Події
У Житомирі відкрилася фотодокументальна виставка, присвячена Святославу Ріхтеру

У Житомирі в межах відзначення 110-ї річниці від дня народження піаніста Святослава Ріхтера відкрилася фотодокументальна виставка «Святослав Ріхтер. Музичний геній родом із Житомира».
Про це кореспондентові Укрінформу розповіла начальниця Управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.
«Фотодокументальна виставка «Святослав Ріхтер. Музичний геній родом із Житомира» відкриває заходи в межах відзначення 110-ї річниці від дня народження Святослава Ріхтера. На ній представлені оригінальні фотографії, пов’язані з життям і творчістю піаніста, які зберігаються в нашому обласному архіві», – зазначила Колодій.
За її словами, виставку презентували в будівлі лютеранської кірхи, що є пам’яткою архітектури другої половини ХІХ століття. Таку локацію обрали не випадково, адже там був органістом його дідусь Данило Ріхтер.
Під час виставки також відбувся концерт вихованців музичної школи імені Святослава Ріхтера, на якому прозвучали, зокрема, твори Баха, Брамса, Ліста.
«Житомир пишається постаттю геніального піаніста, митця Святослава Теофіловича Ріхтера. У нашому місті є вулиця Ріхтера, його іменем названа обласна філармонія, музична школа, а ще проводиться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв та міжнародний конкурс імені Святослава Ріхтера», – зазначила директорка музичної школи Людмила Кочевенко.
Окрім того, 20 березня запланована екскурсія народним музеєм Святослава Ріхтера та відкриття виставки «Святослав Ріхтер. Корені геніальності».
Один із найвидатніших піаністів світу Святослав Ріхтер народився 20 березня 1915 року в Житомирі.
Як повідомляв Укрінформ, у Житомирі 19-21 березня проходитиме Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера.
Події
У Дніпрі відбудеться спецпоказ фільму «Щедрик»

У Дніпрі до Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової, відбудеться спецпоказ фільму “Щедрик” режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко та спілкування гостей з головною героїнею стрічки Яною Корольовою.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Державне агентство України з питань кіно
Показ відбудеться 14 травня у центрі “Менора”. Його організували Музей “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”, Об’єднана єврейська община України та Menorah Art Platform.
Стрічка переносить глядача у багатонаціональний Станиславів (нині Івано-Франківськ) часів війни. Українці, поляки та євреї – три родини, три долі, одна трагедія. Їхні діти залишаються сиротами після репресій радянського режиму та окупації нацистською Німеччиною. Притулок, створений викладачкою співу Софією, стає для них острівцем надії й тепла, де звучить “Щедрик” – мелодія, що об’єднує, зцілює, рятує.
Та навіть після війни герої не знайшли спокою – радянська влада знову руйнує все, що в них було, та знову намагається зламати людське серце.
“Фільм мав успіх на міжнародних фестивалях і був у великому прокаті. Але його хочеться й потрібно дивитися знову — бо такі стрічки не минають, вони залишаються в нас”, – зауважили організатори показу.
Це фільм-нагадування: жорстокість може змінювати форму, але людяність завжди перемагає. Не завдяки силі зброї, а через силу простих вчинків — дати притулок, простягнути руку, не відвернутися.
На показ фільму завітає особлива гостя вечора – головня героїня стрічки Яна Корольова.
Збір гостей розпочинається о 17:30, показ стрічки відбудеться о 18:00, який о 20:05 продовжиться спілкуванням з гостями.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні у травні розпочнуться зйомки нового фільму про УПА.
Фото: ФБ/Щедрик
Події
На міжнародному фестивалі у Британії покажуть документальне кіно про українських парамедикинь

У Великій Британії на міжнародному фестивалі документального кіно та інтерактивних медіа Sheffield DocFest відбудеться світова прем’єра фільму “Куба і Аляска” режисера Єгора Трояновського.
Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно, передає Укрінформ.
Документальний фільм розповідає історію двох українських військовослужбовиць із позивними “Куба” та “Аляска”.
Ці жінки – найкращі подруги й дотепні парамедикині на передовій в Україні, переживають спільну для всіх солдатів історію: чим довше вони захищають Україну, тим більше втрачають зв’язок із друзями, родиною та колишнім життям. Коли війна вкоренилася в них так глибоко, чи зможуть захисниці повернутися до колись безтурботного минулого буття?
Фільм знятий у копродукції Україною, Бельгією та Францією компаніями 2BRAVE PRODUCTIONS, TAG FILM та CLIN D’OEIL FILMS. Продюсери фільму: Ольга Брегман, Крістіан Попп і Ханне Фліпо.
Проєкт отримав підтримку від програми грантів на постпродакшн Української кіноакадемії у партнерстві з Netflix. В Україні дистриб’ютором фільму є Green Light Films.
Sheffield DocFest — це провідний міжнародний фестиваль документального кіно та інтерактивних медіа, що щороку проходить у Шеффілді, Сполучене Королівство. Заснований у 1994 році, фестиваль став ключовою платформою для презентації найкращих світових документальних фільмів, а також інноваційних проєктів у сфері XR (VR/AR) та інтерактивного сторітелінгу.
Кінофестиваль триватиме з 18 по 23 червня 2025 року.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві відбувся закритий показ документального фільму “Маленькі люди, які розв’язали велику війну” про гуманітарну місію військовослужбовців Військової комендатури на території російської Курської області.
Події
Фінляндія готова підтримувати ініціативи культурного сектору України під час війни

Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, передає Укрінформ.
Як зазначається, глава МКСК Микола Точицький у межах робочого візиту до Фінляндії провів низку двосторонніх зустрічей із колегами з нордичних та балтійських країн.
З міністрами культури Норвегії, Швеції, Данії, Естонії, Литви, Ісландії та Фарерських островів він обговорив практичні кроки для виконання положень Декларації про зміцнення стійкості культурного сектору України. Ішлося, зокрема, про Платформу культурного відновлення, Український фонд культурної спадщини та Коаліцію з протидії незаконному обігу культурних цінностей.
Окрему увагу сторони приділили підготовці до Конференції з відновлення України (URC2025), у межах якої відбудеться спільна дискусія щодо ролі культури в розвитку людського капіталу.
Під час бесіди з міністром науки та культури Фінляндії Марі-Лееною Талвітіє була підтверджена подальша всебічна підтримка України та готовність до розвитку міжнародних ініціатив, спрямованих на зміцнення стійкості українського культурного сектору під час війни.
У форматі круглого столу Точицький обговорив із колегами підготовчі заходи для захисту культурної спадщини під час безпекових криз та природних катастроф. У центрі уваги під час дискусій були також питання протидії дезінформації та підвищення медіаграмотності громадян.

В МКСК уточнили, що згадані бесіди відбулися на полях неформальної зустрічі міністрів культури нордичних та балтійських держав й України. Організувала цю зустріч Фінляндія в рамках спільного головування з Аландськими островами у Північній Раді.
Точицький подякував партнерам за послідовну підтримку, участь у міжнародних ініціативах та приєднання до Ужгородської декларації.
Як повідомляв Укрінформ, 1 лютого в Ужгороді відбулася перша міжнародна конференція з питань культури «Співпраця заради стійкості» за участю представників понад 20 країн світу. Результатом стало ухвалення Декларації щодо посилення стійкості культурного сектору України. Вона передбачає кілька напрямів скоординованих зусиль України та міжнародних партнерів для збереження, захисту культурної спадщини й відбудови культурної інфраструктури.
Фото: МКСК
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство7 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Відбудова1 тиждень ago
у Полтаві 12 сімей отримали житлові сертифікати на понад ₴15 мільйонів
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року
-
Суспільство1 тиждень ago
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії