Події
У Софії Київській пройде мистецький фестиваль «Арт-Вирій»

У галереї «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» 23 травня презентують виставковий проєкт «Арт-Вирій».
Про це під час пресконференції 22 травня повідомив організатор проєкту Ровшан Тагієв, передає кореспондент Укрінформу.
“”Арт-вирій” – проєкт, що розпочав своє існування минулого року. І вже цього року ми його продовжуємо. Ми запросили до участі близько 80 художників, які працюють у різних напрямах — живопис, фотографія, фігуративне мистецтво, абстрактне мистецтво, скульптура. Це як молоді митці, так і відомі українські автори”, – сказав Тагієв.
Він зазначив, що у межах проєкту відбудуться також презентації різноманітних програм, книжок. За його словами, цим проєктом прагнуть показати, що попри війну, навіть у такі складні часи, українська культура продовжує жити й розвиватися.
“Ми, як організатори фестивалю, відкриті до співпраці — можемо надати платформу, щоб талановита молодь мала змогу представити свої здобутки”, – сказав Тагіев.
Відвідувачі зможуть оглянути твори Матвія Вайсберга, Федіра Тетянича, Юрія Химича, Олександра Смірнова, Ігоря Гайдая, Тіберія Сільваші, Юлії Бойчук, Етсуші Оно, Расіма Сейдімова, Лариси Степанюк, Ігоря Коновалова та інших.
Відкриття відбудеться 23 травня о 17:00.
Вперше фестиваль «Арт-Вирій» відбувся у квітні-травні 2024 року. Десятки майстрів з багатьох міст України представили свої твори, створені у різних жанрах – станковий живопис, графіка, фотографія, колаж, інсталяція, скульптура, асамбляж, перформанс.
Як повідомлялося, у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» 23 травня відкриється виставка «Мазепа. Стратегія європейської України», присвячена постаті гетьмана Івана Мазепи та його боротьбі за європейський вибір української державності.
Фото: Марія Ковальчук
Події
Виставка про розлуку відкрилася в одеському музеї Блещунова

Виставка Софії Голубевої «Зʼєднання» відкрилася в Домі Блещунова в рамках Ночі музеїв 2025. В основі нового мистецького проєкту — інтимне переживання сестринства в умовах війни. Авторка Софія Голубева, яка з початку повномасштабного вторгнення живе між Берліном і Одесою, створює серію робіт, що осмислюють тілесну і ментальну близькість, попри фізичну відстань.
«Ідея виникла природно — з особистого досвіду», — розповідає вона. — «З початку війни я більшість часу проводжу в Берліні, тоді як обидві мої сестри залишаються в Одесі. Ця фізична відстань стала для мене постійним фоном — і водночас простором рефлексії».
Серія «Стрибок» народилась улітку 2024 року під час короткого перебування в Одесі. Вона присвячена молодшій сестрі художниці — легкості, яку та вносить у її життя. «У моменті спільного перебування я особливо відчула легкість, яку вона мені дарує… Мені захотілося це зафіксувати — як стрибок, який вона робила у воду, і який спонукав мене бути уважною до неї і до моменту».
Інша серія, «Зв’язок», натхненна зв’язком із сестрою-близнючкою: «Це дві форми, які зливаються в одну, де важко розрізнити, хто є хто, де ми майже єдиний організм». У візуальному діалозі переплітаються мови обох сестер — образ і звук, так само, як і їхнє спільне дитинство та «криптофазія» — особлива мова, зрозуміла лише їм.
Головне, що Софія хоче передати глядачам, — відчуття невидимої, але стійкої нитки присутності: «Мені хочеться передати відчуття тонкої, але стійкої присутності — коли хтось важливий далеко, але ви його все одно відчуваєте».
Виставковий проєкт Cофії Голубевої на Міжнародний день музеїв триватиме до 8 червня 2025 року. Запрошуємо відвідати виставку в комунікативно-виставковому просторі музею Квартира #6 (вул. Польська, 19, вхід з боку двору).
24 травня о 14:30 відбудеться майстер-клас із живопису «Фігура у воді» від художниці Софії Голубевої. У межах персональної виставки «Зʼєднання» запрошуємо на майстер-клас із живопису від Софії Голубєвої — української міждисциплінарної мисткині, яка працює з темами памʼяті, присутності й тілесності. Її роботи представлені в музеях та артінституціях України й Європи. Під час майстер-класу учасники досліджуватимуть, як передати фігуру у воді — через світло, тіні та відображення.
📅 Субота, 24 травня
🕐 14:30–16:00
📍 Одеський муніципальний музей особистих колекцій ім. О. В. Блещунова
вул. Польська, 19, Одеса
💰 Вартість участі: 100 грн.
Події
У Німеччині програму підтримки UKRAINE відзначили премією культурного спонсорства

Програма підтримки UKRAINE, заснована фондом мистецтв імені Ернста фон Сіменса за підтримки фонду Германна Ремцма, відзначена німецькою премією культурного спонсорства 2025 року.
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.
Урочиста церемонія відбулася у Дюссельдорфі.
Ця престижна відзнака, що з 2006 року присуджується Культурним об’єднанням німецької економіки, є єдиною в Німеччині міжгалузевою нагородою за внесок бізнесу у сферу культури.
Програма UKRAINE була започаткована у 2022 році у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Програма надає українським музейним працівникам і реставраторам можливість продовжити роботу в музеях Німеччини, підтримує відновлення пошкоджених об’єктів культурної спадщини, а також сприяє співпраці між українськими та німецькими інституціями.
Окремі проєкти реалізовані за підтримки Siemens Caring Hands e.V., зокрема створення Ukraine Art Aid Center та передача технічного обладнання українським музеям і бібліотекам.
Програма профінансувала майже 3 мільйони євро та надала підтримку понад 40 українським фахівцям. Один з її поточних напрямів — реставрація вітражів музею Ханенків у Києві, що мають виняткову художню та історичну цінність.
Як повідомляв Укрінформ, Україна активно використовує механізми Конвенції 1970 року для протидії культурним втратам внаслідок російської агресії та для повернення викрадених цінностей.
Фото з сайту www.ernst-von-siemens-kunststiftung.de
Події
Книжкова подія року в Одесі: з 6 по 8 червня відбудеться Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині»

З 6 по 8 червня в Одесі відбудеться найбільша книжкова подія року: ювілейна 25-та Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині». Подію приймає Одеса та Балта.
Традиційно партнерами ОННБ із промоції книги та читання, презентації нових вітчизняних видань будуть:
– Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. С. Грушевського;
– Одеська обласна бібліотека для юнацтва;
– Одеська обласна бібліотека для дітей ім. В. Катаєва;
– Центральна міська бібліотека ім. І. Я. Франка;
– Централізована міська бібліотечна система для дітей м. Одеса.
Ключовою подією XXV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» стане традиційне виїзне Свято української книги в місті Балта, Одеської області.
На масштабну подію запрошує Одеська національна наукова бібліотека та повідомляє, що цьогорічний форум проходить у надзвичайно важливий для України період, коли питання національної самобутності, збереження культури та підтримки української мови є особливо актуальними. Тому він має кілька важливих цілей:
– допомогти у відновленні та розвитку української культури;
– підтримати ідею національної ідентичності та заохотити до ширшого використання української мови;
– підтримати розвиток українського книговидання та книжкової торгівлі;
– ознайомити відвідувачів з найкращими сучасними українськими книжками, а також з перекладами світової літератури українською мовою;
– допомогти бібліотекам Одеської області поповнити свої фонди якісними українськими виданнями.
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини1 тиждень ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі
-
Події1 тиждень ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Політика1 тиждень ago
Посол України розповів про перспективи відкриття нових консульств у Польщі
-
Події1 тиждень ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»