювати лактозу, це зовсім не означає, що їм слід вживати коров’яче молоко. Річ у тім, що кішки значно менші за корів, а тому кількість лактози в молоці матері-кішки набагато нижча. Найкраще давати їм пити молоко від матері або давати їм відповідну для кошенят суміш.
Непереносність лактози — не єдина причина не давати кішкам молоко. Хоча це трапляється рідко, у кішок також може розвинутися алергія на молоко або молочні продукти.
Що молоко робить із тілом кішки
Лактоза — різновид цукру. Коли її неможливо розщепити для всмоктування в кровотік, лактоза проходить через кишківник у товсту кишку, де бактерії всередині організму ферментують її. Унаслідок ферментації лактоза розщеплюється на кислоти й гази, що спричиняють неприємні симптоми, зокрема:
- підвищене газоутворення;
- здуття живота;
- запор;
- біль у животі;
- нудота;
- блювання;
- діарея.
Небезпека полягає в тому, що хронічна або тривала діарея може спричинити подальші ускладнення, зокрема:
- зневоднення;
- електролітний дисбаланс;
- недоїдання.
Кішки, які регулярно вживають молоко або молочні продукти як частину свого раціону, піддаються підвищеному ризику цих проблем зі здоров’ям.
дослідники не рекомендують давати кішкам молоко, навіть безлактозне
Фото: Getty Images
Чому кішки люблять молоко?
Попри те, що молоко може нашкодити нашим вихованцям, кішки, схоже, люблять його. Річ у тім, що коров’яче молоко призначене для вигодовування і вирощування дитинчат, а тому містить набір білків і жирів, які дуже смачні, особливо для кішок. Про це говорить Джулія Хеннінг, кандидатка наук з поведінки котів, Факультет зоотехніки та ветеринарії в Університеті Аделаїди.
Коров’яче молоко також багате на казеїн — білок, що розщеплюється організмом на фальфа-казозепін. Деякі попередні дослідження вже пов’язали його із заспокійливим ефектом у кішок. Втім, спочатку це змушує кішку хотіти пити молоко, але з часом може викликати певну асоціацію з молоком.
Чи можна давати молоко як ласощі?
Молочні продукти не є природною частиною раціону котів. Хоча їм може подобатися смак, молоко, найімовірніше, викличе у вихованця дискомфорт і проблеми зі здоров’ям, тому експерти радять просто виключити його з раціону.
Якщо з якоїсь причини вам необхідно дати кішці молоко, експерти радять використовувати безлактозне молоко або молоко, спеціально розроблене для кішок. Хоча воно не засмутить їхній шлунок так само як звичайне коров’яче молоко, воно однаково не принесе вашій кішці жодної поживної користі.
Раніше Фокус писав про те, що кішки — це рідина, і вони самі знають про це: експеримент підтвердив теорію.
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини1 тиждень ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі
-
Події1 тиждень ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Політика1 тиждень ago
Посол України розповів про перспективи відкриття нових консульств у Польщі
-
Події1 тиждень ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»