Connect with us

Суспільство

У Херсонській обласній лікарні зробили ремонт на папері Анонси

Published

on



У Херсоні лікарняні відділення так і не відкрилися після “ремонтів” на мільйони — хоча акти давно підписані. Сліди ведуть до знайомих фірм і вже відомих фігурантів справ про розкрадання бюджетних коштів.

Про це повідомив Антикорупційний вимір з посиланням на ухвалу Херсонського міського суду.

Поліція розслідує ймовірне розкрадання понад 22 мільйонів гривень, які з бюджету перерахували на ремонт трьох відділень обласної лікарні у Херсоні. За версією слідства, підрядник — ТОВ “Будівельні Технології Південь” — отримав оплату за роботи, які не виконав, діючи у змові з посадовцями Департаменту розвитку територій Херсонської ОДА. Попри підписані акти, приміщення залишаються недобудованими, не здані в експлуатацію, зсередини — сміття та недоробки.

Йдеться про три контракти на капітальні ремонти поліклінічного, хірургічного та неврологічного відділень. Перевірка у лютому 2025 року показала: ремонти так і не завершені, попри офіційно підписані акти виконаних робіт. За всіма договорами компанія вже отримала понад 22 мільйони гривень. Поліція просила суд дозволити доступ до фінансових документів фірми, однак отримала відмову через відсутність нових доказів чи обґрунтувань.

Розслідування ведеться за статтею про привласнення коштів в особливо великих розмірах у змові групою осіб. Один із договорів був укладений ще у 2021 році. У процесі його кілька разів змінювали, подовжуючи строки — спочатку через бойові дії, а потім — у межах дозволених 20% контрактної вартості.

Інші два договори стосуються ремонтів хірургічного й неврологічного відділень на базі тієї ж лікарні. Загальна сума — ще понад 28 мільйонів гривень. У цих випадках також неодноразово продовжували строки виконання, востаннє — вже у 2025 році. Формально частина коштів використана у межах бюджету нового періоду — але об’єкти досі не завершено.

Як писав Інтент, правоохоронці ще у лютому 2025 року почали перевірку ремонту обласної лікарні відновного лікування в Херсоні. Підряд виконує ТОВ “Будівельні технології південь”, засновницею якого є херсонка Марина Балан. Вона вже фігурує в іншому кримінальному провадженні.

Слідство вважає, що разом із директоркою Департаменту розвитку територій Херсонської ОДА Світланою Васіною вони завищили вартість обстеження на 107 об’єктів соціальної інфраструктури на понад 15 разів. Справу щодо розкрадання 7,7 мільйона гривень розглядає Вищий антикорупційний суд. 

Справ щодо привласнення бюджетних коштів на підрядах на Херсонщині не мало. Так, нещодавно підряд на будівництво укриття для дитсадка на Херсонщині віддали харківській компанії, яка була єдиним учасником тендеру. Раніше ця фірма фігурувала у розслідуваннях щодо можливого змови та розкрадання грошей. 


Анна Бальчінос



Джерело

Суспільство

ДБР з початку року розслідувало майже 4,3 тисячі корупційних злочинів

Published

on


У першому півріччі ДБР розслідувало 4 258 кримінальних проваджень, пов’язаних із корупційними злочинами.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, передає Укрінформ.

Як зазначається, ДБР передало до суду 285 обвинувальних актів щодо 429 осіб, серед яких один член Кабінету міністрів, 161 правоохоронець, 17 податківців, 32 митники.

Сума неправомірної вигоди, яку отримали фігуранти справ, за даними бюро, перевищує 29,8 млн грн.

При цьому державі було завдано збитків на 1 млрд 738 млн грн, із яких вже відшкодовано майже 15 млн грн.

Зазначається, що для компенсації завданих збитків суд арештував майно фігурантів на 337 млн грн.

Читайте також: ДБР розслідує 2,7 тисячі справ про злочини проти нацбезпеки

Як повідомляв Укрінформ, працівники ДБР оголосили підозру заступнику командира однієї з військових частин, який завдав державі збитків на 25 млн гривень під час закупівлі деревини.

Фото: ДБР



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Збирач хабарів із потенційних мисливців Одещини уникнув тюрми Анонси

Published

on



Приморський районний суд Одеси затвердив угоду, укладену між прокурором Біляївської окружної прокуратури та колишнім заступником начальника Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Держлісагентства Богданом Лозяном про визнання останнім провини у хабарництві.

Згідно із вироком суду, за угодою позбавлення волі строком на шість років, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані зі здійсненням функцій представника влади строком на три роки, без конфіскації майна Богдану Лозяну замінили іспитовим строком у три роки.

Богдана Лозяна затримали у лютому 2025 року разом з його начальником та ще одним працівником міжрегіонального  управління лісового та мисливського господарства. 

Слідчі довели, що на початку 2024 року начальник міжрегіонального управління у змові зі своїм заступником та ще одним підлеглим поставили в Одесі “на потік” побори з охочих скласти іспит та отримати посвідчення мисливця, що дозволяло полювати. Повноваження управління поширювалися на Одеську, Миколаївську та Херсонську області.

Посадовці змушували членів екзаменаційної комісії брати плату від претендентів за позитивну здачу іспиту. У разі відмови вони погрожували працівникам звільненням. Отримати посвідчення коштувало від 2 до 4 тисяч гривень.

За оперативними даними, за період дії схеми посадовці встигли заробити понад мільйон гривень на видачі 500 мисливських посвідчень.

14 липня працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування цієї справи та скерували обвинувальний акт до суду.

Тим часом інспектору управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Одеській області повідомили про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди. За щотижневу плату у 100 доларів США з кожної автівки поліцейський обіцяв не перешкоджати їхньому руху. Зокрема, гарантував узгодження списків транспортних засобів з керівництвом, попередження про розташування блокпостів і патрулів, а також вплив на колег у разі зупинки.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У Дігорах горіла суха трава, постраждав чоловік

Published

on


У Дігорах горіла суха трава, постраждав чоловік

Ввечері 8 липня за межами села Дігори Подільського району виникло загоряння сухої рослинності. 

Про це повідомили у ДСНС.

Вогнеборці ліквідували пожежу на площі 0,5 Га. Під час самостійного гасіння отримав опіки верхніх та нижніх кінцівок громадянин, 1982 року народження, якого госпіталізовано до медзакладу. 

Причина пожежі та збиток встановлюються. Від ДСНС залучались 1 одиниця техніки та 3 вогнеборця.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.