Connect with us

Політика

В ІSW проаналізували заяви Путіна про «тимчасове управління» в Україні

Published

on



Керівник РФ Володимир Путін намагається включити в дискусію про врегулювання війни нову вимогу, яка відповідає давнім зусиллям Кремля, спрямованим на підрив легітимності українського уряду і зриву можливої мирної угоди.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). 

«Нова вимога Путіна про створення тимчасового уряду в Україні як передумови для мирних переговорів демонструє, що Кремль продовжує тримати переговори в заручниках і намагається отримати додаткові поступки від Заходу після прогресу, досягнутого в поточних переговорах про припинення вогню», – йдеться у звіті. 

За оцінками ISW, Кремль залишається відданим своїй меті затягнути будь-які переговори про тимчасове припинення вогню на лінії зіткнення або укладення постійної мирної угоди, щоб продовжувати здобувати все нові перемоги на полі бою і створити сприятливі умови для досягнення повної капітуляції України.

В ISW зауважують, що лідер Кремля повторив свою вимогу про усунення «першопричин» війни в Україні, як передумову мирної угоди.

Це відсилка до початкових військових вимог Росії, які прямо суперечать зусиллям України, США та Європи, спрямованих на досягнення справедливого і сталого врегулювання війни.

«Путін намагається внести у дискусію про врегулювання війни нову вимогу, що відповідає давнім зусиллям Кремля з підриву легітимності українського уряду», – йдеться у звіті.

Аналітики ІSW вважають, що всі ці зусилля Кремля викликають серйозні сумніви в готовності РФ сумлінно вести переговори і створюють інформаційні умови для того, щоб Росія порушила досягнуті угоди на тій підставі, що в українського уряду нібито не було законного права укладати їх.

Читайте також: В ОП та Білому домі відповіли на ідею Путіна щодо тимчасового управління Україною під егідою ООН

Як повідомлялося, раніше Володимир Путін запропонував провести переговори щодо запровадження зовнішнього «тимчасового управління в Україні» під егідою ООН.

У Міністерстві закордонних справ України у відповідь на заяву Путіна запропонували запровадити тимчасове управління ООН над Росією.



Джерело

Політика

Мер Бучі закликав лідерів країн ЄС протистояти російській агресії не словами, а діями

Published

on



Міський голова Бучі Анатолій Федорук на саміті «Буча-2025» закликав керівників парламентів країн Європейського Союзу протистояти російській агресії не словами, а діями.

Про це він сказав у рамках саміту з нагоди третьої річниці звільнення Бучі від російських військ, передає кореспондент Укрінформу.

“У день саміту ви всі, політики з поважних країн, говорите палкі промови. Путіну, мабуть, прикро, що ми говорили, говорили, говорили… І він буде діяти. Слово має значення, в цьому ми єдині з вами, але надзвичайно важлива нині – дія”, – зазначив мер.

Читайте також: Зеленський: Світ почав розуміти весь масштаб російської агресії після Бучі

Водночас він наголосив, що вдячний зарубіжним партнерам за допомогу.

“Я як міський голова, як громадянин, вдячний за ту підтримку і солідарність, яку ми мали, маємо і, переконаний, будемо мати від вас, ваших народів і урядів, муніципалітетів, з якими ми подружилися і співпрацюємо”, – сказав Федорук.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, у третю річницю деокупації Бучі, до столиці України прибули спікери та віце-спікери парламентів країн Європи.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Лише Україна може вирішувати, які іноземні війська допускати на свою територію

Published

on



Відповідаючи на запитання журналістів щодо орієнтовних термінів направлення в Україну європейських «миротворців», польський урядовець зауважив, що у цьому питанні не варто забігати за кілька кроків вперед.

«Ми все ще не маємо навіть припинення вогню, не кажучи вже про мир, який треба захищати. Але перша річ, про яку варто пам’ятати, – це Україна має вирішувати, коли, які, і чи мають іноземні війська бути на її землі. Україна, і ніхто інший», – наголосив Сікорський.

Він зауважив, що на цей час не вдалося досягти жодного результату від будь-яких переговорів, і коли вони нарешті призведуть до миру, саме Україна може запитувати про гарантії безпеки в формі іноземної присутності.

«Саме тоді міжнародне співтовариство буде вирішувати, які форми така іноземна присутність може отримати. Зрозуміло, чого не можна дозволити – це щоб Путін диктував, хто може, а хто не може бути в Україні. У цьому вся суть цієї оборонної війни – це має вирішувати лише Київ», – додав міністр закордонних справ Польщі.

Він зауважив, що ключовою темою сьогоднішньої зустрічі у Мадриді є триваюча російська агресія проти України.

«Я дуже задоволений, що ключові європейські країни визнають це проблемою не лише для європейського східного флангу, але що путінські агресивні наміри є проблемою для всієї Європи. Тож нам потрібен європейський шлях, щоб відповісти на цю проблему», – сказав польський урядовець.

Читайте також: Зеленський після чергової російської атаки заявив, що РФ глузує з миротворчих зусиль світу

Він нагадав, що Росія не лише продовжує бомбардувати Україну, вона проводить гібридну війну проти європейських країн, яка не обмежується поширенням дезінформації, пропагандою та спробами політичних маніпуляцій. Інколи ця ворожа діяльність Росії, за словами міністра, набуває форм на межі «кінетичних заходів», включаючи замахи на вбивство, акти шпіонажу, фізичне переривання підводних енергетичних та комунікаційних кабелів.

«Все це потребує розбудови справжньої європейської стійкості. Це означає, що нам потрібно серйозно ставитися до посилення нашої оборони та до відновлення нашої оборонної промисловості», – наголосив Сікорський.

Читайте також: В Україні зустрінуться представники генштабів країн, які готові надати контингент – Президент

Як вже повідомлялося, сьогодні у Мадриді відбувається зустріч міністрів закордонних справ європейських країн в форматі «Weimar +», за участі представників Франції, Німеччини, Польщі, Італії, Іспанії, Великої Британії і Європейського Союзу.



Джерело

Continue Reading

Політика

До України прибув спікер парламенту Португалії

Published

on



Президент Асамблеї Португалії Жозе Педро Агіар-Бранку прибув з візитом до України для зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським та вшанування загиблих у Бучі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Público.

Зазначається, що спікер приїхав у супроводі депутата і колишнього лідера парламентської фракції ПС Еуріку Бриліанте Діаса, нинішнього президента Групи парламентської дружби Португалія-Україна.

Агіар-Бранку візьме участь у церемонії вшанування трьох років з моменту масових вбивств у Бучі. Після церемонії він візьме участь у саміті голів парламентів у Києві, а згодом зустрінеться з Президентом Володимиром Зеленським та Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком.

Читайте також: Посилення України та гарантії безпеки: Зеленський поговорив із премєром Португалії

Як повідомляв Укрінформ, 14 березня до України прибув глава МЗС Португалії Паулу Ранжел. Він разом з австрійською колегою Беате Майнль-Райзінгер обговорив із Президентом Володимиром Зеленським відновлення енергетичної інфраструктури України й оборонну підтримку.

Фото: JOSÉ SENA GOULÃO / LUSA



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.