Війна
РФ вдарила по Кривому Рогу касетною балістичною ракетою, щоб збільшити кількість жертв серед цивільних

Росіяни завдали удару по житловому району Кривого Рогу касетною балістичною ракетою з метою максимальної кількості жертв серед цивільних.
Як передає Укрінформ, про це Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомляє у Фейсбуці.
“Міноборони РФ назвало вбитих цивільних людей та дітей у Кривому Розі “іноземними військовими”, – підкреслили у ЦПД і наголосили, що “удар по місту Кривий Ріг, житловому району, Росія завдала касетною балістичною ракетою з метою максимальної кількості жертв серед цивільних”.
Як повідомляв Укрінформ, 4 квітня російські війська завдали ракетного удару по Кривому Рогу. Загинули 18 людей, 9 з них – діти. Пізніше росіяни атакували Кривий Ріг безпілотниками. Одна людина загинула, семеро постраждали.
У Генеральному штабі Збройних сил України заявили, що росіяни завдали удару по Кривому Рогу балістичною ракетою “Іскандер-М” із касетною бойовою частиною, що розрахована на ураження більшої площі та більшої кількості людей. Військове відомство РФ намагається прикрити цей злочин брехнею про влучання “в місце проведення наради командирів з’єднань ЗСУ із західними інструкторами”. Генштаб наголошує, що Росія знову поширює неправдиву інформацію – ракета уразила житловий масив і дитячий майданчик.
Фото: Телеграм/Володимир Зеленський
Війна
З початку року Росія сповільнила своє просування на фронті

За три місяці цього року російські війська сповільнили своє просування, а також зменшили кількість атак.
Про це у соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.
Як зазначили у відомстві, територіальні здобутки Росії в Україні зменшилися протягом першого кварталу 2025 року: у березні російські війська, найімовірніше, захопили лише 143 кв. км української території, що в середньому становить менш як 5 кв. км на день.
Темпи просування Росії знижуються щомісяця з листопада 2024 року, коли її війська захопили понад 700 кв. км, йдеться у звіті. Більшість просувань російських військ у березні припала на центральну частину Донецької області, але Росія не покращила своїх оперативних позицій. Українські війська також проводили тактичні контратаки, що дозволило нівелювати частину російських здобутків навколо Покровська.
«Рівень наземних атак з боку РФ на кількох напрямках був знижений протягом більшої частини березня. Наприкінці місяця вони почали зростати, але не призвели до збільшення темпів просування», – відзначили у британському відомстві.
Як повідомляв Укрінформ, у 2024 році російські війська на війні з Україною захопили 4 168 кв. км, серед яких переважно поля і невеликі населені пункти в Україні та Курській області РФ, втративши при цьому понад 420 тис. своїх військових.
Фото: Костянтин Ліберов
Війна
Росія активізувала інформаційну операцію проти України

Російська Федерація активізувала інформаційну операцію проти України.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України (СЗРУ).
“За перші п’ять діб квітня фіксується розгортання нової хвилі інформаційної атаки, спрямованої проти України. У фокусі дій російських спецслужб – просування звинувачень перед країнами ЄС та США у нібито небажанні Києва вести переговори щодо завершення війни. У такий спосіб Росія намагається перекласти відповідальність за тривалість бойових дій на українську сторону, одночасно формуючи фальшивий образ “миротворця”, який нібито готовий домовлятись – але не з чинною владою”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що до інформаційної атаки залучаються російські державні та афілійовані медіа. Крім того, Росія намагається проникнути у світовий інформаційний простір, сформувати враження, що “втома від України” стала загальною тенденцією, і таким чином здійснити зовнішній тиск на Київ.
“Для цього вона залучає іноземні проксі-медіа, які використовує під виглядом незалежних джерел. Серед них – Reseau International (Франція), Magyar Hírlap (Угорщина), L’AntiDiplomatico (Італія), Ereport (Словаччина) та інші. Ці ресурси просувають тотожні російським тези: “відсутність демократії в Україні”, “Захід розчарувався в Києві”, “мир можливий лише після зміни українського уряду”, – повідомляють в СЗРУ.
Також паралельно відбувається цілеспрямоване проникнення в український інформаційний простір – через анонімні Telegram-канали, псевдопатріотичні TikTok-акаунти, YouTube-контент, що імітує думку українських військових чи “незалежних експертів”.
“Щоб надати кампанії масштабності, проксі-ресурси перепощують одні й ті самі меседжі в різній інтерпретації: у вигляді авторських колонок, фейкових інтерв’ю, “аналітичних” блогів, графіки та відео в соцмережах. Цей підхід створює ілюзію багатоголосої дискусії, яка насправді зрежисована єдиним центром – у Кремлі”, – додають в СЗРУ.
Як повідомлялося, Служба зовнішньої розвідки України працює над викриттям схем “тіньового флоту” РФ, що забезпечує фінансові потреби Кремля для ведення війни проти України, а також капітанів цих суден. У полі зору розвідників перебувають уже понад 300 таких капітанів.
Війна
ЗСУ відбили мотоциклетний наліт росіян на Новопавлівському напрямку

Бійці окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького завадили російській мотоциклетній групі прорватися до українських позицій на Новопавлівському напрямку.
-
Україна1 тиждень ago
Прогноз погоди на тиждень — яка температура очікується в Україні
-
Війна1 тиждень ago
КНДР цьогоріч могла відправити до Росії щонайменше 3000 військових
-
Суспільство1 тиждень ago
полковника Лапіна лишили під вартою, він оголосив голодування
-
Відбудова1 тиждень ago
До Міжнародного реєстру збитків надійшло вже близько 22 тисяч заяв
-
Події1 тиждень ago
Гурт «Антитіла» передав ГУР багатоцільовий катер Т12
-
Відбудова1 тиждень ago
Естонія цьогоріч спрямує €12 мільйонів на проєкти у Житомирській області
-
Усі новини6 днів ago
учень просто звернувся до нього на ім’я
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеському “королю контрабанди” не вдалося виграти справу проти України Анонси