Connect with us

Суспільство

Суддів із Криму притягнули до відповідальності за державну зраду Анонси

Published

on



З початку року прокуратура АРК передала до суду понад 240 справ проти кримських суддів, які співпрацювали з окупаційною владою. Декільком уже винесено обвинувальні вироки, а десятки — очікують судового рішення.

Про це йдеться у відповіді Прокуратури АР Крим та міста Севастополя на запит ZMINA.

У кримінальних провадженнях, досудове розслідування в яких здійснювало слідче управління Головного управління СБУ в АРК, до суду вже скерували обвинувальні акти щодо 25 осіб, які виконували функції суддів у незаконних структурах на окупованому півострові.

З них:

  • 22 обвинувачуються за статтею 111-1 ККУ — колабораційна діяльність;
  • 1 — за статтею 111 ККУ — державна зрада;
  • 3 — за статтею 438 ККУ — порушення законів та звичаїв війни (воєнні злочини).

За цими справами суд уже виніс 5 обвинувальних вироків, повідомила прокуратура.

Окремо, за процесуального керівництва прокурорів АРК, у справах, які розслідувало друге слідче відділення Територіального управління ДБР (з дислокацією у Херсоні), до суду передано ще 218 обвинувальних актів стосовно колишніх суддів Криму. Йдеться про осіб, які залишились на півострові після 2014 року та долучились до системи так званої судової влади рф, визнаючи її юрисдикцію.

Крім того, слідче управління СБУ в АРК також повідомило про підозру 15 російським пропагандистам, які поширювали кремлівські наративи й виправдовували окупацію Криму. Відкрито 14 проваджень, у межах яких вже винесено два обвинувальні вироки.

У Прокуратурі АРК зазначили, що робота зі збору доказів і притягнення до відповідальності осіб, які зрадили присягу та сприяли окупаційній владі, триває.

Нещодавно трьом так званим “суддям” з тимчасово окупованого Криму повідомили про підозру в колабораційній діяльності. Їм загрожує до 15 років ув’язнення. За даними слідства, у 2022–2024 роках громадянки України добровільно пішли на співпрацю з ворогом і зайняли посади в незаконно створених “судах”: одна – в “Арбітражному суді Республіки Крим”, дві інші – в окупаційному Севастопольському міському суді, зокрема одна з них стала “заступницею голови”.


Анна Бальчінос



Джерело

Суспільство

У Києві 8 серпня відбудеться прощання з Вікторією Рощиною

Published

on



У Києві 8 серпня 2025 року відбудеться прощання з загиблою у російському полоні українською журналісткою Вікторією Рощиною.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне.

У Михайлівському соборі о 12:00 почнеться поминальна служба.

Потім на Майдані Незалежності о 13:00 відбудеться коротка цивільна церемонія. Поховання на Байковому кладовищі заплановане на 14:00.

Прощання організовують колеги загиблої журналістки з кількох редакцій, з якими вона співпрацювала. Родина журналістки просить не звертатися до них за коментарями під час прощання.

Рощина перебувала на фронті від початку повномасштабного вторгнення. 16 березня 2022 року стало відомо про перше затримання журналістки. Її утримували представники Федеральної служби безпеки РФ (ФСБ). Тоді вона перебувала в тимчасово захопленому Бердянську.

22 березня того ж року російські військові звільнили Рощину з полону, змусивши записати відео, де вона каже, що не має претензій до спецслужб РФ.

Читайте також: Нова експертиза тіла Рощиної виявила травми шиї та переломи кісток – ОГП

Міжнародний фонд підтримки жінок у ЗМІ повідомив, що журналістка зникла 3 серпня на окупованій території, звідки вела репортаж. Родина Рощиної боялася, що її утримують росіяни.

За словами її батька, 27 липня Рощина вирушила з України до Польщі й мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. Коли рідні розмовляли з нею 3 серпня, журналістка повідомила, що кілька днів проходила перевірки на кордоні, але не сказала, де саме перебуває.

Спершу заяву про її зникнення подали українським правоохоронним органам 12 серпня. Родина також зареєструвала офіційну справу про зникнення в СБУ, Міністерстві реінтеграції та в Офісі омбудсмена 21 вересня.

Про смерть журналістки стало відомо 10 жовтня 2024 року. Представник ГУР Андрій Юсов повідомив, що Вікторія Рощина була у списках на обмін і найближчим часом мала повернутися додому. 11 жовтня в Офісі генпрокурора повідомили, що у звʼязку з інформацією про смерть української журналістки Вікторії Рощиної у РФ, кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфіковано. Тепер йдеться про воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством.

Як повідомляв Укрінформ, тіло загиблої у російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної повернули без деяких внутрішніх органів, а у документах вона була вказана як “невстановлена особа чоловічої статі”.

Проведена в липні судово-медична експертиза тіла виявила низку тілесних ушкоджень, про які раніше не повідомлялося.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одесі знесли пам’ятну дошку Пушкіну Анонси

Published

on



Невідомі знищили пам’ятну дошку присвячену брату російського поета Олександра Пушкіна – Леву.

Про це повідомив голова громадської організації “Деколонізація України” Вадим Поздняков у Facebook.

“В Одесі вітер зніс дошку брату Пушкіна. Вітер все ближче підбирається до його погруддя”, – повідомив він.

Лев Пушкін — молодший брат поета і його літературний секретар, бойовий офіцер, учасник перських воєн і кавалер російських орденів, помер в Одесі 19 липня 1852 року. від водянки та був похований на Першому Християнському кладовищі Одеси. Книгою біографії старшого брата.

Тим часом на початку липня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України розглянули звернення активістів ГО “Деколонізація.Україна” щодо демонтажу пам’ятників Пушкіну, розташованих в Болграді та Татарбунарах на Одещині й повідомили, що готують проєкт наказу виключення пам’ятника Пушкіну, що розташований у місті Болград, з Реєстру об’єктів культурної спадщини Одеської області.

В Одесі для того, щоб розібратись, чи можна демонтувати пам’ятник Пушкіну на Думській площі, залучили ЮНЕСКО. У своїй відповіді, ЮНЕСКО підтверджує що, відповідно до міжнародних нормативних актів, організація “віддана сприянню діалогу та участі всіх зацікавлених сторін як найважливішому засобу прийняття рішень у галузі культури”, а також обіцяє увійти до діалогу з відповідними органами в Україні з цього приводу.

Тим часом 115 представників культури, мистецтва та науки Одеси просили відкласти вирішення питання про знесення одеських пам’яток до кінця повномасштабної війни. Деякі городяни навіть влаштували мітинг на проспекті Шевченка.

У травні у Пересипському районі знесення меморіальної дошки переросло у дводенне протистояння. Активісти намагалися зняти пам’ятну дошку героям-прикордонникам НКВС СРСР в Одесі на однойменній вулиці. Цій спробі завадив агресивний місцевий житель, якого активісти зупинили за допомогою газового балончика.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Юна флейтистка з Білгорода-Дністровського – переможниця мистецького конкурсу

Published

on


Юна флейтистка з Білгорода-Дністровського – переможниця мистецького конкурсу

Євангеліна Квашніна – вихованка школи мистецтв ім. Л.Н. Гінзбург – здобула перемогу на Міжнародному двотуровому конкурсі мистецтв «Хіт-парад талантів» (м. Київ). 

Про це повідомили у Білгород-Дністровській міськраді.

Євангеліна вдало виступила з конкурсною програмою, отримала найвищі оцінки та посіла І місце. 

Підготував флейтистку викладач Василь Лєконцев, концертмейстер – Олександра Березнюк.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.