Події
У Києві відкрили виставку «Корифеї української культури у Китаєві»

У Києві в Меморіальному будинку Лесі Українки відбулося відкриття виставки «Корифеї української культури у Китаєві».
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Цей проєкт народився доволі спонтанно і готувався дуже швидко. Але ми щасливі, що мали таких прекрасних співорганізаторів, як громадська ініціатива “Збережемо Китаєв”, а також партнерів, матеріали з колекцій яких доповнили нашу виставку“, – наголосила директорка Музею видатних діячів української культури Ольга Гураль.
Вона висловила сподівання, що майбутні відвідувачі належно оцінять цю виставку.
Експозиція представляє унікальні архівні матеріали, зокрема документи та світлини Михайла Драгоманова, Миколи Лисенка, Олени Пчілки, Людмили Старицької-Черняхівської, Миколи Зерова, Панаса Саксаганського та інших корифеїв. Відвідувачі зможуть дізнатися про їхнє життя в Китаєві та вплив цього місця на їхню творчість.
Метою цього проєкту також є привернення уваги до проблем збереження історичних місцевостей, адже і Китаїв, і охоронна зона музею перебувають під загрозою забудови.
Як повідомлялося, у Музеї історії міста Києва презентували масштабний проєкт «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції 3.0».
Події
У Миколаєві в рамках проєкту «Пліч-о-пліч» відбувся концерт «Козака Сіромахи»

У Миколаєві в рамках третьої хвилі національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» відбувся концерт відомого співака у стилі етно «Козака Сіромахи».
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми вже не вперше на Миколаївщині, ваші громади дуже активні, тут є багато досягнень. З нами приїхав наш амбасадор «Козак Сіромаха». Видно, що миколаївці його знають, тягнуться до такої музики, а це означає, що такі заходи будуть об’єднувати. Адже вони спрямовані на підтримку бойового духу, згуртованості та культурної ідентичності мешканців громад-форпостів», – сказала регіональна координаторка проєкту Ольга Голубєва.
За її словами, цей захід має на меті поширення українського контенту, моральної стійкості, залучення жителів до культурного простору навіть в умовах воєнного стану.
«Козак Сіромаха» у своїй творчості наслідує козацькі традиції і віддає перевагу народному стилю.
За словами самого артиста, у Миколаїв він приїхав вперше з початку повномасштабного вторгнення в рамках туру «Від села до села, від міста до міста», мета якого об’єднувати людей, заряджати позитивною енергією, лікувати душевні рани, що дуже важливо під час війни.
На запитання, чому саме він займається етномузикою, відповів, що «це йде від душі, з глибин підсвідомості». «Вона може стилізуватися з рок, фанк, електронною музикою. Але етно – це коріння. Якщо його немає, то і древко засихає», – впевнений співак.
«Козак Сіромаха» (справжнє ім’я Олександр Любоженко) з 2014 року служив у спецпідрозділі МВС «Січеслав», брав участь в АТО/ООС.
Разом зі своєю командою багато гастролював Америкою та Європою, збираючи кошти на підтримку українських військових. Невдовзі вони знову збираються до США з цією ж метою.
«Нас слухають і українці, які там мешкають, і американці, їм подобається. Я несу людям свою творчість, а вони віддячують допомогою. На мої концерти приходять навіть вороги, але наше завдання і їх «прокачувати» так, щоб зрозуміли, що Русь – це Україна», – впевнений артист.
Як повідомлялося, «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» — національний проєкт для об’єднання тилових і центральних громад України для підтримки та відновлення громад-форпостів, які розташовані на відстані менше 100 кілометрів від лінії зіткнення та державного кордону з РФ.
Під час двох етапів проєкту встановлено партнерські відносини між 18 громадами-форпостами Миколаївщини та 24 тиловими громадами.
Події
В Одеському археологічному музеї триває фотовиставка Наталії Довбиш «Музей у часі та поза ним»

В Одеському археологічному музеї триває фотовиставка одеської фотожурналістки Наталії Довбиш. Близько 50 робіт демонструють, як жив музей у найважчі часи з 2022 року. Наталя знімала все зсередини: моменти тиші, тривоги, роботи, відчаю й сили. Водночас як фотокореспондентка вона фіксувала початок війни в Одесі і в Україні. На виставці є кадри з Бахмута, Очакова, Херсона та деокупованої Миколаївщини. Це не просто фотографії — це пам’ять, досвід і вдячність усім, хто був поруч.
Фотовиставка «Музей у часі та поза ним» про зіткнення двох реальностей. У часі – війна, тривога руйнування, спротив. Це наше сьогодення, в якому ми живемо вже понад три роки. Поза ним — артефакти, які зберігають відлуння тисячоліть. Світлини з музею показують, що ми зберігаємо артефакти, які ніби існують поза часом. Водночас, вони глибоко вкорінені в нашому теперішньому, в нашій відповідальності перед минулим і майбутнім.
Довбиш Наталя – фотографка і операторка. Закінчила Одеське театрально-художнє училище, факультет “Кіно-фото-відеосправа”. Професійно працює у сфері фото- та відеожурналістики з 2016 року. Понад 5 років – фотографка й операторка в локальних та загальноукраїнських ЗMІ. 3 2022 знімала події в прифронтових містах і фіксувала наслідки російської агресії.
Виставка триває до кінця липня.
Фото: Ірина Нечиталюк, Євгенія Генова/Фейсбук.
Події
У Херсоні обстріли РФ знищили історичну будівлю

У Херсоні військові РФ обстріляли і знищили одну з найвідоміших споруд – будівлю «Міського зібрання», зведену ще у 1860-х роках.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє у Фейсбуці Херсонський обласний краєзнавчий музей.
«Росія знищує не просто будівлі, а саму памʼять, історію, душу нашого міста. Так сталося і з однією з найвідоміших споруд старого Херсона, яку зазвичай старожили називають ДКС (БКС) – будинок культури суднобудівників», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, приміщення збудували ще у 1860-х біля Павлівського парку. Затишне місце, створене за ініціативи губернатора Клушина, отримало назву «Міське зібрання» або клуб. Раніше на цьому місці був їстівний ряд і пожежна частина. А вже з кінця ХІХ століття тут вирувало культурне життя: проводили бали, збиралися на вечори, грали в більярд, читали газети, знайомилися.
У 1903–1906 роках відбулася перебудова: прикрасили фасад, добудували купол, розширили сад, зʼявився навіть кегельбан і власна електростанція.
Зв часів СРСР прибрали купол, знищили архітектурні деталі, зробили типову «культурну установу». Дух місця ще тримався — тут працювали творчі колективи, театр, ансамблі, але від первісної краси залишилося небагато.
Наразі ця історична споруда знищена російськими обстрілами.
«Ворог не бачить цінності в історичних пам’ятках. Та ми бачимо, бо берегти памʼять — це частина нашого спротиву», – пише музей.
Також оприлюднені дві фотографії. Перша світлина з фондів музею – будівля Міського зібрання на початку ХХ століття. Другу світлину – будівлі після обстрілу, зробив науковий співробітник музею Олександр Корінчук.
Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині на 20 січня 2025 року зафіксували пошкодження 271 пам’ятки історії та культури.
Фото: Херсонський обласний краєзнавчий музей
-
Усі новини1 тиждень ago
астронавт NASA з орбіти зробила знімок дивної червоної блискавки (фото)
-
Війна6 днів ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Усі новини1 тиждень ago
що залишилося від аквапарку Formosa Fun Coast на Тайвані — фото
-
Україна1 тиждень ago
Жіночі вагони – Укрзалізниця запускає три потяги
-
Політика1 тиждень ago
про розмову Зеленського і Трампа: Обидва президенти усвідомлюють біль втрати молоді
-
Політика6 днів ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Відбудова6 днів ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів
-
Одеса1 тиждень ago
Скандал із ТЦК в Одесі – чому затримали чоловіка на вулиці Космонавтів