Connect with us

Політика

Україна підтвердила в Лондоні готовність вести переговори, але не здаватися

Published

on



Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що принциповою позицією на зустрічі у Лондоні є те, що Україна готова вести переговори, але не здаватися. 

Як передає Укрінформ, про це Свириденко написала у мережі Х.

«Сьогодні, коли українська делегація зустрічається з партнерами в Лондоні, ми підтверджуємо свою принципову позицію: Україна готова до переговорів, але не до капітуляції. Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніший фундамент, необхідний їй для перегрупування і повернення з більшим насильством», – наголосила вона.

За словами посадовиці, повне припинення вогню – на землі, в повітрі та на морі – є необхідним першим кроком. Якщо Росія обере обмежену паузу, Україна відповість тим же, додала Свириденко.

«Наш народ не прийме заморожений конфлікт, замаскований під мир. Ми ніколи не визнаємо окупацію Криму. І якщо членство в НАТО не буде надано, Україна вимагатиме обов’язкових гарантій безпеки – достатньо сильних, щоб стримати майбутню агресію, і достатньо чітких, щоб забезпечити тривалий мир», – резюмувала вона.

Читайте також: У Німеччині прокоментували перенесення мирних переговорів глав МЗС у Лондоні

Як повідомляв Укрінформ, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга прибули в середу до Лондона, де заплановані переговори представників США, Великої Британії, Франції, Німеччини та України.

На них обговорюватимуться способи досягнення повного та безумовного припинення вогню як першого кроку до повноцінного процесу врегулювання та досягнення справедливого та стійкого миру.

Сибіга та Умєров розпочали зустріч з британськими колегами Девідом Ламмі та Джоном Гілі.



Джерело

Політика

Португальська декларація ПА ОБСЄ: основні пункти

Published

on



Парламентська Асамблея ОБСЄ вимагає від РФ негайно та безумовно припинити її загарбницьку війну та вивести всі свої війська з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у Португальській декларації, ухваленій на щорічній сесії ПА ОБСЄ у Порто.

“Парламентська асамблея ОБСЄ вимагає від Російської Федерації негайно та безумовно припинити всі акти агресії, вивести всі свої війська та військовий персонал з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, утримуватися від подальших загроз або застосування сили проти України, а також повністю скасувати незаконну окупацію Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частин Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України”, – йдеться у декларації.

У документі також міститься заклик до держав-учасниць ОБСЄ “об’єднатися в усіх зусиллях для відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, вимагати відповідальності та справедливості за воєнні злочини, розгляду питання репарацій та досягнення справедливого і тривалого миру”.

“(Парламентська асамблея ОБСЄ) закликає держави-учасниці ОБСЄ продовжувати надавати Україні політичну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу для подолання труднощів, зміцнення її стійкості та підтримки відновлення”, – зазначається у декларації.

Асамблея також виступила з вимогою до РФ “негайно та безумовно припинити систематичне і незаконне викрадення, примусове переміщення та депортацію українських дітей” та закликала міжнародну спільноту “активізувати зусилля для пошуку, документування та забезпечення безпечного повернення всіх депортованих українських дітей до їхніх сімей і батьківщини”.

Крім того, ПА ОБСЄ найрішучішим чином засудила “цілеспрямовані атаки РФ на цивільну інфраструктуру” та закликала Росію “забезпечити повний і безумовний обмін військовополоненими, звільнення всіх незаконно утримуваних осіб і повернення всіх примусово переміщених і депортованих цивільних осіб, включно з дітьми”.

Асамблея закликала держави-учасниці ОБСЄ посилити цілеспрямовані санкції проти осіб і організацій, відповідальних за агресію РФ проти України або причетних до неї, та співпрацювати у запобіганні ухиленню від санкцій, зокрема щодо обмежень на експорт військових і товарів подвійного призначення.

Читайте також: У МЗС окреслили пріоритети співпраці з ОБСЄ: розмінування, відновлення, підтримка людей

Крім того, ПА ОБСЄ заявила про підтримку переговорів щодо всеосяжного, справедливого та тривалого миру, “який забезпечить свободу, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України”, а також рішуче засудила “будь-які спроби проводити мирні переговори без повної участі України”. “Будь-яке врегулювання має відповідати міжнародному праву, включаючи Статут ООН, принципи ОБСЄ та законні інтереси України”, – йдеться у декларації.

Було підкреслено, що стійкий мир в Україні “має супроводжуватися повною відповідальністю за воєнні злочини та інші порушення міжнародного права”.

Як повідомляв Укрінформ, новообраний президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Пере Хуан Понс Самп’єтро у своїй першій заяві засудив російську атаку на Київ та закликав Путіна припинити війну проти України.

Фото: crisisgroup.org



Джерело

Continue Reading

Політика

Півненко обговорив з військовим представником посольства США посилення Нацгвардії України

Published

on



Командувач Національної гвардії України бригадний генерал Олександр Півненко обговорив з новопризначеним старшим військовим представником посольства США бригадним генералом Бредлі Ніколсоном посилення підрозділів Нацгвардії.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Нацгвардії.

Під час зустрічі з представниками Офісу аташе з питань оборони посольства США в Україні відбулося представлення новопризначеного старшого військового представника Ніколсона.

Також сторони обговорили актуальні напрямки співпраці Нацгвардії України та американських партнерів.

Американську делегацію очолив генерал-майор Кіт Філліпс, який завершує виконання обов’язків аташе з питань оборони в Україні.

Учасники заходу обговорили поточну ситуацію на фронті, перспективи розвитку партнерства, шляхи посилення спроможностей підрозділів Нацгвардії, а також можливості розширення програм військової підготовки та обміну досвідом.

Читайте також: Від початку року нацгвардійці знищили майже 600 танків, 903 одиниці бронетехніки та 2864 артсистеми росіян

«Ми високо цінуємо стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами Америки та вашу постійну підтримку в умовах широкомасштабної агресії проти України. Сьогоднішня зустріч є важливим кроком у зміцненні нашої взаємодії», – наголосив Півненко.

У свою чергу, Ніколсон запевнив у готовності до подальшої взаємодії та підтримки з боку США.

За результатами зустрічі сторони підтвердили спільну зацікавленість у зміцненні обороноздатності України та підвищенні професійного рівня підрозділів НГУ.

Як повідомляв Укрінформ, у Головному управлінні Нацгвардії затвердили впровадження J-структури – системи управління, яка відповідає стандартам штабної організації країн-членів НАТО.

Фото: Нацгвардія



Джерело

Continue Reading

Політика

Макрон і Стармер очолять відеоконференцію щодо України у Британії

Published

on



Президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер очолять переговори з іншими європейськими лідерами щодо посилення обороноздатності України під час візиту французького лідера до Сполученого Королівства наступного тижня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Le Monde із посиланням на заяву Єлисейського палацу.

Макрон перебуватиме із державним візитом у Британії із 8 по 10 липня, де на нього чекає королівський прийом та виступ у британському парламенті.

«Безумовно, буде дискусія про те, як серйозно підтримати боєздатність України», – повідомили у Єлисейському палаці, додавши, що Стармер і Макрон будуть співголовами відеоконференції союзників Києва.

Зазначається, що відеоконференція відбудеться у четвер, 10 липня. Під час зустрічі Макрон і Стармер поговорять із Президентом України Володимиром Зеленським та іншими лідерами, включаючи канцлера Німеччини Фрідріха Мерца та прем’єр-міністерку Італії Джорджу Мелоні, повідомили в офісі французького президента.

Читайте також: В ОП підтвердили, що Макрон після розмови з Путіним поговорив із Зеленським

На саміті обговорюватиметься розгортання «сил підтримки» в Україні після припинення вогню, повідомили у Єлисейському палаці. Крім цього, дискусії будуть зосереджені на тому, «як посилити тиск на Росію, щоб вона погодилася на безумовне припинення вогню, від якого вона послідовно відмовлялася», долали там.

Як повідомляв Укрінформ, пізно ввечері у четвер президент Франції Еммануель Макрон провів з американським колегою Дональдом Трампом телефонну розмову, в ході якої сторони зокрема говорили про Україну.

Фото ілюстративне: Офіс президента



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.