Connect with us

Суспільство

Разведка НАТО прибыла в Черное море: начаты работы у берегов Одесской области

Published

on


Разведчик Boeing P-8A Poseidon. Фото иллюстративное: Boeing

У южных границ Одесской области сейчас, 19 апреля, замечен американский разведчик Boeing P-8A Poseidon. Самолет НАТО патрулирует воздушное пространство Румынии и мониторит ситуацию с вражеским флотом в Черном море.

Об этом Новини.LIVE узнали из портала Flightradar.

Реклама

Читайте также:

Что известно об авиации Boeing P-8A Poseidon

Американский военный самолет Boeing P-8A Poseidon взлетел с итальянской авиабазы Сигонелла на Сицилии. Отметим, что эта база принадлежит ВВС Италии и используется ВМС США и другими союзниками и партнерами по НАТО.

Движение разведчика. Фото: скриншот

Boeing P-8A Poseidon является многоцелевым военным самолетом для морской патрульной авиации и противоподводной борьбы. Он был разработан по заказу Военно-морских сил США для замены более старых самолетов P-3 Orion. Этот самолет известен своим развитым набором сенсоров, которые используются для наблюдения за поверхностью воды, обнаружения подводных лодок и ведения поисково-спасательных операций. P-8A оснащен специализированной электроникой, которая позволяет ему выполнять морские задачи. Пилоты авиации также делятся с украинскими военными ситуацией относительно вражеских объектов.

Напомним, сейчас в Черном море находится ракетоноситель с “Калибрами”. Также мы писали, что спасатели показали последствия ракетного удара по Одесской области.



Джерело

Суспільство

Україна має акцентувати на спільних історичних перемогах з Польщею

Published

on



Пріоритетним напрямком для Українського інституту національної пам’яті є продовження розпочатого конструктивного діалогу з польською стороною.

Про це заявив в інтерв’ю Укрінформу нещодавно призначений голова УІНП Олександр Алфьоров.

«За понад тисячолітню історію стосунків ми сьогодні маємо акцентувати на тих спільних перемогах, які відбувалися між нашими народами, на тих спільних історичних звитяжних діях. І це буде девіз, вочевидь, України, українських істориків: фіксувати позитивні зрушення, перемоги. Польські історики, багато хто з них, теж фіксують позитивні зрушення», – сказав Алфьоров.

Голова УІНП нагадав, що у серпні у Польщі відзначатимуть 105 років Варшавської битви, яку ще називають «Диво на Віслі». Вона тривала 13–25 серпня 1920-го і стала вирішальною битвою радянсько-польської війни 1919–1921 років. Тоді завдяки перемозі Польська республіка змогла відстояти свою незалежність. А союзником поляків у цій битві виступили військові з’єднання УНР.

«Так само необхідно згадувати про нашу культурну, історичну, наукову взаємодію. Зрештою, скільки у нас спільних письменників», – зазначив Алфьоров.

Він планує продовжувати вибудовувати добросусідські відносини між Україною і Польщею.

«Для мене це виклик, але він буде, я сподіваюся, прийнятий і доведе до позитивного вирішення певних непорозумінь», – наголосив голова УІНП.

Читайте також: Голова Інституту нацпам’яті пропонує повернути містечка в адміністративний устрій України

Як повідомляв Укрінформ, голова Українського інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров заявив, що УІНП не зосереджуватиметься лише на історії ХХ століття й спростовуватиме історичні міфи.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Акунін пообіцяв більше не питати нічого про Одесу Анонси

Published

on



Борис Акунін подякував тим хто у коментарях відповіді на його запитання щодо Одеси та пообіцяв більше не запитувати про місто.

Він визнав, що питання було недоречним з погляду публічності, але пояснив його відношенням до підписників на своїй сторінці як до читачів своїх книг. 

“Зі своїми читачами на реальних зустрічах чи в соцмережах я завжди розмовляю не так, як із широкою публікою – виходжу з того, що читачі, на відміну від широкої публіки, цікавляться моєю роботою. Судячи з коментарів до посту, а їх там дві тисячі, дуже багатьом фейсбучним передплатникам мої твори по барабану. Чому вони на мене підписані, не знаю, але чомусь підписані. І я дуже засмучений тим, що образив цих людей своїм питанням, з погляду загальнопублічного, справді, в теперішній час недоречним”, – написав письменник.

Він також наголосив, що незгоден з тими коментаторами, які радили йому спочатку висловити підтримку, а потім питати, мовляв, тоді обурення було б меншим. 

“Мені здається моторошною вульгарністю змішувати ці два жанри: піднесений і практичний. “Душою-з-вами-слава-Україна-до речі-допоможіть-письменнику-в-роботі”. Читачі моєї сторінки мали б і так знати про мою позицію в цій війні, що сто разів заявлена і обійшлася мені забороною в росії, “списком терористів” і трьома кримінальними справами. А втім, ні, нічого українські читачі мені не винні. Ті, хто на мене обрушився – ще раз повторю – мають рацію”, – підсумував письменник.

Тиждень тому російський письменник Борис Акунін викликав хвилю обурення одеситів, попросивши фото з Приморського бульвару під час повномасштабної війни з рф. 

Борис Акунін (справжнє ім’я – Григорій Чхартишвілі) – російський письменник, який з 2022 року публічно засуджує війну, звернувся до підписників із проханням надіслати йому фото або уточнення рельєфу місцевості в Одесі, зокрема, нахилу схилу від Приморського бульвару в напрямку Одеського морського порту. Письменник пояснив, що пише повість, дія якої відбувається в Одесі, де сам ніколи не був. Одесити  застерегли, що такі “літературні запити” можуть виглядати як збір розвідданих.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Рідкісних жаб зафіксували в Одеській області (фото) – Новини Одеси

Published

on


Їхня шкіра здатна вбирати токсини.

Поблизу місцевого ставу на території Березівського району екоінспектори зафіксували співіснування двох видів рідкісних жаб, занесених до Додатку III Бернської конвенції — Часничниці звичайної (її ще називають землянкою) та жаби ставкової.

Про це повідомили в пресслужбі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

Ці види жаб мають важливе природоохоронне значення:

Вони включені до Червоного списку Харківської області та інших регіональних документів;

Є індикаторами екологічного стану — першими реагують на забруднення води, ґрунту та повітря;

Живляться комахами-шкідниками, у тому числі комарами, тим самим сприяючи збереженню екологічного балансу.

Жаби особливо вразливі до змін у середовищі: їхня шкіра здатна вбирати токсини, а наявність або зникнення певного виду часто сигналізує про екологічну небезпеку.

Бережіть природу!



Дізнайтесь головні новини Одеси першими в и .





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.