Суспільство
Україна і світ мають отримати достовірну інформацію про злочини РФ на Запорізькій АЕС

Україна закликає міжнародних партнерів продовжувати тиск на агресора, посилити санкції, збирати свідчення і документувати злочини Росії на Запорізькій атомній електростанції.
Про це під час презентації в Києві книги «Голоси України, Том другий: ядерна захищеність у часи війни» заявив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький, передає кореспондент Укрінформу.
Міністр нагадав, що був свідком трагічних подій, які розгорталися довкола Запорізької атомної електростанції – як на той час заступник глави МЗС у 2022-му році разом із колегами організовував перший візит на окуповану ворогом АЕС місії МАГАТЕ на чолі з Рафаелем Гроссі.
«Через безперервні обстріли ми змушені були зупиняти делегацію агентства. Пан Гроссі був дуже наполегливим, як і вся делегація. І звісно, ми робили все для того, щоб цей візит відбувся. Це були довгі години переговорів, які тривали до пізньої ночі. Перемовини велися не лише з делегацією МАГАТЕ, а й із Російською Федерацією. Тепер завдяки книзі, на презентації якої ми присутні, усі мають змогу дізнатися, чому ми це робили», – зазначив Точицький.
Зібрані у виданні розповіді очевидців – це, за його словами, потужна зброя у боротьбі з російською пропагандою. Це – дієвий засіб відновлення справедливості.
«Росія використовує цілий арсенал інструментів для стирання правди про свої злочини. Від місцевих колаборантів, які створюють ілюзію народної підтримки, до російських дипломатів, котрі намагаються виправдати агресію на міжнародній арені. Росатом, політики та військові РФ – усі вони залучені до цієї брудної мережі. Наслідуючи практики радянських спецслужб, агресор активно використовує дезінформацію, маніпулювання в медіа, підробку документів, поширення фейків та відкриту пропаганду», – нагадав урядовець.
Україна і увесь цивілізований світ мають протистояти цим спробам. Знущання із персоналу атомної електростанції, безпідставні обстріли та захоплення інших ядерних об’єктів (зокрема Зони відчуження) – грубі порушення міжнародного права, за що держава-агресорка має нести відповідальність.
«Спільно маємо запобігти спробам вкотре переписати українську історію, яка неодноразово переписувалася спочатку Російською імперією, потім Радянським Союзом, тепер – РФ. Ми маємо отримати достовірну інформацію про злочини Росії на Запорізькій атомній станції. Закликаємо всіх міжнародних партнерів продовжити тиск на агресора, посилити санкції, збір свідчень та документування злочинів. Адже інформаційна війна після припинення бойових дій не завершується», – підсумував Точицький.
Видання «Голоси України, Том другий: ядерна захищеність у часи війни» презентували Всесвітній інститут ядерної захищеності (WINS) спільно з Міністерством енергетики України, Державною інспекцією ядерного регулювання України, АТ «НАЕК «Енергоатом» за підтримки Норвезького агентства з радіаційної та ядерної безпеки (DSA). Унікальне видання містить інтерв’ю з представниками української ядерної галузі і включає 22 свідчення людей, які працюють в атомній енергетиці, пережили окупацію, полон і тортури, а також ухвалювали важливі рішення у критичні моменти.
Як повідомлялося, WINS – міжнародна неурядова організація, в центрі уваги якої – розбудова глобальної спільноти професіоналів з ядерної захищеності, готових співпрацювати задля посилення фізичної безпеки ядерних та інших радіоактивних матеріалів. Створили інституцію 2008 року на Генеральній конференції МАГАТЕ. Зараз вона об’єднує понад 9000 членів зі 166 країн.
Суспільство
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії

На сайті державного проєкту «Хочу к своим» станом на 30 квітня представлені вже 300 профілів засуджених колаборантів, які бажають виїхати до РФ за умови повернення українців із російської неволі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Телеграм-канал проєкту.
«У профілі кожного з них – таймер, який показує час очікування зрадників на виїзд до РФ», – ідеться в повідомленні.
За даними проєкту, найменше чекає Олексій Левін, який співпрацював із ворогом під час окупації рідного міста. Таймер у його профілі показує 21 день.
При цьому одним із «рекордсменів» очікування виїзду до РФ є Анатолій Ільїн, який збирав та передавав ворогу інформацію про розташування підрозділів Збройних сил України. Зрадник очікує 1 рік та 17 днів.
«Російська влада поінформована про бажання кожного з 300 українських зрадників виїхати до РФ. Але Москва відмовляється повертати своїх колишніх агентів. Тепер, опинившись у в’язниці, вони цікаві Росії тільки в якості матеріалу для пропаганди та фейків», – зауважили у Телеграм-каналі проєкту.
При цьому користувачі сайту hochuksvoim.com станом на 30 квітня здійснили 740 тисяч переглядів сторінок із профілями колаборантів.
За даними проєкту, один колаборант вже скористався можливістю виїзду до РФ за умови повернення українців із російської неволі, ще п’ять колаборантів припинили співпрацю з ворогом завдяки проєкту, а 35 потенційних колаборантів перевіряються завдяки отриманій інформації від уважних громадян.
Окрім цього, 20 громадян, які не бажають жити в Україні, проте виявляють бажання жити в Росії, залишили заявки через спеціальну форму на сайті проєкту. Зазначені заявки опрацьовуються представниками секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
«Звертаємося до кожного і кожної, хто досі працює на ворога або планує це зробити: перейдіть на сайт «Хочу к своим» та перегляньте профілі тих, хто поклався на слово російських кураторів. Їхній приклад дає вам шанс зробити правильний висновок і припинити співпрацю з ворогом», – наголосили у Телеграм-каналі проєкту.
Як повідомляв Укрінформ, 25 липня 2024 року Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, до складу якого входять Головне управління розвідки Міноборони, СБУ та секретаріат уповноваженого ВР з прав людини презентували державний проєкт «Хочу к своим» для обміну колаборантів і зрадників на українських громадян, які опинились у неволі.
Суспільство
Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги Анонси

У Миколаєві заплановано проведення сесії обласної ради, на якій планують розглянути понад два десятки питань. Серед іншого депутати вирішуватимуть долю майна, реорганізацію санаторної школи та дострокове припинення повноважень одного з колег.
Про це свідчить розпорядження голови Миколаївської обласної ради Антона Табунщика.
У Миколаєві 1 травня відбудеться 29-та позачергова сесія обласної ради восьмого скликання. Хоча розпорядження голови облради Анатолія Табунщика поки що не опубліковане, на сайті вже з’явилось офіційне оголошення. Традиційно Інтент буде проводити онлайн-трансляцію.
Депутати мають розглянути 24 питання, зокрема — передачу та списання майна, внесення змін до статутів обласної клінічної, дитячої клінічної лікарень і фтизіопульмонологічного медцентру, а також питання щодо передачі нерухомого майна обласному центру медичної статистики.
Окрім того, у порядку денному — реорганізація Очаківської санаторної школи, зміни до складу постійних комісій та дострокове припинення депутатських повноважень Висоцького В.П. Раніше на президії ради депутати обговорили проєкти рішень, зокрема зміни до Стратегії розвитку Миколаївської області до 2027 року. Місцевим громадам пропонується узгодити свої стратегічні документи з оновленою обласною стратегією.
Раніше на президії Миколаївської обласної ради розглянули оновлення Програму розвитку місцевого самоврядування, яка передбачає вручення обласних відзнак “За заслуги перед Миколаївщиною” та “Хрест Святого Миколая”. Серед кадрових рішень — призначення керівників для низки закладів культури та спорту: обласного палацу культури, філармонії, школи вищої спортивної майстерності та дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Крім цього, депутати розглянуть збільшення статутних капіталів обласної клінічної лікарні та дитячої коштом коштів обласного бюджету.
У лютому до Миколаївської обласної ради приєднався новий депутат, який замінив того, що склав повноваження. Відповідно до частини 2 статті 206 та частини 3 статті 283 Виборчого кодексу України, 24 лютого 2025 року комісія на засіданні ухвалила постанову №36 про реєстрацію Юрія Георгійовича Мавродієва — кандидата від партії “Наш край”.
Суспільство
Темрява, висока температура та сильне задимлення: одеські рятувальники тренувались у димокамері – Новини Одеси

Вони часто працюють в умовах непридатних для дихання.
Не буває вогню без диму, і тому, під час ліквідації пожежі, рятувальники нерідко стикаються з необхідністю працювати у непридатному для дихання середовищі. У таких випадках створюється ланка газодимозахисної служби, яка йде у задимлене приміщення.
А для того, аби фахівці ДСНС не втратили необхідних у роботі навичок, для них організовують спеціальні практичні відпрацювання в димокамері.
Тут заняття проходять наближено до реальних умов: темрява, висока температура та сильне задимлення, там вогнеборці шукають потерпілого.
Такі заняття необхідні для вогнеборців, адже працюючи в умовах непридатних для дихання, потрібно бути загартованим, як фізично так і морально.
-
Суспільство1 день ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий
-
Усі новини1 тиждень ago
Названо найкрасивішу людину світу за версією People (фото)