Політика
Україна закликає іноземні держави не брати участі у параді в Москві

Міністерство закордонних справ України закликало всі іноземні держави утриматися від участі їхніх військовослужбовців у параді в Москві 9 травня.
Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства, передає Укрінформ.
«Участь іноземних військовослужбовців у цьому дійстві є неприйнятною та буде розцінюватися Україною як наруга над памʼяттю про перемогу над нацизмом, пам’яттю мільйонів українців-фронтовиків, які визволяли нашу країну та всю Європу від нацизму вісім десятиліть тому», – застерегли у МЗС.
У відомстві зазначили, що Україна береже памʼять про Другу світову війну, фронт якої прокотився всією нашою територією двічі, а загальні людські втрати українського народу станвоили вісім мільйонів загиблих: 5 мільйонів цивільних і 3 мільйони військових.
«Понад 6 мільйонів українців воювали в лавах Червоної Армії, сотні тисяч — у складі рухів опору та армій союзників антигітлерівської коаліції. Сьогодні проти українського народу, який є одним із народів-переможців над нацизмом і сплатив страшну ціну за мир та свободу в Європі, ведеться жорстока та неспровокована загарбницька війна… Російська армія вчинила та продовжує вчиняти в Україні звірства, масштабу яких Європа не бачила з часів Другої світової війни. Саме ця армія буде марширувати 9 травня на Красній площі в Москві», – акцентували у МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві зауважили, що ці люди не є визволителями Європи, вони є окупантами та воєнними злочинцями.
«Марширувати пліч-о-пліч із ними — це розділити відповідальність за кров убитих українських дітей, цивільних і військових, а не вшановувати перемогу на нацизмом», – підкреслюється в заяві.
У МЗС України акцентували, що Росія запрошує іноземних військовослужбовців до участі в параді 9 травня для того, щоб відбілити свої воєнні злочини та виправдати агресію.
«Закликаємо всі іноземні держави утриматися від участі їхніх військовослужбовців у параді в Москві 9 травня. Особливо це стосується країн, які декларують нейтральність у ставленні до російської агресії проти України або послідовно займають нейтральну позицію в міжнародних відносинах. Участь військових таких країн у спільному параді прямо порушить таку декларовану нейтральність та виглядатиме як підтримка держави-агресора», – зауважили у зовнішньополітичному відомстві.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що не виключає організацію Росією провокацій під час параду 9 травня задля політичних дивідендів.
Політика
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню

Попри запропонований президентом США Дональдом Трампом план щодо припинення війни, Росія продовжує атакувати цивільну інфраструктуру в Україні. Це свідчить про те, що Путін не хоче жодного миру і не готовий навіть до припинення вогню.
Про це міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив перед неформальною зустріччю міністрів закордонних справ країн ЄС, що відбувається у Варшаві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“І правда в тому, що президент Трамп запропонував Путіну вихід із цієї війни, принаймні припинення вогню. Але чого ми не бачимо, так це фактично припинення вогню. Минулої ночі в Україні знову було божевілля проти цивільного населення, тому цілком очевидно, що Путін не хоче жодного миру і навіть не готовий до будь-якого припинення вогню”, – сказав Цахкна.
За його словами, тиск на Путіна має бути посилений.
Міністр нагадав, що уряд Естонії два тижні тому вирішив збільшити оборонні видатки з наступного року вже до 5,4 відсотка ВВП.
“Під час зустрічі НАТО в Гаазі (саміт 24-26 червня – ред.) ми обговоримо новий рівень і скажемо, що насправді кожен повинен враховувати, що ціллю у майбутньому має бути також 5%. Тому що це те, що відповідає оборонним планам НАТО для нашого регіону та для Європи. Тож Європа повинна зробити більше”, – сказав естонський міністр.
За його словами, країни Європи повинні взяти на себе відповідальність, якщо вони хочуть мати тривалий мир, та надати гарантії військової безпеки Україні.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні та завтра у Польщі відбувається неформальний саміт міністрів закордонних справ країн ЄС, у якому також бере участь Велика Британія.
Політика
Сибіга зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США в Україні

Mіністр закордонних справ Андрій Сибіга в ході зустрічі 6 травня із тимчасовою повіреною у справах США в Україні Джулією Девіс обговорив двосторонню співпрацю країн.
Про це повідомляється на сайті МЗС України, передає Укрінформ.
Глава української дипломатії привітав Девіс із початком її роботи в Україні та побажав їй успіхів у подальшому зміцненні стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами.
Сибіга наголосив, що Росія майже два місяці продовжує удари по українських містах і громадах замість того, щоб погодитися на пропозицію США щодо тривалого припинення вогню, яке Україна прийняла безумовно ще 11 березня.
Глава МЗС відзначив зусилля Сполучених Штатів на чолі з президентом Дональдом Трампом задля припинення війни та підкреслив відданість України справі досягнення справедливого та сталого миру.
«Сторони обговорили актуальні питання подальшої двосторонньої співпраці України та США», – йдеться у повідомленні.
Співрозмовники окремо відзначили важливість підписання угоди між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови.
Сторони також скоординували графік подальших двосторонніх зустрічей на різних рівнях.
Як повідомляв Укрінформ, з 5 травня Джулі Девіс розпочала виконання обов’язків тимчасово повіреної у справах США в Києві. Вона очолюватиме дипломатичну місію США від імені Дональда Трампа.
Раніше стало відомо, що посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк подала у відставку через збільшення політичних розбіжностей з адміністрацією американського президента Трампа.
Фото: МЗС
Політика
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль

Микола Федорук двічі отримував орден «За заслуги» за ефективне управління Чернівцями. В ОВА наголосили, що він був справжнім патріотом і мудрим керівником.
Про смерть політика 7 травня повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук.
Микола Федорук багато років був мером Чернівців. Зі слів Клічука, мешканці міста багато чим зобов’язані колишньому міському голові.
“Саме за його каденції наше місто змінювалося, не втрачаючи при цьому своєї унікальної душі. Він був людиною, яка жила Чернівцями й для Чернівців”, — підкреслив він.
Мер висловив співчуття рідним і близьким Федорука.
Також на смерть політика відреагував голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк. Він зауважив, що відчуває глибокий сум через цю звістку, назвавши Федорука видатним державним діячем.
Фото Миколи Федорука
Фото: Руслан Запаранюк / Чернівецька ОДА
“Його внесок у розвиток Чернівців, області та держави загалом важко переоцінити. Микола Трохимович був справжнім патріотом, мудрим керівником і людиною, яка завжди ставила інтереси громади понад усе”, — написав Запаранюк.
Він висловив співчуття рідним, близьким, друзям і знайомим померлого від себе особисто й від імені обладміністрації.
“Світла пам’ять про Миколу Трохимовича Федорука назавжди залишиться у наших серцях! Хай Бог йому дарує вічний спокій і Царство небесне”, — додав чиновник.
Біографія Миколи Федорука
У чернівецькому виданні “Шпальта” повідомили, що на момент смерті Федоруку був 71 рік. Він народився 20 березня 1954 року в селі Пісочне на Волині. Політик здобув освіту у “Львівській політехніці” за спеціальністю “Напівпровідникові й електронні прилади” та у Київському інституті політології й соціального управління за фахом “Теорія соціально-політичних відносин”. Він був полковником запасу СБУ.
Посаду мера Чернівців Федорук обіймав з 1994 по 2011 рік — чотири каденції поспіль. У березні 2011 року депутати міської ради проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови через “порушення Конституції України, законів України та незабезпечення здійснення наданих йому повноважень”. Жителі Чернівців засудили рішення й збирали підписи для референдуму про недовіру, але його не відбулося.
Федорука двічі відзначали орденами “За заслуги” — III ступеня та І ступеня. У 2000 році він був нагороджений за внесок у становлення та розвиток місцевого самоврядування, а у 2008 році (на 600-річчя міста) за внесок у соціально-економічний, науковий та культурний розвиток Чернівців.
Нагадаємо, 6 травня відбувся масштабний обмін полоненими з РФ. В Україну повернулись 205 воїнів, яких тримали у тюрмах, знущаючись з них “за межами людяності”.
Вночі на 5 травня у Росії помер радянський чемпіон із класичної боротьби Віктор Авдишев, який створив у Києві одне з найвпливовіших злочинних угруповань.
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство5 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Усі новини1 тиждень ago
Китай обіцяє обійти США у розробці нових надпотужних чипів: що про це відомо
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти