Суспільство
Прокуратура повернула державі понад 500 гектарів лісових земель Миколаївщини Анонси

Прокуратура Миколаївщини повернула державі понад 510 гектарів лісового фонду через судові рішення. За два роки подали майже сто позовів до суду щодо махінацій з землею.
Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.
Правоохоронці продовжують виявляти випадки махінацій з землею лісового фонду, які мають залишатися у державній власності. За останні два роки прокурори подали 93 позови щодо повернення державі 984 гектарів лісових угідь. Суди вже задовольнили 77 із них, що стосуються 816 гектарів, а фактично повернули понад 510 гектарів.
Найпоширенішими порушеннями є незаконне переведення земель лісового фонду до категорії сільськогосподарських угідь із подальшою передачею у комунальну власність, а також зловживання правом постійного користування лісгоспами, які передавали ділянки в оренду під виглядом спільного обробітку.
Так, суд зобов’язав повернути державі 25 гектарів лісових земель, які були незаконно виведені з користування лісгоспу та оформлені як сільгоспугіддя. В іншому випадку вдалося домогтися повернення 170 гектарів, які лісгосп фактично здав в оренду для агровиробництва. Керівник цього підприємства наразі постає перед судом.
Щоб запобігти подальшим порушенням, прокуратура звернулася до Міністерства захисту довкілля, Держлісагентства та Миколаївської ОДА щодо закріплення прав на землі лісового фонду за державним підприємством “Ліси України”.
Випадки з заволодінням державних земель, як лісового, так і водного фонду в області нерідкісні. У січні на Березанську територіальну громаду подали позов до суду через відмову узаконити самосійний ліс на ділянці площею 42,5 гектара, що порушує інтереси держави у сфері захисту лісових ресурсів.
Баштанська окружна прокуратура також подала позов проти райдержадміністрації, громадян і приватного підприємства, оскільки 7 осіб незаконно отримали у приватну власність майже 40 гектарів землі для сільськогосподарського використання.
Крім того, прокуратура вимагає конфіскації 15 гектарів землі у громадян рф, які після набуття права власності не відчужили її протягом року, як того вимагає закон. Натомість вони передали ці ділянки в довгострокову оренду українським агропідприємствам, отримуючи прибуток на території України.
Суспільство
Виробник дронів «Генерал Черешня» розповів, як диверсанти ФСБ намагалися його вбити у 2024 році

“Це мій перший день народження після замаху. Його могло б і не бути. Мені досі неприємно говорити на цю тему. І я довго мовчав, оскільки тривало слідство. Але зараз, коли інформація потрапила в медіа і до мене почали масово звертатися журналісти, вважаю за потрібне розповісти публічно. 10 червня 2024 року – день, коли я отримав друге життя. Вранці диверсійна група під керівництвом кураторів ФСБ РФ намагалася вбити мене у центрі мого рідного Запоріжжя“, – написав Акопян.
За його словами, причиною замаху є активна волонтерська діяльність та допомога Силам оборони України.
Акопян наголосив, що залишився живим лише завдяки працівникам силових структур Запорізької області.
“Вони не тільки попередили терористичний акт, але й затримали виконавців замаху “на гарячому”. Я безмежно вдячний кожному, хто брав участь у цій операції”, – додав Акопян.
Після цього він з міркувань безпеки був змушений виїхати із Запоріжжя і вивезти виробництво FPV-дронів.
Як пишуть ЗМІ з посиланням на матеріали слідства, ключовий звинувачений – Михайло Дорожко. У грудні 2023 року (вже після початку співпраці з ФСБ) був призначений до Запорізької міської виборчої комісії представником від “Слуги народу”.
За даними судового реєстру, було відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 28, ч.2 ст.111 КК України (державна зрада), та ч.1 ст. ст. 258 КК України (терористичний акт).
Як повідомляв Укрінформ, 1 травня був скоєний напад на волонтера Стерненка, він дістав вогнепальне поранення. Шевченківський райсуд Києва заарештував підозрювану до 29 червня.
Суспільство
В Одесі відкривають фестиваль на честь 610-річчя міста Анонси

Фестиваль під назвою “Одесі 610” триватиме в місті п’ять днів: з 17 по 21 травня у виставковому просторі Національної спілки художників України на вулиці Торговій.
Про важливість просвітництва, справжню історію міста та об’єднання мистецтва, історії та культури в єдину програму в етері “Інтент. Інсайт” поговорили із кураторкою фестиваля Вікторією Кравченко та одним з лекторів та членів оргкомітету, народним художником України Анатолієм Кравченком.
Це вже другий такий захід в Одесі. Торік виставка картин одеських художників присвячена історії міста та написаних до 600-річчя першої письмової згадки про Кочубіїв, який згодом став Хаджибеєм та був перейменований Катериною II в Одесу відбувалася в Одеському літературному музеї 18 та 19 травня.
Річ у тім, що 19 травня 1415 року – день першої писемної згадки польським істориком Яном Длугошем порту Кочубіїв, який існував на місці сучасної Одеси. Його 12-томна праця латиною “Історія Польщі” була написана в середині 15 століття і видана друком в 1614 році. Російська пропаганда понад два століття стверджувала, що Одеса була заснована саме російською імператрицею Катериною II, але це, як наполягають історики не, так.
Щороку 2 вересня в Одесі святкують День міста. Ця дата є суперечливою, як і вік самого міста. Офіційно Одесі у 2022 році виповнилося 228 років, проте є думка, що дату заснування міста слід відміряти з першої згадки про фортецю Хаджибей, на місці якої стоїть місто. Тоді Одесі було б вже понад 600 років, і дату заснування довелося б змінити.
Щотижня Інтент.Інсайт розглядає одну проблем, яка турбує українців й порушує актуальні питання та намагається розв’язати конкретні проблеми. Так в етері 6 травня обговорили невідворотність подорожчання води в Одесі із керівником інформаційного центру “Інфоксводоканалу” Сергієм Чабаном.
Суспільство
Рашисти заявили, що нібито знищили в Одеській області український ОТРК “Сапсан”

Вчора росія атакувала Одеську область великою кількістю ракет, що було дуже незвично, як для цілей десь в полі біля Татарбунарів. Сьогодні в Міноборони рф заявили, що нібито знищили український ракетний комплекс “Сапсан” з балістичними ракетами, який проходив випробування. Також нібито було знищено комплекс ПВО NASAMS, який прикривав випробування.
Рятувальники ДСНС в Одеській області усю ніч ліквідовували пожежу на фермерському господарстві після ракетного обстрілу. Ніякої вторинної детонації на опублікованому відео з місця події немає, як і військової техніки.
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика6 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика6 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика6 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини6 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика7 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Суспільство6 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Суспільство6 днів ago
ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі