Connect with us

Відбудова

розпочався ремонт ще чотирьох будинків

Published

on



«Продовжуємо комплексну відбудову села Ягідне на Чернігівщині. Минулого тижня розпочали капітально ремонтувати ще 4 приватні будинки. Загалом у Ягідному в рамках реалізації експериментального проєкту плануємо відновити 97 житлових будинків», – йдеться в повідомленні.

Наразі в роботі перебувають 69 об’єктів, серед яких — 16 багатоквартирних будинків та 53 приватних, 2 з яких зводяться «з нуля».

Як наголошують в Агентстві відновлення, роботи тривають щодня. Будівельники влаштовують покрівлі, встановлюють вікна, проводять утеплення. Також йде підготовка до нового будівництва: на одному з об’єктів вже зводиться каркас для бетонування фундаменту.

Окрім житла, незабаром розпочнеться реконструкція будівлі клубу-бібліотеки, що була зруйнована під час повномасштабного вторгнення. Також в розробці проєктно-кошторисна документація щодо реконструкції будівлі школи, в підвалі якої навесні 2022 року росіяни 28 днів поспіль тримали в заручниках місцевих мешканців. Після відновлення тут буде створено меморіальний комплекс.

Читайте також: У Миколаєві за підтримки Данії реалізують кілька великих проєктів з відбудови

Як повідомлялося, у селі Ягідне ремонт житлових будинків, в межах проєкту з комплексної відбудови населених пунктів, розпочали восени 2023 року, але після призупинення фінансування у 2024 році роботи поставили на паузу: з 1 березня – на багатоквартирних будинках, з 29 квітня – на приватних. Тоді в процесі відновлення перебували близько 40 будівель. Ремонт вулично-дорожньої інфраструктури, розпочатий у квітні 2024 року, також довелося тимчасово зупинити через брак фінансування. Наразі фінансування проєкту з держбюджету відновлено.



Джерело

Відбудова

Японія продовжила Проєкт екстреного відновлення України до кінця березня 2027 року

Published

on


Під час п’ятого засідання спільного координаційного комітету Проєкту екстреного відновлення та реконструкції, що реалізується за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), ухвалено рішення про продовження терміну реалізації Проєкту до кінця березня 2027 року.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.

Наголошується, що темою обговорення учасників засідання стали пріоритетні напрями подальшого співробітництва України та Японії у межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції. Під час зустрічі японська сторона оголосила рішення продовжити термін його реалізації до кінця березня 2027 року. Це дозволить розширити обсяги допомоги, поліпшити довгострокове планування та забезпечити сталу реалізацію пріоритетних ініціатив.

Так, JICA спіпрацюватиме з українсько стороною у питанні забезпечення житлом ВПО, зокрема йдеться про створення фонду муніципального соціального житла, капітальний ремонт багатоквартирних будинків та закупівлю модульного житла. Серед пріоритетних – питання обладнання соціальних закладів пандусами, підйомниками, ліфтами в межах проєкту «Рух без бар’єрів», продовження постачання рейок, мостових конструкцій, техніки для обстеження та ремонту доріг.


Крім того, японська сторона розширила програму підтримки переробки відходів від руйнувань на Запорізьку, Чернігівську, Сумську, Миколаївську, Херсонську, Харківську, Дніпропетровську, Донецьку та Луганську області.




Йшлося і про масштабування пілотного проєкту з встановлення теплових насосів, постачання блочно-модульних котелень і когенераційного обладнання громадам.



Читайте також: Україна та США шукають адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови

Як повідомлялося, міністр фінансів України Сергій Марченко та керівник Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) в Україні Хідекі Мацунага підписали кредитний договір на понад $3 мільярди, які погашатимуться за рахунок доходів від російських активів.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Делегація українських послів відвідала Бородянку

Published

on



Делегація керівників закордонних дипломатичних установ України відвідала Бородянку Київської області.

Як передає Укрінформ, про це Голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник повідомляє у Фейсбуці.

«Показали їм разом із заступником міністра розвитку громад та територій Костянтином Ковальчуком та головою Агентства відновлення Сергієм Сухомлином, як відбудовується Бородянка — один із найбільш постраждалих населених пунктів області», – зазначив Калашник.

З початку повномасштабного вторгнення тут було пошкоджено або зруйновано понад 800 об’єктів: житлові будинки, школи, лікарні, соціальна інфраструктура.

«Але сьогодні Бородянка не просто відновлюється — тут формується новий підхід до життєвого простору. Відбудовуємо за принципом: зробити краще, ніж було. Уже майже 10 тисяч мешканців повернулися додому. Відкриваються магазини, працюють школи й амбулаторії. Символ незламності — саме так сьогодні можна описати Бородянку», – наголосив Калашник.

Разом із делегацією відвідали Україно-литовський ліцей, Науково-навчальний центр, що надає реабілітаційні послуги ветеранам, центральну площу селища й один із відновлених житлових кварталів. Дипломати побачили на власні очі: міжнародна підтримка працює.

Під час панельної дискусії «Відбудова громад через регіональну взаємодію: виклики та можливості для Київщини» обговорили питання партнерства — того, що робить область сильною.

У розмові взяли участь Віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс, голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин, а також дипломати.

Читайте також: Іноземним делегаціям показали, як проходить відновлення Бородянки

Нині діють 17 угод з іноземними регіонами, наші громади мають 133 побратимства з муніципалітетами у 34 країнах світу. Активно співпрацюємо з понад 70 міжнародними організаціями.

«У кожній громаді Київської області є свідчення цієї підтримки: укриття, амбулаторії, школи, нове житло для внутрішньо переміщених осіб. Це не абстрактна міжнародна співпраця — це реальні зміни, які наші дипломати допомагають втілювати. Київщина відновлюється завдяки спільній роботі. Дякую кожному, хто з нами», – додав Калашник.

Як повідомляв Укрінформ, Калашник разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні Пак Кічангом відвідали Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, який реконструюється в Бучі на Київщині.

Фото: Микола Калашник / Фейсбук



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Україна і Словенія домовилися про нові проєкти у сфері ЖКГ для прифронтових регіонів

Published

on



Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба і віцепрем’єр-міністр – міністр фінансів Словенії Клемен Боштянчич під час зустрічі домовилися про нові проєкти у сфері житлово-комунального господарства для прифронтових регіонів.

Як передає Укрінформ, про це Кулеба повідомив у Фейсбуці.

Йдеться про напрями водопостачання, енергоефективності та комунальної інфраструктури.

Також домовлено про участь словенських компаній у реконструкції пошкодженого житла, розвитку зеленої енергетики й управління відходами.

Під час зустрічі сторони обговорили, серед іншого, й розвиток співпраці у відновленні та підтримці громад, залучення словенського бізнесу до українських проєктів і посилення технічної взаємодії між інституціями обох держав.

Кулеба відзначив, що Словенія є послідовним партнером України. Він висловив вдячність державі-партнеру за підтримку у найскладніші часи.

Читайте також: Польські компанії подали заявки на пільгові кредити для участі у відбудові України

«Ми цінуємо як фінансову допомогу, так і конкретну участь у проєктах – від гуманітарного розмінування до підтримки громад і відновлення інфраструктури. Країна-партнер вже реалізує ініціативи в Харківській, Житомирській і Миколаївській областях. Зокрема це участь у відновленні, будівництво реабілітаційних центрів та інших медичних закладів», – зауважив віцепрем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, міністерства фінансів України та Словенії підписали меморандум про співпрацю, спрямований на поглиблення співпраці в борговій сфері.

Фото: Олексій Кулеба, Facebook



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.