Connect with us

Цікаво

У 2024 році понад 1100 людей з інвалідністю отримали послуги столичної служби зайнятості

Published

on



Кожна працевлаштована людина з інвалідністю – крок до інклюзивного суспільства.

3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю – день, який привертає увагу до важливості забезпечення рівних прав та безбар’єрних можливостей для кожної людини. Київський міський центр зайнятості демонструє комплексні програми сприяння в працевлаштуванні осіб з інвалідністю.

Читайте також: У процесі відбудови України важливою складовою є інклюзія – Мінінфраструктури

За даними столичної служби зайнятості, протягом 11 місяців 2024 року майже 1200 осіб з інвалідністю отримували послуги служби зайнятості. Серед них 226 громадян були успішно працевлаштовані, 1064 особи отримали послуги з професійної орієнтації, а близько 40 киян здобули нову професію через професійне навчання. Станом на сьогодні ще 215 осіб продовжують отримувати послуги Київського міського центру зайнятості.

“Кожна працевлаштована людина з інвалідністю – це ще один крок до інклюзивного суспільства. Ми бачимо, як державна підтримка у поєднанні з прагненням роботодавців створювати безбар’єрність на робочих місцях відкриває нові перспективи для професійної реалізації наших громадян. Особливо важливо, що з 2023 року працює програма компенсації для роботодавців за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. В цьому роців рамках програми було облаштовано 122 робочих місця для осіб з інвалідністю I та II групи”, – зазначив директор Київського міського центру зайнятості Дмитро Новицький.

Завдяки програмі з початку року 77 роботодавців столиці вже отримали понад 8 млн грн.

Кошти роботодавці можуть використати на придбання:

  • спеціалізованих меблів (спеціальних столів та крісел з регульованими або фіксованими сидіннями тощо);
  • поручнів, розсувних дверей, тактильних матеріалів для обладнання підлоги та сходів;
  • підіймальної платформи для працівників на візку колісному;
  • брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
  • засобів зв’язку та спеціалізованої фурнітури (телефони та навушники) для працівників з вадами слуху;
  • допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити тощо.

Успішним прикладом реалізації програми стала співпраця служби зайнятості з підприємцями Наталією та Олександром Лігоцькими, які створили спеціально адаптоване робоче місце для фахівця з інвалідністю I групи. Завдяки державній підтримці підприємці придбали спеціалізоване комп’ютерне обладнання та ергономічні меблі, що забезпечило комфортні умови праці.

Читайте також: Ми не можемо заплющувати очі на те, що дорослі люди з інвалідністю живуть в ізоляції – Зеленська

Ще одним не менш важливим напрямком роботи служби зайнятості є програма з надання мікрогрантів на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу. Показовою є історія “Міжнародного центру реабілітації та нейрофізіології”, заснованого Катериною Левицькою. Отриманий від держави грант дозволив центру розширити можливості допомоги дітям із ДЦП через придбання сучасного реабілітаційного обладнання.

Окрему увагу приділяє служба питанню індивідуального супроводу людей з інвалідністю під час пошуку роботи. Так, Ольга Йовенко після звільнення отримала комплексну підтримку фахівців служби зайнятості, що включала профорієнтаційні консультації, допомогу в складанні резюме та підготовку до співбесід з роботодавцями. Результатом став успішний вихід на нову роботу в ТОВ “Київські енергетичні послуги”.

Служба зайнятості продовжує працювати над тим, щоб рівні можливості були реальністю для кожного, хто цього потребує. Кожна історія успіху надихає на ще активнішу підтримку людей, які прагнуть змін у своєму житті.

За більш детальною інформацією звертайтесь.

Реклама, згідно з пунктом 3 статті 9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996 і Закону України №2849-IX від 31.03.2023



Джерело

Усі новини

Міша Крупін мобілізувався – співак різко висловився про ухилянтів

Published

on


Український співак Міша Крупін, який добровільно мобілізувався минулого року, публічно написав, що негативно ставиться до чоловіків, які уникають армії, тому “з радістю” став би працівником ТЦК.

Про це фронтмен гурту “Корупція” зазначив на своїй сторінці у Threads. А після публікації почалася активна дискусія між користувачами мережі та автором допису.

“Мда, читаю пости сикунів ухилянтів і розумію, що з радістю працював би в ТЦК”, — написав музикант.

Після “активності” під дописом Крупін додав: “Скільки ухилесів набіжало каєф”.



Міша Крупін посварився з підписниками

Фото: Threads

Деякі користувачі мережі дорікнули співаку через те, що до початку великої війни той виступав у РФ.

“Хтось йде на фронт, щоб захищати. А хтось — щоб замазати свою ганьбу. Добре, якщо ти обрав перше. Шкода, що виглядає це, як друге”, — написала одна з підписниць Крупіна.

Артист доволі різко реагував на критику українців. Зокрема, один чоловік написав: “А до лютого 2025 року пан Михайло чим займався?”, на що Крупін відповів: “Тим, чим і зараз. Не ухилявся, не п**дів, допомагав війську”.

Через кілька годин після публікації першого допису та активного обговорення артист написав: “Ухилянти образилися на мене і почали погрожувати. Мені дуже страшно, тому що вони дуже сміливі”.

Міша Крупін мобілізувався

Про мобілізацію артиста стало відомо влітку 2024 року. Директорка Крупіна тоді підтвердила плани музиканта долучитися до лав ЗСУ.

“На даний момент, вже чотири дні як Міша пішов добровольцем. Сьогодні в нього було ВЛК, призначили додаткове обстеження”, — розповіла вона.

Лише в лютому 2025 року Крупін повідомив, що проходить БЗВП.

Нагадаємо, Фокус раніше писав, що:

Крім того, Крупін заявив про ймовірне припинення музичної карʼєри після виступу в Одесі в нетверезому стані 18 жовтня 2023 року.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)

Published

on



Південнокорейська компанія Samsung може замінити Galaxy S26 Plus на S26 Edge і готова відмовитися від моделей “Plus” у принципі.

Корейське видання The Elec стверджує, що Samsung уже готує три смартфони серії Galaxy S26. Однак, як повідомляється, жоден з них не носить звичний бренд “Plus”, пише gizmochina.com.

Очікується, що лінійка включатиме стандартний Galaxy S26, новий Galaxy S26 Edge і топовий Galaxy S26 Ultra. Це означає, що модель “Plus” замінюється тонким і витонченим смартфоном “Edge”.

Samsung Galaxy S26 Plus не вийде у 2026 році

Виробник представив Galaxy S25 Edge як нову модель у своїй серії S у травні 2025 року. Тоді це виглядало як експеримент, можливо, пробний запуск, щоб оцінити реакцію споживачів на тонкі телефони. Але тепер “Edge”, можливо, стане повноцінною заміною моделі “Plus”.

Згідно з витоком, Galaxy S26 буде оснащений 6,27-дюймовим екраном, версія “Edge” збільшиться до 6,66 дюйма, а Ultra — до 6,89 дюйма. Як повідомляється, ці дані засновані на вже отриманих замовленнях на виробництво дисплеїв, що може вказувати на те, що остаточні плани Samsung близькі до затвердження.

Якщо заміна відбудеться, “Edge” посяде середнє місце в лінійці S26, заповнивши прогалину між компактною базовою моделлю і масивною “Ultra”.

Для довідки: серія S25 представлена чотирма версіями: звичайна S25 (6,2 дюйма), S25 Plus (6,7 дюйма), S25 Edge (6,7 дюйма) і S25 Ultra (6,9 дюйма). Видалення приставки “Plus” трохи спростило б ситуацію, але також означало б кінець формату, який існує вже майже 10 років.

Samsung поки офіційно нічого не підтвердила про серію S26, але вона вийде на початку 2026 року з чипом Snapdragon 8 Elite 2, йдеться в повідомленні ЗМІ.

Раніше ми писали, що популярні смартфони зникають з ринку. Японська компанія Sony, схоже, готується до повного відходу з ринку смартфонів. Явні ознаки цього вже помітні в Європі — хоча офіційних заяв з цього приводу компанія поки що не робила.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

як Skybrator видобуває енергію завдяки вібрації (відео)

Published

on



У той час як традиційні вітряні турбіни домінують у багатьох країнах, ця іспанська технологія кидає виклик усталеним уявленням у цій галузі.

Вітрогенератор циліндричної форми з вібраційним механізмом був створений стартапом Vortex Bladeless і може стати новим рубежем у галузі вітроенергетики, обіцяючи бути ефективнішим, тихішим, дешевшим і менш інвазивним, ніж традиційні вітряки, пише ecoticias.com.

Вітряна турбіна без лопатей

У Skybrator немає обертових лопатей, шестерень або валів. Він використовує систему вертикальних коливань, створюваних вітром навколо циліндра, закріпленого на основі. В основу покладено так зване вихроутворення. Воно викликає вібрацію циліндра, яка перетворюється на електрику через генератор змінного струму, розташований в основі пристрою.

Насправді, це відомий фізичний принцип, але досі мало вивчений для використання у виробництві енергії. Головна особливість інновацій Vortex Bladeless полягає саме в адаптації цього руху до простої, міцної та ефективної конструкції. Це пов’язано з тим, що пристрій може бути виготовлений з меншою кількістю компонентів, практично не потребує обслуговування і не потребує регулювання за напрямком вітру.

Крім того, воно не створює шуму і не становить небезпеки для птахів, за що часто критикують звичайні турбіни. Компактна конструкція дає змогу встановлювати Skybrator у міських умовах, на дахах або в місцях, де використання великих турбін є недоцільним, що робить його перспективним варіантом для використання в житлових будинках або мікромережах.

Принцип роботи турбіни Skybrator

Чим примітна турбіна Skybrator

Турбіна все ще перебуває на стадії розроблення та випробувань, але всі технології, пов’язані з Vortex Bladeless, є альтернативою побутової сонячної енергії. Яким чином: тоді як сонячні панелі виробляють енергію вдень, Skybrator може працювати ефективніше вночі, коли швидкість вітру збільшується, створюючи природну гібридну систему енергетичної самодостатності.

Крім того, ще однією важливою відмінністю є зниження впливу на навколишнє середовище і візуальне сприйняття. Це пов’язано з тим, що порівняно з великими вітряними електростанціями, що займають великі площі, Skybrator екологічніша і доступніша. Безшумна робота і відсутність видимого обертального руху роблять її практично непомітною в міському середовищі.

Як і будь-якому нестандартному винаходу, цій технології ще належить подолати технічні бар’єри та ринковий скептицизм. Для наочності: з 2015 року інженери та експерти наголошують, що реальна енергоефективність порівняно з традиційними турбінами поки що не доведена в широкому та різноманітному контексті. Крім того, естетика пристрою також стала об’єктом жартів у соціальних мережах, що, хоча й сприяє впізнаваності, може відвернути увагу від реальних переваг інновації.

З іншого боку, стартап уже здобув визнання великих гравців, як-от норвезька державна компанія Equinor, яка занесла Vortex Bladeless до десятки найперспективніших стартапів в енергетичному секторі.

Раніше ми писали, що турбіни від Vortex Bladeless здатні виробляти електроенергію за швидкості вітру 3 м/с. Безлопатеві турбіни працюють на частотах нижче 20 Гц, тобто вони практично безшумні, отже, їх можна встановлювати в міських районах. Також їхня конструкція не становить жодної загрози для птахів чи кажанів, які могли б поранитися.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.