Усі новини
Помер Жан-Поль Дюбуа – що відомо про відомого актора

Відомий французький актор театру і кіно Жан‑Поль Дюбуа пішов з життя. Він помер 26 липня 2025 року у віці 74 років.
Причина смерті офіційно не повідомляється, пише Sceneweb.
Трейлер фільму “Фанфан-тюльпан”
Помер Жан-Поль Дюбуа: що відомо
Жан-Поль Дюбуа залишив свій слід на театральній сцені в 1970-х і 1980-х роках, виконуючи головні ролі під керівництвом Жана-Луї Барро, Філіпа Адрієна та Дідьє Безаса.
Дюбуа грав разом з Жаном-Луї Барро, Жан-Клодом Фалем та Габріелем Гарраном. Зустріч з Філіпом Адрієном вивела актора на перший план сцени. Він зіграв Робінзона Крузо у виставі Кафки “Візит до театру “Темпера”” у 1980 році в рамках Осіннього фестивалю; потім він виступав з виставами Мольєра “Пан де Пурсоньяк” та Хайнера Мюллера “Місія – пам’ять про революцію”.
У 1986 році Жан-Поль Дюбуа здобув визнання завдяки п’єсі “Елоїза та Абеляр – Спокійні дні в Шампані”, режисером якої був Дідьє Безас, тодішній директор Театру океанаріуму. Прем’єра вистави відбулася на Авіньйонському фестивалі в театрі Бенуа-XII. Далі відбувся тріумфальний тур по Франції. Жан-Поль Дюбуа зіграв сольного виконавця П’єра Абеляра, а Карен Ренкюрель виконала роль Елоїзи.
Жан-Поль Дюбуа
Фото: З відкритих джерел
У 1999 році актор брав участь у створенні “Генріха V” Вільяма Шекспіра, поставленого для французької прем’єри Жаном-Луї Бенуа в Cour d’honneur Папського палацу в Авіньйоні, з Філіпом Торретоном у головній ролі. Жан-Поль Дюбуа зіграв кілька ролей, у тому числі роль Карла VI.
За свою кар’єру зіграв у понад 60—65 фільмах і серіалах, включаючи такі проєкти, як:
- “Фанфан‑тюльпан” (2003) з Пенелопою Крус та Венсаном Пересом — одну з найвідоміших ролей у його кінокар’єрі.
- “Видок” (2001) з Жераром Депардьє.
Нагадаємо, Фокус раніше писав, що:
Крім того, Фокус писав про романи Алена Делона.
Ексклюзиви
Росія розширює виробництво дронів Shahed у Татарстані

Росія нарощує виробництво “Шахедів”: завод у Татарстані вже розширюють під 40 тисяч працівників, а щомісячні атаки на Україну сягнули рекордних 5500 дронів. Фокус розбирався, як масштабування виробництва може вплинути на війну, чому “Шахеди” можуть опинитися в Венесуелі і яку роль у цьому відіграє Китай.
Особлива економічна зона “Алабуга” в російському Татарстані стрімко нарощує потужності з виробництва безпілотників, якими Росія атакує Україну. За даними CNN, отриманими з аналізу супутникових знімків, завод зазнав значного розширення: з’явилися десятки нових будівель, включно з виробничими цехами та гуртожитками для працівників.
Супутникові знімки за період із кінця 2024 року до липня 2025 року показують будівництво щонайменше восьми нових складів, частина з яких ще зводиться. Житлові приміщення для робітників також суттєво розширили: якщо в лютому 2025 року було 15 гуртожитків, то до 12 липня їхня кількість зросла до 104. Після завершення будівництва ці споруди зможуть розмістити до 40 тисяч працівників, що значно прискорить випуск дронів. Є відомості, що до складання безпілотників і будівельних робіт залучають навіть підлітків.
Інтенсивність атак дронами на Україну досягла безпрецедентного рівня. У червні 2025 року Росія запустила майже 5500 дронів типу “Шахед” або їхніх аналогів, що в 16 разів перевищує показники червня 2024 року. Рекорд зафіксовано 9 липня, коли за одну ніч було випущено 728 безпілотників.
За даними видання, “Алабуга” повністю перейшла від використання іранської технології “Шахедів” до локалізованого виробництва. Завод став самодостатнім: з алюмінієвих прутків виготовляють двигуни, з поставлених чипів — мікроелектроніку, а фюзеляжі — зі склопластику. Генеральний директор заводу Тимур Шагівалєєв заявив, що обсяги виробництва дронів-камікадзе “Герань” (російської версії Shahed 136) зросли в дев’ять разів порівняно з попередніми показниками. У 2024 році планувалося випустити 10 тисяч БПЛА “Гербера”.
Розширення виробництва дозволяє Росії не лише використовувати дрони у війні проти України, а й планувати їхній експорт. За словами Девіда Олбрайта, колишнього інспектора ООН з озброєнь, Росія націлена на довгострокові контракти та подальше збільшення випуску безпілотників.
Розширення виробництва “Шахедів”: скільки Росія вироблятиме дронів і при чому тут Китай
Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко підкреслив, що розширення виробництва “Шахедів” в Єлабузі матиме помітний вплив на перебіг війни проти України, але лише через певний час. Посилення випуску дронів дозволить Росії масштабувати свої атаки, що може ускладнити ситуацію на фронті.
Зокрема збільшення виробництва ударних дронів РФ відбуватиметься поступово, без різких стрибків. За його оцінками, наразі Росія має технологічну спроможність щомісяця збільшувати обсяги випуску готової продукції приблизно на 10%.
Зокрема, на думку Коваленка, російському ВПК для прискорення цього процесу необхідно завершити створення нових центрів виробництва, налагодити конвеєрні лінії та забезпечити їхню стабільну роботу. Однак є важлива умова: підприємства, де виготовляються дрони, мають залишатися неушкодженими.
“Якщо по цих об’єктах будуть завдані потужні удари, наприклад, ракетами чи іншими засобами, плани з розширення виробництва можуть бути зірвані”, — каже Фокусу експерт.
За підрахунками військового експерта Павла Нарожного, що посилається на дані ГУР України, наразі Росія виробляє близько 3 тисяч дронів на місяць, але має амбітні плани збільшити цей показник до 5–10 тисяч. У разі реалізації таких обсягів Росія зможе здійснювати масовані атаки, використовуючи 1–1,5 тисячі дронів за один пуск, що може відбуватися кожні три-п’ять днів. Однак не всі ці дрони будуть “Шахедами” — частина з них є фальшивками, призначеними для відволікання. Наприклад, із 1,5 тисячі дронів у пуску лише близько 750 можуть бути справжніми “Шахедами”.
За словами Нарожного, попри спроби Росії локалізувати виробництво, 60–70% компонентів для “Шахедів” постачає Китай.
“Питання в тому, чи захоче і чи зможе Китай забезпечити такі обсяги поставок, необхідні для масштабування виробництва. Для Росії потреба у збільшенні випуску дронів є очевидною, адже це ключовий елемент її військової стратегії”, — додав експерт у розмові з Фокусом.
Завод “Алабуга” та нові “Шахеди”: чи підуть дрони на експорт
Олександр Коваленко вважає, що розширення виробництва Shahed-136 відкриває перед Росією можливість експорту цих дронів до країн, які не мають власних потужностей для їхнього виготовлення. Експорт озброєнь є важливим джерелом надходження валюти до російського бюджету, що може частково компенсувати економічні труднощі.
“Наразі фінансовий ресурс, який Росія отримує від внутрішніх джерел, зокрема через оподаткування населення, не дозволяє їй вести війну на значно ширшому рівні. Російська економіка відчуває дефіцит “живої” валюти, необхідної для підтримки масштабних військових операцій. Виробництво дронів, яке наразі дозволяє Росії вести війну на поточному рівні, все ще обмежене браком ресурсів для суттєвого розширення. І в цьому йому можуть допомогти експорт дронів до інших країн”, — зазначив експерт.
Потенційними покупцями “Шахедів”, на його думку, можуть стати країни Африки, наприклад, Центральноафриканська Республіка чи Буркіна-Фасо, а також Венесуела, де режим Ніколаса Мадуро може бути зацікавлений у закупівлі таких безпілотників. Водночас Північна Корея навряд чи стане клієнтом оборонки РФ, оскільки вона вже має власне виробництво аналогічних дронів, які, до речі, є копіями іранських та російських розробок.
У Росії стане більше “Шахедів”: чи загрожує це не тільки Україні
Коваленко попереджає, що експорт “Шахедів” може мати серйозні наслідки для міжнародної безпеки. Зростання виробництва ударних дронів у Росії не лише посилює її позиції у війні проти України, а й створює нові виклики для глобальної безпеки. Поширення цих дронів через експорт може дестабілізувати ситуацію в різних регіонах, де вони можуть бути використані в локальних конфліктах чи для терористичних цілей. Росія, використовуючи свою технологічну перевагу в цій сфері, може зміцнити свій вплив у країнах, які прагнуть отримати доступ до дешевих і ефективних озброєнь.
“На відміну від Ірану, який розвиває різні типи дронів-камікадзе, Росія сконцентрувала свої зусилля виключно на “Шахедах”. На сьогодні вона випускає ці безпілотники у значно більших обсягах, ніж Іран, особливо після того, як ізраїльські удари по іранських заводах у Ісфахані суттєво скоротили тамтешнє виробництво. Це робить Росію одним із лідерів у виготовленні дронів-камікадзе на світовому ринку”, — підсумував оглядач.
За словами Павла Нарожного, Росія може продавати свої дрони країнам, для яких міжнародні санкції не мають значення, але які прагнуть використовувати зброю для тиску на сусідів. Серед потенційних покупців — Іран, Ємен та інші держави, що підтримують терористичні режими. Теоретично Індія також може бути зацікавлена, адже вона вже закуповує російську нафту, вертольоти та артилерійські системи. Проте основними клієнтами, ймовірно, стануть країни, що не бояться санкцій і готові використовувати дрони для агресивних дій.
Нагадаємо, ЗСУ скорочує підрозділи, що використовують наземні роботизовані комплекси. Все через те, що військові відмовляються з ними працювати.
Також Фокус з’ясував, що Росія активно протидіє українським розвідувальним дронам, застосовуючи малі 3D-радари та зенітні безпілотники.
Україна
Скільки пар одружились за першу половину 2025 року і в яких областях найбільше

Навіть у непростих умовах українці продовжують створювати сім’ї. З січня по червень 2025 року в країні офіційно зареєстровано 68 595 шлюбів.
Найбільше нових сімей утворилося у столиці — 14 411 пар, йдеться у повідомленні Міністерства юстиції України.
У топ-5 регіонів також увійшли:
- Дніпропетровська область — 5 795 шлюбів,
- Львівська область — 4 735,
- Київська область — 4 163,
- Одеська область — 4 099.
Найменше шлюбів уклали в Херсонській області — лише 217 пар, а також у Донецькій — 544.
Решта регіонів продемонстрували стабільний рівень одружень. Наприклад, у Харківській області одружилися 3 709 пар, у Вінницькій — 2 824, у Полтавській — 2 560, у Хмельницькій — 2 486, а в Черкаській — 2 447.
Нагадаємо, шлюб в Україні ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Проте навіть за цієї умови не всі люди можуть одружуватись один з одним.
Фокус також писав, що в Україні планують змінити оплату за адмінпослуги: більшість із них стануть платними, з фіксованими тарифами від 20 до 200 гривень. Наприклад, реєстрація шлюбу коштуватиме 200 гривень, оформлення документів на бізнес чи землю — теж до 200. Водночас соціальні та дитячі послуги залишаться безкоштовними.
В 2024 році в Україні кількість розлучень була фактично такою ж, як і кількість укладених шлюбів. За даними Міністерства юстиції та судової влади, минулого року українці уклали 150,2 тисячі шлюбів, а кількість розлучень склала 141,8 тисячі. Статистика за попередні роки теж не була оптимістичною, але останні дані називають “найбільшим сумним рекордом українців”.
Війна
Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом
Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.
Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.
За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.
Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський
“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.
Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.
“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.
За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.
Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.
Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.
-
Усі новини1 тиждень ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Одеса1 тиждень ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Усі новини1 тиждень ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини7 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото
-
Усі новини1 тиждень ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Відбудова1 тиждень ago
У Кропивницькому зводять модульне житло замість зруйнованого внаслідок обстрілу 19 березня