Політика
Україна та США обговорюють «мегаугоду» щодо безпілотників та оборонних закупівель

Президент США Дональд Трамп та Президент України Володимир Зеленський розглядають «мегаугоду», за якою США купуватимуть випробувані на полі бою українські безпілотники в обмін на згоду Києва придбати певну кількість зброї у Америки.
Про це заявив глава Української держави в інтерв’ю New York Post, передає Укрінформ.
За словами Зеленського, його останні переговори з Трампом були зосереджені на «проривній угоді», яка передбачає взаємну підтримку повітряних технологій США та України. При цьому Київ пропонує поділитися всім досвідом про сучасну війну, отриманим під час трирічного військового протистояння з Росією.
Зауважується, що угода може стати трансформаційною для армії США та національної безпеки, оскільки чиновники та експерти з БПЛА попереджають, що американські технології значно відстають від російських та китайських, а американські солдати погано оснащені для використання безпілотників або захисту від новітніх пристроїв, що виробляються супротивниками.
«Народу Америки потрібна ця технологія, і вам потрібно мати її у своєму арсеналі», – сказав Зеленський, говорячи про новітні українські безпілотники, які змогли пробити російську оборону, знищити важкі бомбардувальники та завдати ударів углиб території РФ.
«Я думаю, що це справді мегаугода, безпрограшна для всіх, як то кажуть», – додав Президент України.
Видання також зазначає, що Зеленський запропонував поділитися досвідом, який Україна здобула під вогнем, щоб допомогти США та НАТО підготуватися до війни нового покоління.
«Ми будемо готові поділитися цим досвідом з Америкою та іншими європейськими партнерами», – сказав Президент України, додавши, що переговори також тривають із Данією, Норвегією та Німеччиною.
Як повідомляв Укрінформ, український безпілотний літальний апарат R-34-T, здатний здійснювати лазерне наведення, офіційно допущений до експлуатації у підрозділах Сил оборони України.
Фото: ОП
Політика
Огризко: Стримане ставлення частини країн до збройної ініціативи Трампа

Огризко зауважив, що для багатьох західноєвропейських лідерів ініціатива Трампа щодо закупівлі американської зброї виявилася сюрпризом. За його словами, у таких випадках треба було б підняти слухавку, розповісти про свою ідею і спитати про ставлення до неї.
«А якщо це сюрприз, якщо ти просто відкриваєш стрічку новин і там читаєш, що тобі запропонували фінансувати американську військову промисловість, то в будь-якого європейського лідера виникає питання: «Чекайте, а в мене ще є своя».
Саме в цьому я бачу причину того, що деякі європейські лідери доволі прохолодно до цього поставилися», – сказав ексглава МЗС.
За його словами, треба також брати до уваги, що деякі країни мають потенціал для виробництва тих видів озброєнь, які потрібні Україні, а деякі ні. У цьому контексті Огризко спрогнозував, що партнери України поділятися на дві групи – тих, хто закуповуватиме зброю, і тих, хто вироблятиме її і зароблятиме для своїх виробників.
«Але я не думаю, що це для нас є принципово важливим, головне – щоб було що отримувати. На це гроші європейці дають. Плюс давайте не забувати, що у нас в резерві ті самі 300 млрд російських грошей, які європейці ніяк не хочуть розблокувати. Тому я тут не вбачаю якоїсь зради, – це те, що, на мою думку, є цілком прагматичним», – зазначив дипломат.
Як повідомляв Reuters, принаймні для частини європейських союзників США оголошений президентом Дональдом Трампом план купівлі європейцями американської зброї для України став сюрпризом, невизначеність лишається і в питанні, хто саме постачатиме системи Patriot.
За даними видання Politico, Німеччина, Британія, країни Скандинавії та Нідерланди вже підтвердили готовність брати участь у схемі закупівель американської зброї для України. Франція не приєднається до цієї ініціативи.
Політика
Зеленський пропонує Раді призначили Шмигаля міністром оборони, Сибігу

Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді призначити Дениса Шмигаля на посаду міністра оборони, Андрія Сибігу – на посаду міністра закордонних справ.
Проєкти постанови №13496, №13495 з відповідними поданнями опубліковані на сайті ВР, передає Укрінформ.
Також на сайті парламенту оприлюднено подання Президента на призначення Юлії Свириденко на посаду Премʼєр-міністра.
Як повідомляв Укрінформ, вранці народні депутати поінформували про внесення Зеленським подання на призначення Свириденко премʼєром.
Очікується, що ВР сьогодні, 17 липня, призначить премʼєра та весь склад уряду.
Напередодні, 16 липня, Верховна Рада липня підтримала відставку Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Разом з ним автоматично у відставку пішов увесь уряд.
Шмигаль обіймав посаду глави уряду найдовше в історії незалежної України – 5 років (з 4 березня 2020 року).
16 липня під час закритого засідання фракції “Слуга народу” за участю Президента і керівництва Верховної Ради були представлені пропозиції щодо кандидатур нового Прем’єр-міністра та членів уряду.
Фото: ОП
Політика
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис висловив сподівання, що Євросоюз найближчим часом погодить 18-й пакет санкцій проти Росії.
Як повідомляє Delfi, про це він заявив за підсумками зустрічі з главами МЗС України та Польщі у Любліні, передає Укрінформ.
«Вчора справді сподівалися, що буде досягнуто згоди щодо 18-го пакету санкцій, і сподіваємося, що це буде зроблено найближчим часом, тому що… це дуже потрібний захід. Ми на цьому не зупинимося. Ми продовжимо координувати свої дії з партнерами в США і самі розпочнемо роботу над наступним пакетом санкцій, і так просуватимемося – поки не захлинеться або поки та (російська воєнна – ред.) машина не закриється через неможливість отримувати доходи», – заявив Будрис.
Він наголосив, що на європейському рівні також важливо забезпечити швидкі процеси інтеграції України до ЄС.
«Процес інтеграції має відбуватися якнайшвидше. Він відкритий, ми бачимо перешкоди перед собою, ми бачимо, що деякі країни, ймовірно, грають за чужу команду, а не за нашу, тому що мета нашої команди зрозуміла — щоб Україна була з нами і ми разом будували майбутнє Європи», – сказав Будрис.
Водночас він підкреслив, що головною метою залишається «довгостроковий, сталий та справедливий мир для України».
«Збільшення фінансової, гуманітарної та політичної підтримки України до самої її перемоги, тому що на кону все, що нас об’єднує, – безпека всього регіону та мир хоча б для нашого покоління в Європі. І заради цього справді варто працювати і варто підтримувати Україну», – підсумував глава МЗС Литви.
Як повідомлялося, у польському Любліні в середу відбувалася зустріч міністрів закордонних справ України Андрія Сибіги, Польщі Радослава Сікорського та Литви Кястутіса Будриса.
-
Війна1 тиждень ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Події1 тиждень ago
Netflix оприлюднив новий трейлер 2 сезону серіалу «Венздей»
-
Війна1 тиждень ago
Десантники взяли в полон російського офіцера
-
Відбудова1 тиждень ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів
-
Відбудова1 тиждень ago
Фон дер Ляєн і Кошта візьмуть участь у Конференції з питань відновлення України в Римі
-
Події1 тиждень ago
Його пісні назавжди залишаться з нами
-
Політика1 тиждень ago
ЄСПЛ сьогодні оголосить рішення у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»