Connect with us

Політика

Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України

Published

on


Новий уряд ФРН проводитиме по відношенню до України більш активну політику.

Таке сподівання в коментарі Укрінформу висловив німецький експерт, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

«На даний момент виглядає так, що буде проводитися нова урядова політика щодо України», – сказав Умланд.

Він звернув увагу на те, що принаймні риторика нового канцлера Фрідріха Мерца «натякає на це», і що коаліційна угода стосується також і України. У цьому документі, який, на думку експерта, є не просто символічним документом, а має в Німеччині велике значення – є фактично зобов’язуючим документом, чітко зазначено, що Україну слід підтримувати, щоб вона була в кращій переговорній позиції.

«Я вважаю, що поки ця коаліція залишається при владі, уряд залишається при владі, принаймні виходячи з тієї риторики, яку ми чуємо зараз, насправді відбудеться активізація німецької допомоги Україні. Я насправді очікую значного пожвавлення німецької політики щодо України, як на двосторонній, так і на багатосторонній основі через Європейський Союз, формат «Рамштайн» та «Коаліцію охочих», НАТО», – сказав експерт.

Він додав, що від Соціал-демократичної партії, яка увійшла в уряд цього разу як молодший партнер, в новому уряді будуть представлені політики (як от віце-канцлер, міністр фінансів Ларс Клінгбайль і міністр оборони Борис Пісторіус), які «відносно близькі до ХДС у питаннях зовнішньої політики».

Читайте також: Мерц на посаді канцлера Німеччини вирушить із першим візитом до Франції

«Я б сказав, краще крило СДПН знаходиться в уряді», – зауважив Умланд, додавши, що деякі інші політики з «фракції Герхарда Шредера» (проросійського екс-канцлера – ред.), очевидно, не будуть мати такого великого впливу як раніше.

Умланд визнав при цьому, що поки немає інформації про якісь конкретні цифри допомоги чи про «конкретні нові підходи». В тому числі немає конкретики щодо питання, яке турбує багатьох – щодо ракет Taurus. Колишній канцлер Олаф Шольц використовував так звані директивні повноваження, щоб не передавати Україні ці ракети. Мерц натомість, міг би використати свої повноваження, щоб ухвалити рішення про поставку Taurus.

«На мою думку, Мерц, ймовірно, спробує зробити так, щоб був більший західний пакет допомоги, європейський пакет допомоги, щоб ракети Taurus були частиною цього більшого європейського пакету, і щоб у ньому також була аналогічна британська чи французька зброя, щоб вони постачалися в ширшому контексті, так би мовити, а не як окрема поставка з Німеччини до України», – припустив аналітик.

Але, зауважив він, для цього новому канцлеру доведеться переконати власне населення, яке в своїй більшості не підтримує передачу такої зброї.

«Думаю, нам доведеться почекати і подивитися, чи зможе Мерц донести це питання про Taurus до німецької громадськості», – сказав експерт. Таке ставлення німців є великою мірою результатом риторики Олафа Шольца, нагадав він.

Говорячи про посилення ролі Німеччини на міжнародній арені, чого багато хто очікує, Умланд висловив упевненість, що Берлін буде цього прагнути, але скоріше не як національна країна, а через Європейський Союз, через президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн, яка як і Мерц є членом Християнсько-демократичного союзу.

«Німцям буде легше це сприйняти, якщо будуть європейські дії та європейська політика, а не німецька національна політика», – пояснив німецький експерт.

Щодо відносин зі США, то Мерц, за оцінкою Умланда, є «мабуть, найбільш проамериканським, найбільш проатлантичним канцлером у повоєнній історії Німеччини», якого в цьому контексті, на думку Умланда, можна порівняти з Конрадом Аденауером. Втім, тоді як Фрідріх Мерц добре знає Америку, є проатлантичним і проамериканським, сам американський уряд зараз є наразі настільки антизахідним, подекуди розгубленим і під час некомпетентним, що позиція Берліна тут може не дуже допомогти, вважає експерт.

Але, додав він, добрим для німецько-американських відносин є те, що канцлер – політик ХДС, адже ця консервативна партія традиційно ближча до республіканців, ніж соціал-демократи (до якої належить Шольц – ред). За будь-яких умов, завдяки Мерцу, значення Німеччини для Америки зросте, вважає співбесідник агентства.

Як повідомлялось, Фрідріх Мерц був обраний 6 травня канцлером ФРН у другому турі голосування. Він і його уряд почнуть роботу цього ж дня.

Фото: Die Zeit



Джерело

Політика

Путін заявив, що готовий зустрітися із Зеленським, але відмовився підписувати з ним мирну угоду

Published

on



Російський диктатор Володимир Путін заявив, що готовий вести переговори про завершення війни з Президентом України Володимиром Зеленським, але відмовився підписувати з ним мирну угоду через нібито “нелегітимність”.

Про це повідомляє The Moscow Times, передає Укрінформ.

“Я готовий зустрічатися з усіма, в тому числі і з Зеленським. Так, питання не в цьому. Якщо українська держава довіряє комусь вести переговори, заради бога, нехай це буде з Зеленським”, — сказав Путін на зустрічі з керівниками міжнародних інформагентств в рамках Петербурзького економічного форуму.

При цьому Путін вкотре повторив тезу російської пропаганди про те, що Зеленський не може підписувати мирну угоду через свою нібито нелегітимність на посаді Президента.

За словами російського диктатора, зустріч із Зеленським можлива на “завершальному етапі” переговорів, “щоб не сидіти там і щось ділити нескінченно, поставити крапку”. “Але крапку треба (поставити – ред.), підпис повинен стояти легітимної влади. Інакше, знаєте, прийде наступний… і викине це все на смітник. Але так теж не можна, ми ж серйозні питання вирішуємо”, – сказав Путін.

Він вкотре заявив, що під час воєнного стану в Україні нібито продовжуються повноваження тільки Верховної Ради. Путін зазначив, що за конституційним устроєм Україна є президентсько-парламентською республікою, і за його словами, “це означає, що всі органи влади формуються Президентом”, але якщо глава держави не є легітимним, то “вся система влади стає нелегітимною”. З ким у такому випадку російська влада збирається підписувати потенційну мирну угоду, він не уточнив.

Раніше очільник Кремля говорив, що поставити підпис під мирним договором може Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Також, як цитує російська служба Бі-бі-сі, Путін заявив, що Росія нібито хоче якомога швидше завершити війну, “і краще — мирним шляхом, якщо ми змогли б домовитися”.

Диктатор також стверджує, що Росія нібито не б’є по житлових кварталах українських міст, а завдає ударів виключно по ВПК.

Щодо спроб розпочати мирні переговори Путін повідомив, що, за словами глави російської делегації Володимира Мединського, він намагається узгодити з українською стороною нову зустріч після 22 червня.

Крім того, Путін повідомив, що Росія передала Україні 6000 тіл загиблих і готова передати ще 3000.

Читайте також: Якщо Штати вдарять по Ірану, це змусить Путіна змінити розрахунки в Україні – президент AFPC

Також Путін знову сказав, що “ми (Росія – ред.) не починали воєнних дій в Україні, а намагаємося їх закінчити”.

Як повідомляв Укрінформ, раніше заступник глави МЗС країни-агресора Александр Грушко заявив про вимогу Москви до України позбутися всієї наданої західними партнерами зброї для “завершення війни”.

У МЗС України прокоментували цю заяву, сказавши, що абсурдна вимога Москви знищити всю зброю, яку надали Україні західні партнери, демонструє повне ігнорування зусиль Сполучених Штатів щодо припинення війни.



Джерело

Continue Reading

Політика

«Трійка ОБСЄ» засудила Росію за атаки на цивільну інфраструктуру України

Published

on



«Трійка ОБСЄ» засудила атаки Росії на цивільних осіб та інфраструктуру в Україні та закликала РФ припинити війну.

Як передає Укрінформ, відповідна заява опублікована на сайті організації.

“Повномасштабна війна Росії проти України триває четвертий рік. Росія продовжує порушувати Гельсінські принципи, щодо яких ми всі колективно зобов’язалися і які маємо захищати. Сто днів тому сторони були закликані домовитися про беззастережне припинення вогню. Україна погодилася. Росія – ні. Натомість вона посилила свою агресію, здійснюючи систематичні повітряні атаки проти цивільних осіб та цивільної інфраструктури по всій Україні”, – йдеться у заяві.

“Трійка ОБСЄ” закликала Росію “негайно припинити свою агресивно війну та погодитися на беззастережне припинення вогню, як це зробила Україна”.

“Підтримка територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України залишається ключовим пріоритетом для ОБСЄ. Ми щиро захоплюємося мужністю та стійкістю народу України й продовжимо нашу підтримку”, – підкреслюється у заяві.

Було вказано на те, що, за даними ООН, протягом перших п’яти місяців 2025 року кількість жертв серед цивільного населення України зросла майже на 50% порівняно з аналогічним періодом минулого року – переважно через атаки далекобійними ракетами та дронами.

“В останні дні ми знову змушені були стати свідками невибіркової хвилі ударів Росії по цивільних цілях у Києві та кількох інших регіонах України, що призвело до смертей і руйнувань. Наші думки з жертвами та їхніми сім’ями. Ми найрішучішим чином засуджуємо ці та інші атаки на цивільних осіб і цивільну інфраструктуру”, – заявили представники “Трійки ОБСЄ”.

Вони нагадали, що невибіркові атаки заборонені міжнародним гуманітарним правом і атаки, спрямовані проти цивільних осіб, “можуть кваліфікуватися як воєнні злочини”.

“Не може бути безкарності за злочини, вчинені в Україні та проти неї, включаючи воєнні злочини та злочин агресії. Росія має нести відповідальність за свої дії. Жертви потребують справедливості. Страждання народу України мають припинитися”, – йдеться у заяві.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: Допомога Україні – це стратегічна інвестиція в безпечнішу Європу

Також було вказано на підтримку “усіх зусиль для досягнення справедливого та стійкого миру в Україні на основі міжнародного права, включаючи Статут ООН та Гельсінський заключний акт”.

До “Трійки ОБСЄ” належить чинне, колишнє та майбутнє головування в цій організації – голова ОБСЄ, міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, віцепрем’єр-міністр, міністр закордонних справ та туризму Мальти Ієн Борг та член Федеральної ради, очільник федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс.

Як повідомляв Укрінформ, раніше лідери Парламентської асамблеї ОБСЄ (ПА ОБСЄ), включаючи президентку Пію Кауму, засудили Росію за систематичні тортури, страти та нелюдські умови утримання українських військовополонених.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Політика

Якою має бути житлова політика в Україні

Published

on


Житлова політика в Україні потребує сучасних рішень. Це комплексна реформа

 Наша мета: відкрита, чесна та збалансована система, де кожен розуміє свої можливості, як ними скористатися, і що саме їм гарантує держава. 

Нещодавно ми запустили роботу над Державною стратегією житлової політики. Це про реальну доступність житла, про розвиток інституційної спроможності місцевої влади та  про справедливу участь держави у вирішенні житлових питань для ветеранів, військових, ВПО, багатодітних родин, молоді. 

У рамках цієї реформи ми спільно з міжнародними партнерами розробили законопроєкт «Про основні засади житлової політики». Він стане ключовим кроком до прозорої, цифрової, зрозумілої та справедливої системи забезпечення житлом. Уже незабаром очікуємо ухвалення цього законопроєкту Верховною Радою.

ЧОМУ ЦЕЙ ЗАКОНОПРОЄКТ ВАЖЛИВИЙ САМЕ ТЕПЕР

Нагадаю, що внаслідок війни найбільше постраждав саме житловий сектор. Про це йдеться у звіті щодо оцінювання збитків та потреб на відновлення України після повномасштабного вторгнення (RDNA 4). Унаслідок війни постраждали понад 2 млн домогосподарств. Це 13 відсотків усього житлового фонду.

Водночас держава не має сучасної житлової політики. У нас досі діє Житловий кодекс СРСР 1983 року, який давно втратив зв’язок із реальністю. Системність відсутня, реєстри не пов’язані між собою, державна допомога – точкова, а процес отримання житла часто непрозорий і корупційно ризикований.

ЩО ЗМІНЮЄ НОВИЙ ЗАКОН 

По-перше, черга на житло залишиться, але вона стане цифровою. Усі заявки громадян оброблятимуться в Єдиній електронній інформаційно-аналітичній системі. Це дасть змогу автоматизувати процес, уникнути чиновницького втручання та пришвидшити розгляд заяв. Громадяни зможуть бачити свій статус, отримувати пропозиції, користуватися відкритою інформацією про програми та фонди доступного житла.

По-друге, закон вводить чіткі критерії для соціального, службового та доступного житла. Зокрема, ВПО, люди з інвалідністю, працівники бюджетної сфери зможуть отримувати соціальне житло в оренду за пільговими умовами. Економічно активні українці – придбати житло через іпотеку або лізинг, з державною участю.

По-третє, у сфері управління житлом з’явиться револьверний фонд. Кошти, отримані від оренди житла чи виконання зобов’язань за кредитними програмами, не «зникатимуть» у бюджетах, а спрямовуватимуться на утримання, ремонт та будівництво нового житла. Це –  основа для фінансової сталості житлової політики.

Крім того, закон створює нову екосистему:

● регіони отримають змогу реалізовувати житлові стратегії під місцеві потреби;

● оператори доступного житла залучатимуть приватний капітал;

● модернізація житлового фонду відповідатиме європейським стандартам якості та енергоефективності;

● з’явиться конкурентне середовище для приватних власників орендного житла, що дасть змогу детінізувати ринок.

Розроблення законопроєкту проходило у співпраці з ключовими міжнародними організаціями: Європейською комісією, ЄІБ, Світовим банком, ЄЕК ООН,  УВКБ ООН, офісом Ради Європи в Україні та іншими. Ухвалення документа передбачено Планом Ukraine Facility – розділ «Людський капітал», реформа №7.

Цей закон – не лише відповідь на виклики війни. Це інструмент трансформації житлової системи України в європейську, прозору, доступну та орієнтовану на потреби людини. Він також дасть змогу міжнародним партнерам мати чітке розуміння про потребу залучення інвестицій у житловий сектор.

Наталія Козловська, заступниця міністра розвитку громад та територій України

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.