Connect with us

Політика

Сікорський назвав ще одну причину, чому Польща не відправить миротворців в Україну

Published

on



Російська пропаганда твердить, що Польща хоче захопити частину України. Тому польські війська в Україні будуть аргументом у цьому контексті для російської пропаганди, який Варшава не хоче давати Москві.

Про це глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив у середу в ефірі радіо Rmf24, передає Укрінформ.

«Російська пропаганда зараз нас звинувачує у тому, що ми хочемо зайти в Україну і разом із ними поділити (Україну – ред.)… Це (введення польських миротворців в Україну – ред.) буде елементом мобілізації суспільства в самій Росії, і ми не хочемо дати російській пропаганді цього аргументу»,- підкреслив Сікорський.

Відповідаючи на запитання, чи відсутність польських миротворців в Україні не ускладнить польському бізнесу участь у повоєнній відбудові України, Сікорський відповів, що Польща «буде найбільшим бенефіціаром» у питаннях відбудови України з огляду на територіальну близькість, логістичні сполучення і те, що польські підприємці є більш рішучими. На його думку, якщо питання відбудови пов’язуватиметься з миротворцями, то це було би несправедливо, оскільки Польща надала Україні найбільшу допомогу у співвідношенні до ВВП країни.

Читайте також: Лише Україна може вирішувати, які іноземні війська допускати на свою територію – Сікорський

Щодо питання ексгумацій польських жертв в Україні Сікорський зазначив, що це має розпочатися у квітні.

«Тримаємо за слово наших українських союзників. Вони вже зрозуміли, що потребують польське суспільство на своєму боці», – підкреслив Сікорський.

Посол України у Польщі Василь Боднар повідомив у середу в ефірі Польського радіо, що ексгумації польських жертв у Пужниках Тернопільської області мають розпочатися 27-28 квітня. За його словами, у найближчі дні має з’явитися інформація про дозволи на ексгумацію у чергових місцях.

Читайте також: Італійські миротворці можуть бути відправлені в Україну лише під прапором ООН – Таяні

Як повідомляв Укрінформ, раніше глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не направлятиме своїх військ до складу можливого миротворчого контингенту в Україні, оскільки зосереджується на захисті східного флангу – кордону з Росією та Білоруссю. Варшава допомагатиме Києву як і донині: забезпечуючи логістичну підтримку, зокрема функціонування хабу Ряшів-Ясьонка.



Джерело

Політика

Санду закликала передати Україні більше засобів ППО після атаки РФ

Published

on



Президентка Молдови Мая Санду після масованої атаки РФ по українських містах у ніч на 12 липня закликала передати Україні більше засобів протиповітряної оборони.

Як передає Укрінформ, про це вона написала у соцмережі Х.

«Жорстока ніч в Україні. Росія обстріляла Львів, Луцьк та Чернівці, де загинули мирні жителі. Це щоденний терор. Будинки перетворилися на руїни. Україні терміново потрібно більше засобів протиповітряної оборони. Більше підтримки. Кожна затримка коштує життя», – наголосила Санду.

Читайте також: Здатність України до відновлення залежить від її спроможності захистити себе – Санду

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 12 липня під російською атакою перебували міста по всій Україні, росіяни запустили 26 крилатих ракет і 597 дронів.

Унаслідок комбінованої атаки на Львів пошкоджені будинки, дитячий садок, десятки автівок, горіла покрівля нежитлової будівлі. Повідомлялося про дев’ятьох постраждалих, серед яких 11-річний хлопчик.

У Чернівцях внаслідок російської атаки загинули двоє людей.

Фото: Facebook/Maia Sandu



Джерело

Continue Reading

Політика

Сибіга та прем’єр Хорватії обговорили у Дубровнику підтримку України

Published

on



Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович обговорили у Дубровнику підтримку України.

Про це глава української дипломатії повідомив у соцмережі Х, передає Укрінформ.

«Я подякував прем’єр-міністру Хорватії за його принципову позицію щодо підтримки України та оперативну підготовку нещодавнього 14-го пакету військової допомоги. Підтримка Хорватії у розмінуванні, оборонному виробництві та допомога нашим ветеранам сприяє безпеці не лише України, а й усієї Європи», – йдеться у дописі Сибіги.

За його словами, під час зустрічі з Пленковичем вони зосередилися на наступних кроках для зміцнення України та збільшення ціни війни для агресора, зокрема шляхом посилення трансатлантичного політичного та санкційного тиску.

Окрім цього, Сибіга провів зустріч зі своїм молдовським колегою Міхаєм Попшоєм. «Україна цінує участь президентки Маї Санду у нещодавньому саміті в Одесі та тристоронній зустрічі президентів України, Молдови та Румунії. Ми домовилися про подальші контакти в цьому тристоронньому форматі на рівні міністрів закордонних справ», – йдеться у дописі глави української дипломатії.

Також в ході зустрічі Сибіга і Попшой зосередилися на спільному прогресі України та Молдови на шляху вступу до ЄС.

«Наша спільна інтеграція до ЄС є найефективнішим способом забезпечення миру, безпеки та процвітання, а також запобігання спробам Росії дестабілізувати регіон», – зазначив глава МЗС України.

Читайте також: Сибіга обговорив із генсеком ОЕСР подальшу продуктивну співпрацю

Як повідомлялося, 11-12 липня у хорватському Дубровнику проходить політичний форум за участю представників низки країн.



Джерело

Continue Reading

Політика

До Ради надійшов законопроєкт про вихід України з конвенції про заборону протипіхотних мін

Published

on



До Верховної Ради надійшов законопроєкт «Про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення». Парламент розгляне ініціативу на найближчому засіданні.

Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«До Верховної Ради України надійшов проєкт Закону України «Про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення»», – зазначив він.

За словами спікера українського парламенту, відповідне рішення обумовлене безпековими викликами, пов’язаними зі збройною агресією Росії проти України та необхідністю забезпечення належного захисту держави і громадян.

«Верховна Рада розгляне цей проєкт закону на найближчому пленарному засіданні», – поінформував голова ВР.

Читайте також: Фінляндія повідомила ООН про вихід із договору про заборону протипіхотних мін

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про вихід України з Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін.

Фото: facebook.com/stefanchuk.official



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.