Connect with us

Політика

у МЗС прокоментували заяву про вихід США з переговорів між Україною та Росією

Published

on



Речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий заявив, що позиція Держдепартаменту США щодо відмови Сполучених Штатів від посередництва в переговорах між Україною і Росією «не є новою».

Про це він написав у соцмережі Х, передає Укрінформ.

Тихий повідомив, що після запитів від різних ЗМІ зв’язався з речницею Держдепартаменту Теммі Брюс. За його словами, вона підтвердила, що заява стосовно ролі США як посередника прозвучала в контексті її аналогічного коментаря цього тижня: «Якщо не буде прогресу, ми відступимо як посередники в цьому процесі».

«Це – не нова позиція, а позиція, яку раніше заявляв держсекретар США (Марко Рубіо – ред.)», – написав Тихий.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні речниця Державного департаменту Теммі Брюс заявила, що США не виступатимуть посередниками у мирних переговорах між Україною та Росією, а Київ і Москва мають представити конкретні ідеї щодо шляхів завершення війни.

Читайте також: Робота над мирними зусиллями триватиме у форматі «Україна + Британія, Німеччина, Франція + США» – Сибіга

29 квітня державний секретар Марко Рубіо вкотре попередив, що Сполучені Штати припинять посередництво у врегулюванні війни, якщо Україна та РФ не зроблять конкретних пропозицій для її припинення.

Сьогодні ЗМІ поширили інформацію про те, що американські чиновники підготували для Дональда Трампа низку варіантів посилення економічного тиску на Росію, оскільки вона не поспішає з кроками для завершення війни в Україні.



Джерело

Політика

Зеленський розповів про два варіанти розміщення контингенту в Україні

Published

on



Президент Володимир Зеленський заявив, що сильна армія є найважливішою гарантією безпеки України.

Про це глава держави повідомив під час спілкування з журналістами, передає кореспондент Укрінформу.

Відповідаючи на запитання про варіанти гарантій безпеки для України, Зеленський розповів: «Щодо п’ятої статті (Північно-Атлантичного договору – ред.). У нас були засідання і розмови щодо контингенту або коаліції – є два різні підходи. Але і у першому, і у другому випадку – це велика армія України. Тобто ми всі це розуміємо. Сильна армія – армія спроможна захищатися. І для нас це дійсно номер один в гарантіях безпеки. Ми відкрито про це говоримо. Далі є два напрямки. Це контингент в серйозній кількості, або це контингент, який в меншій кількості, показує присутність. Тобто меншої кількості, але з підключенням, якщо є п’ята стаття. Або на кшталт п’ятої статті (суть якої полягає у тому, що напад на одну країну є нападом на усі країни-члени НАТО – ред.). Це є різні формати».

За його словами, велика кількість контингенту потрібна тоді, коли немає «американського бекстопу» – тобто гарантій безпеки з боку США.

Зеленський також відзначив, що президент США Дональд Трамп його запевнив у тому, що Угода про надра є також гарантією безпеки України.

Читайте також: Зеленський: Прибуття військового контингенту можливе лише після завершення війни

Як повідомляв Укрінформ, раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що в України сьогодні немає багато форматів гарантії безпеки — це членство НАТО, або сильна армія з міцним ППО та контингент іноземних військ.



Джерело

Continue Reading

Політика

Відкриття трьох кластерів у переговорах з ЄС не підтримує лише Угорщина

Published

on



Президент Володимир Зеленський заявив, що відкриття трьох кластерів у переговорах з Євросоюзом підтримають усі члени ЄС, крім однієї країни – Угорщини.

Про це глава держави повідомив під час спілкування з журналістами, передає кореспондент Укрінформу.

«Поставлене завдання на середину літа – підготувати до відкриття технічну готовність трьох кластерів. Це дуже важко. Таке завдання отримала наша команда. Вчора була доповідь Стефанішиної. Вона мені сказала, що ми вважаємо, що до 1 липня ми технічно будемо готові. Вважаємо, що всі будуть нас підтримувати, окрім відповідної країни. Стефанішина була на зустрічах в Угорщині – наша команда їздила, вони говорять. Результату поки що немає», – розповів Зеленський.

Він також відзначив, що опозиційні сили Угорщини провели опитування, яке засвідчило, що 70% угорців виступають за вступ України до Євросоюзу.

«Просто не треба нас втягувати у свої вибори. Він (Віктор Обран – ред.) це робить. Тим, що він нас блокує в ЄС. Врешті-решт ця методика не буде виграшною. Чому? Тому що, все одно люди там за Україну. Як би він їх не накручував. Якийсь відсоток він накрутить, але не можна просто на ненависті постійно перемагати. На мою думку, він робить дуже небезпечні речі», – зазначив Президент.

Читайте також: Розвідка попереджає про виклики та загрози проросійської діяльності угорської влади

Як відомо, Угорщина, використовуючи принцип одностайності рішень щодо розширення ЄС, блокує процес початку переговорів про вступ України до ЄС.

Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час спілкування з журналістами у Варшаві заявив, що Україна розглядає різні варіанти врегулювання питання блокування Угорщиною процесу початку переговорів про вступ до ЄС і розраховує на можливість задіяння для цього європейської дипломатії.



Джерело

Continue Reading

Політика

Єрмак обговорив із радником Стармера потреби українських воїнів і санкції проти РФ

Published

on



Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником Прем’єр-міністра Великої Британії з питань нацбезпеки Джонатаном Пауеллом, під час якої розповів про ситуацію на фронті та потреби українських воїнів.

Про це йдеться на сайті Офісу Президента, передає Укрінформ.

“Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником Прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатаном Пауеллом. Андрій Єрмак розповів про ситуацію на полі бою та потреби українських воїнів”, – зазначають у публікації.

Також під час розмови йшлося про спільні дипломатичні зусилля з країнами-партнерами заради досягнення справедливого та сталого миру.

Читайте також: Єрмак – про «перемир’я» без гарантій: Путін хоче заморозити війну, а не завершити її

Зі свого боку керівник ОП відзначив важливість зустрічі представників України, США, Великої Британії, Німеччини та Франції щодо встановлення повного, безумовного припинення вогню як першого кроку до миру, яка відбулася 23 квітня в Лондоні. Він також поінформував про підписання Україною та Сполученими Штатами угоди про заснування Інвестиційного фонду відбудови.

Окрім цього, сторони узгодили координацію зусиль для посилення санкційного тиску проти Росії.

Як повідомляв Укрінформ, українська делегація обговорила із Президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою тиск на Росію заради миру, об’єднання зусиль та повернення незаконно викрадених РФ українських дітей.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.