Connect with us

Суспільство

Розкриття кримінальних правопорушень та рівень злочинності в Ізмаїльському районі: статистика окружної прокуратури

Published

on


25 лютого під час засідання двадцятої сесії Ізмаїльської районної ради керівник Ізмаїльської окружної прокуратури Роман Тактаров розповів про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадської безпеки і порядку та результати діяльності на території району за 2024-й рік. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Як зазначає Роман Тактаров, пріоритетом Ізмаїльської окружної прокуратури є протидія злочинам, утвердження законності в регіоні, захист прав населення, інтересів суспільства і держави,  охорона навколишнього природного середовища.

Згідно зі статистикою, рівень злочинності в районі за 12 місяців 2024 року складає 64 злочини на 10 тис. населення при середньому показнику по області 93,3 злочину.

Зазначається, що Ізмаїльський  район займає п’яте місце із семи за рівнем злочинності. За 12 місяців Ізмаїльським РВП ГУНП в Одеській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 2455 кримінальних правопорушень, вчинених на території району. За аналогічний період 2023 року зафіксовано 2432 випадки. Опубліковано 1309 кримінальних правопорушень (на 6,8 % менше ніж торік).

Дещо зменшилася кількість облікованих особливо тяжких кримінальних правопорушень. У 2023 році було 71, у 2024 — 67 випадків.

На чверть зменшилася кількість облікованих тяжких кримінальних правопорушень, вчинених на території району.

Так, якщо впродовж 12 місяців 2023 року обліковано 750 випадків, то у 2024 році їх зафіксовано 57.

Щодо рівня розкриття кримінальних правопорушень в Ізмаїльському районі становить 60,3% при середньому по області 53,5%. Рівень розкриття особливо тяжких злочинів становить 53,1%, тяжких — 57,1%, нетяжких — 57,2%, кримінальних проступків — 66,6%.

За аналізом структури злочинності зменшилася на 6,4% кількість злочинів проти життя та здоров’я особи зі 138 до 130. Зменшилася кількість умисних вбивств та замахів на умисні вбивства з 17 до 12 випадків. Залишилася незмінною кількість тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого — 2 випадки. Збільшилася кількість  умисних тяжких тілесних ушкоджень з 8 до 11.

Протягом 12 місяців 2024 року опубліковано 3 злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості, торік зафіксували 20 таких злочинів.

У структурі кримінальних правопорушень більше як третина (37,3%) складають злочини проти власності. На цьому напрямку відбулося зменшення з 599 до 488. Переважну більшість злочинів становлять крадіжки (45,9%).

Рівень розкриття крадіжок в Ізмаїльському районі у 2024 році становить 69%.

“Завдяки скоординованій Ізмаїльською окружною прокуратурою роботі правоохоронних органів, направленій на забезпечення безпеки громадян, вдалося зберегти тенденцію до зменшення кількості грабежів та розбоїв на вулицях населених пунктів та збільшення відсотка їх розкриття”, — зазначив Роман Тактаров.

Також зменшилась кількість вимагань, однак значною проблемою залишається вчинення шахрайств. Хоча й кількість зменшилася на 10,6%, їх рівень в структурі  злочинності залишається значним.

Упродовж 2024 року обліковано 219 випадків шахрайств.

На території району обліковано 8 фактів умисного знищення або пошкодження чужого майна шляхом підпалу за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України, з яких розкрито 5 протягом 2024 року та на даний час до суду направлено 3 обвинувальних акти.

Зменшилася кількість кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту з 74 до 73 випадків. При цьому, на 55,5% зменшилася кількість дорожньо-транспортних пригод, що спричинили смерть потерпілого,  з 20 до 9.

Значно збільшилася кількість заволодінь транспортними засобами.

Значну увагу приділено розкриттю та розслідуванню злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин. Так, обліковано 143 кримінальних правопорушення. За фактом збуту наркотичних засобів, психотропних речовин  до суду направлено 10 обвинувальних актів за ст. 307 КК України.

Судами розглянуто 5 обвинувальних актів та притягнуто до кримінальної відповідальності за фактами збуту наркотичних засобів, психотропних речовин.Також, до суду направлено 46 обвинувальних актів за ст. 309, 310. КК України за фактами незаконного виготовлення, придбання, зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин.

Важливим залишається напрямок охорони навколишнього природного середовища. Так, виявлено 47 кримінальних правопорушень проти довкілля. 26 обвинувальних актів направлено до суду за фактами незаконного зайняття рибним водним добувним промислом.

Злочини виявлені  й в бюджетній сфері, сфері протидії корупції та земельних правовідносин.

Так, направлені 4 обвинувальні акти за фактом вчинення корупційних злочинів, зокрема розглядаються дві справи за фактом надання особами неправомірної вигоди у сумі 700 та 800 доларів США з метою успішного складання іспиту для отримання посвідчення судноводія торговельного судна. Одну справу розглядають за фактом надання неправомірної вигоди працівнику прикордонної служби з метою прийняття ним рішення про дозвіл на перетин кордону України. Також здійснюється розслідування за фактом надання грошової вигоди ув’язненим ДУ “Ізмаїльський слідчий ізолятор” працівнику установи за передачу забороненого предмета.

Крім того, протягом 2024 року СВ Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області здійснювалося досудове розслідування відносно особи за фактом одержання нею неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення службовими особами Ізмаїльського відділу Державної виконавчої служби щодо закриття виконавчих проваджень, а також за фактом організації нею незаконного переправлення осіб через державний кордон.

Окрім цього, до судів направлено по 2 обвинувальні акти у бюджетній та земельній сферах.

За результатами вжитих заходів та спільних зусиль правоохоронних органів спостерігається покращення криміногенної ситуації у регіоні, зменшення кримінальних правопорушень та кількості злочинів в окремих категоріях.

Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно





Джерело

Суспільство

Умєров розповів, які завдання виконуватиме Офіс військового омбудсмана

Published

on



Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що офіс військового омбудсмана стане допоміжним органом при Президентові України.

Як передає Укрінформ, про це Умєров написав у Фейсбуці.

«Президентом України внесено на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про військового омбудсмана. Це ще один системний крок до побудови ефективного механізму захисту прав і свобод наших військовослужбовців», – зазначив Умєров.

За його словами, військовий омбудсман — цивільна особа, яка матиме довіру захисників та їхніх родин і відповідатиме за захист прав: військовослужбовців усіх Сил оборони; поліцейських, задіяних у бойових діях; іноземців і осіб без громадянства, які служать у ЗСУ; інших осіб, визначених законом.

«Офіс військового омбудсмана стане допоміжним органом при Президентові України. Його основне завдання — здійснення демократичного цивільного контролю у секторі безпеки й оборони», – наголосив Умєров.

Передбачено чіткий порядок подання і розгляду скарг, а також дієвий механізм перевірок у військових частинах та органах управління.

Посаду військового омбудсмана Президент призначатиме строком на п’ять років. Одна й та сама особа не може обіймати її більш як два терміни поспіль. Заступники призначаються Президентом за поданням омбудсмана.

Читайте також: У застосунку «Армія+» з’являться ще п’ять рапортів – Умєров

«Так формується сильна інституція, яка матиме мандат, повноваження, довіру — і стане важливим елементом нової архітектури військової справедливості», – наголосив Умєров.

Міністр подякував всім, хто долучився до підготовки законопроєкту: уповноваженій Президента з питань захисту прав військовослужбовців, офіцерам Центрального управління захисту прав військовослужбовців Міноборони, експертам, представникам громадянського суспільства. І додав, що очікує на підтримку Верховної Ради.

Як повідомляв Укрінформ, до Верховної Ради внесли проєкт закону про військового омбудсмана, він визначений Президентом Володимиром Зеленський як невідкладний.

Фото: Умєров, ФБ



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Миколаївські митники викрили схеми з підробленими документами на гуманітарну допомогу Анонси

Published

on



За чотири місяці 2025 року миколаївські митники зафіксували спроби незаконного ввезення товарів під виглядом гуманітарної допомоги. Основною схемою порушників було використання підроблених документів і неправдивих даних про кінцевих отримувачів.

Про це повідомила пресслужба Миколаївської митниці.

У січні-квітні 2025 року митниця виявила 22 порушення митних правил на загальну суму 1,6 мільйона гривень. Середня вартість предметів правопорушень склала 72 тисячі гривень.

Найпоширенішими видами порушень стали спроби переміщення товарів із приховуванням від митного контролю — за цим фактом відкрито 9 справ. Ще 6 справ стосуються неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру.

До суду за звітний період скерували 12 справ на загальну суму 1 мільйон гривень. Натомість самі суди розглянули 25 справ про порушення митних правил на значно більшу суму — 309,5 мільйона гривень. За результатами розгляду було ухвалено рішення про накладення штрафів на 200,4 мільйона і конфіскацію товарів на понад 225 мільйона гривень.

Митниця також самостійно розглянула 8 справ, шість із яких завершилися мировими угодами, укладеними у межах компромісної процедури.

У митниці зазначають, що основна тенденція правопорушень — це використання підроблених документів або документів із невірогідними відомостями щодо кінцевих отримувачів гуманітарної допомоги.

У вересні минулого року на Миколаївщині викрили схему, за якою гуманітарну допомогу для ЗСУ перетворили на джерело заробітку. Псевдоволонтери привозили автомобілі нібито для армії, але замість передачі військовим — розпоряджалися ними на власний розсуд.

За даними слідства, 35-річний житель Львівщини Юрій Король у перші місяці повномасштабного вторгнення скористався пільгами, які тоді діяли для ввезення транспорту без мит і зборів. Він оформив ввезення 17 автівок — мінівенів, кросоверів і легковиків — нібито для потреб Збройних сил України.

Проте жодна з машин до військових не потрапила. Усі автомобілі залишилися в цивільному користуванні. Тим часом уже влітку 2022 року уряд скасував податкові пільги для таких імпортних операцій.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

історія району, легенди та гумор (відео)

Published

on


У цьому відео Олександр Отдєльнов розповідає:

  • Чому Черемушки забудували хрущовками?
  • Як одеські Черемушки пов’язані з Черемушками в інших містах?
  • Де і як на Черемушках можна заблукати в трьох соснах?
  • Що таке Гавана на Черемушках і чому її так називають?
  • Де на Черемушках ховається справжній тераріум?

Як Черемушки стали районом новосілля, жартів і «Гавани»

Перший спальний район Одеси — Черемушки — не просто житловий масив, а справжній історичний феномен, що почався з радянського експерименту та перетворився на окрему мікродержаву зі своїм духом і легендами. Автор відео нагадує, що саме Черемушки були відповіддю на післявоєнну житлову кризу. Після Другої світової війни Одеса потребувала швидкого, масового і хоч якогось житла. Сталінки були якісні, але повільні й дорогі. І саме ідеї Хрущова, запозичені з НДР, дали старт хрущовкам — стандартним п’ятиповерхівкам із малогабаритними квартирами.

Черемушки стали першим районом в Одесі, зведеним за цим принципом. Район з’явився на місці колишнього військового полігону, де розташовувалося Стрілецьке поле. У 1961 році перші будинки зросли біля Люстдорфської дороги. Вже за три місяці будували цілі будинки, ще місяць ішов на внутрішнє оздоблення. Новосілля зустріли напередодні Нового року.

Водночас забудова Черемушок виявилася доволі різноманітною — попри зовнішню однаковість, будинки мали різні матеріали (бетон, цегла, черепашник), плани квартир і поверхові схеми. А от досягненням архітектури стало поєднання ванни й туалету, відоме в народі як «Гавана». Усе це породило безліч жартів, які сьогодні сприймаються із ностальгією.

Як виглядає справжня хрущовка зсередини, і чому «Гавана» — це не про Кубу? Подробиці у повному відео на каналі.

Три сосни, озера й втрачені ландшафти: географія і магія району

До забудови Черемушок тут були озера. Найбільше з них — на перехресті вулиць Космонавтів та Філатова. Його засипали, дерева зрубали, але три нові сосни знову з’явилися на тому ж місці, біля Будинку побуту. Так народилася міська легенда і назва «Три сосни» — тепер це культове місце і географічна точка перетину адміністративних районів. Тут проходив кордон між Малиновським і Київським районами, а два райвідділи міліції — буквально навпроти одне одного.

Це породило ще одну міську байку — «заблукати між трьох сосен», коли нетверезих громадян хапали патрулі з обох райвідділів. Сьогодні на місці тих трьох сосен — кафе, магазини, тиха зона і велика доза одеського колориту.

Звідки взялося озеро посеред спального району? Чому саме ці три дерева стали символом району? Перегляньте повне відео — дізнаєтесь більше!

Легенди Черемушок: ковзанки, терраріуми, корита й герої

Район продовжує жити та оновлюватися. Головні вулиці — Філатова, Космонавтів і Генерала Петрова (тепер вулиця Євгена Танцюри) — зберігають дух Черемушок. Тут і ковзанка «Крижинка», яка виростила не одного чемпіона, і старі меблеві цехи, і навіть терраріум, про існування якого знають не всі.

І звісно — таємниче корито Рабіновича. Що це таке, навіщо воно, і чому саме воно стало приводом для жартів у районі? Усе це — у великому сюжеті, з гумором і фактами. Автор відео обіцяє: буде не лише цікаво, але й пізнавально. Адже район Черемушки — це не просто спальні квартали, а частина міської душі Одеси.

Чому корито Рабіновича стало мемом Черемушок? І де насправді той загадковий терраріум? Не пропустіть — дивіться відео прямо зараз!





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.