Відбудова
У Чернігові відновили дитсадок і харчоблок лікарні за підтримки Латвії та ПРООН

На церемонії відкриття об’єктів заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк зазначила, що Латвія підтримує Чернігів з 2023 року. Саме тоді було започатковано проєкт “Латвія для Чернігова: реконструкція соціальної інфраструктури”.
Проєктом передбачено відновлення 5 об’єктів соціальної інфраструктури у Чернігівській області, пошкоджених внаслідок збройної агресії РФ. Відбудова харчоблока лікарні та дитячого садочка – частина цієї ініціативи. Денисюк висловила вдячність за її реалізацію уряду Латвії та ПРООН.
Зазначається, що пошкоджену навесні 2022 року вибухом касетної бомби будівлю харчоблока Чернігівської обласної лікарні було істотно модернізовано. Завдяки встановленню нового обладнання та оптимізації робочих процесів вдалося покращити умови праці персоналу харчоблока. Крім того, вдалося зменшити споживання електроенергії на 40%, а час приготування страв – на 30%.

Дитячий садок №19 у Чернігові зазнав пошкоджень також навесні 2022 року, зокрема, вибухова хвиля вибила понад 90% вікон і дверей. Заклад повністю відремонтували: відновили дах та фасад, замінили вікна та двері, відбудували пошкоджені стіни. Будівлю термомодернізували та зробили інклюзивною Також відновлено асфальтове покриття на території.
Завдяки економії коштів вдалося додатково придбати 51 дитяче ліжко. Тепер понад 150 вихованців зможуть повернутися до повноцінного навчання у садочку.
На офіційному відкритті обох об’єктів були присутні заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк, посол Латвії Ілгварс Клява, заступник постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс.
Як повідомлялося, за даними Мінрозвитку, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено понад 3400 закладів освіти, ще 365 – зруйновано повністю. З медичної інфраструктури 1900 об’єктів пошкоджено, 300 – зруйновано.
Фото: Мінрозвитку
Відбудова
Мерц візьме участь у конференції з відбудови України в Римі

У Берліні підтвердили участь канцлера ФРН Фрідріха Мерца в 4-й Міжнародній конференції з питань відновлення України (URC2025).
Візит анонсував 4 липня речник Федерального уряду Штефан Корнеліус, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Речник поінформував, що канцлер виступить на відкритті конференції високого рівня 10 липня, на полях заходу заплановані двосторонні зустрічі.
«На конференції він представить підтримку Німеччиною реформ в Україні та зміцнення української економіки та суспільства для відбудови», – зазначив Корнеліус.
Мета конференції, додав він, полягає в тому, щоб залучити широку міжнародну підтримку відбудови України. Основна увага буде приділена ініціативам щодо фінансування інвестицій, навчання кваліфікованих працівників та зміцнення бізнесу в Україні.
Конференція базуватиметься на результатах минулорічних зустрічей, зокрема в Берліні. Вона має підкреслити важливість відбудови як завдання для суспільства в цілому. Метою є залучення представників уряду, громадянського суспільства, приватного сектору, міжнародних організацій, муніципалітетів тощо, зокрема в регіонах, сказав речник. Окрім того, під час конференції буде обговорюватися не лише реконструкція, а й ситуація в цілому.
Також у конференції візьме участь очільниця Міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН Рім Алабалі Радован. Як зауважила речниця відомства Катаріна Коуфен, люди в Україні, серед яких понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб, потребують даху над головою та інфраструктуру, щоб мати змогу продовжувати там жити.
«Багато українців або перебувають на передовій, або втекли за кордон, і існує величезна нестача кваліфікованих працівників. І щоб протидіяти цьому, щоб відбудова дійсно розпочалася, ми створили альянс кваліфікованих працівників. Ми підтримуємо малі та середні підприємства, щоб вони могли підтримувати економіку. Ми підтримуємо енергопостачання в Україні», – розповіла Коуфен.
Вона зазначила, що в Римі не буде оголошено жодних конкретних зобов’язань, але важливим аспектом таких конференцій є пошук партнерів, інших країн, організацій, з якими можна спільно розпочати подальші ініціативи.
Як повідомлялось, URC-2025 відбудеться у столиці Італії 10-11 липня. Це буде вже 4-та подібна конференція від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну після конференцій у Лугано (Швейцарія), Лондоні та Берліні.
Фото: ОП
Відбудова
Зеленський обговорив з королем Данії патронат над постраждалими регіонами України

Президент Володимир Зеленський обговорив з королем Данії Фредеріком X патронат над постраждалими регіонами України, співпрацю у військовій медицині, а також проєкти підтримки ветеранів.
“Дякую Данії й данському народові за підтримку України із самого початку повномасштабної російської агресії, військову та гуманітарну допомогу, розвиток спільного оборонного виробництва та інвестиції в український ОПК. Під час аудієнції в Короля Данії Фредеріка X обговорили патронат над постраждалими регіонами, співпрацю у військовій медицині та проєкти підтримки ветеранів”, – написав Президент.
Він запросив данські компанії долучатися до спільних проєктів із протезування та реабілітації.
“Цінуємо лідерство данського уряду в коаліції бойової авіації. Розраховуємо на сильні рішення з відкриття переговорних кластерів під час данського головування в Раді ЄС”, – додав глава держави.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський прибув на офіційну церемонію відкриття головування Данії у Раді ЄС в Оргус.
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Усі новини1 тиждень ago
Нові батареї служитимуть удвічі довше за літій-іонні: як вдалося цього домогтися