Одеса
Військовий ЗСУ з Одещини двічі пішов у СЗЧ – як покарали

Приморський суд Одеси. Фото ілюстративне: bagnetnacii
Матрос з Одещини вдруге самовільно залишив свою частину аби ухилитися від несення служби у ЗСУ. Феміда врахувала наявність попередньої судимості як обтяжуючий фактор, за що чоловік отримав тюремне ув’язнення.
Про це Новини.LIVE дізналися з Єдиного реєстру судових рішень.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
Матрос із міста Роздільне Одеської області вже був покараний за самовільне залишення частини службовим обмеженням. Однак чоловік пышо в СЗЧ вдруге, з метою ухилення від несення служби. За це на нього відкрили ще одну справу, яку розглядали у Приморському райсуді Одеси.
Що вирішив суд
Фігуранта визнали винним за ч.5 ст.407 КК України (самовільне залишення частини). Суд прирік його до 5 років та 1 місяця позбавлення волі.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про військового, який стріляв в обличчя цивільному. А також про службовця, що обікрав будинок та привласнив авто.
Одеса
Графіки відключень світла на завтра, 15 липня, в Одесі – прогнози від ДТЕК та Укренерго щодо ситуації з електрикою

Одеса вночі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Ситуація в енергосистемі країни ще залишається складною через атаки з боку РФ по енергооб’єктах. Проте завтра, у вівторок, 15 липня, в Одесі запроваджувати обмеження подачі світла не планують.
Такий висновок можна зробити з того, що ні ДТЕК, ні Укренерго не попереджали про обмеження.
Реклама
Читайте також:
Споживання електроенергії зросло
Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні, 14 липня, станом на 9:30, воно було на 2,9% вищим, ніж в цей же час попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причина таких змін — традиційне зростання рівня енергоспоживання на початку робочого тижня. А також — підвищення температури у західних і частині центральних областей.
Де дізнатися графіки
Якщо відключення все ж запровадять, то енергетики попередять заздалегідь. Перевірити, до якої групи належить ваш будинок, можна на сайті місцевого оператора системи розподілу. У ДТЕК закликають мешканців Одеського регіону з розумінням поставитися до обмежень, зменшити споживання електроенергії під час наявності світла для уникнення перевантажень системи.
Як дізнатися час відновлення світла
Час відновлення світла можна дізнатися за допомогою:
- сайту ДТЕК Одеські електромережі (розділ “Відсутня електроенергія?”);
- чат-бота у Telegram;
- приватних повідомлень у Facebook;
- подати заявку на сайті ДТЕК.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про вартість електроенергії у липні. А також про тариф на УБПТ для одеситів.
Одеса
Яка температура води у морі сьогодні – прогноз погоди на 15 липня в Одесі і області

Пляж в Одесі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Сьогодні, у вівторок, 15 липня, в Одесі буде мінлива хмарність, але без жодних опадів. Температура води у морі не зміниться та буде досить комфортною для купання, що має порадувати відпочивальників.
Про це повідомляє Гідрометцентр Чорного та Азовського морів.
Реклама
Читайте також:
Температура води
За даними синоптиків Гідрометцентру, температура морської води 15 липня не зміниться та залишиться достатньо теплою для купання. Вона протягом всього дня буде триматися на рівні +20…+21°С.
Погода в Одесі
Сьогодні в Одесі буде мінлива хмарність, однак жодних опадів не прогнозують. Вітер очікується північний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі сягатиме +21…+23 °C, а вдень потеплішає до +30…+32 °C.
Погода на Одещині
Одеську область також очікує мінлива хмарність та відсутність опадів. Вітер буде північний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі сягатиме +18…+23 °C, а вдень — від +30 °C до +35 °C. На автошляхах регіону видимість добра.
Крім того, по регіону сьогодні очікується підвищений рівень пожежної небезпеки. Погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення та розповсюдження загорянь в екосистемах, при наявності джерел займання (відкритого вогню).
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що в Україні починається справжня спека. А також про те, яку погоду обіцяють синоптики протягом літа.
Одеса
День Державності в Україні 2025 — чи знають одесити історію свята

Жінка у вишиванці. Фото: Новини.LIVE
День Державності України — одне з наймолодших офіційних свят у національному календарі. Його відзначають щороку 15 липня — у день пам’яті князя Володимира Великого та річницю хрещення Русі. Свято покликане підкреслити історичну тяглість української держави від часів Київської Русі до сьогодення. Проте, попри офіційне визнання та патріотичні акценти, для багатьох українців ця дата залишається радше формальністю.
Журналісти Новини.LIVE вирушили в центр Одеси, щоб запитати перехожих: що для них означає День Державності?
Реклама
Читайте також:
День Державності України
Респонденти визнають, що вперше почули про хрещення Русі ще у шкільні роки. Проте це знання залишилося поверхневим — швидше як фрагмент уроку, а не усвідомлена подія. Люди згадують, що їм “колись щось казали”, однак конкретні асоціації розпливаються.
“Чули ще, коли в школі ми вивчали, то чули, звичайно”, — каже Валентина.
Інші респонденти також говорять про те, що знайомі з назвою, але не можуть точно пояснити зміст. Формально знайоме свято, але без емоційного чи смислового підкріплення. Зазвичай у такому випадку українці більше фокусуються на звичних датах — Дні Незалежності, Дні Конституції чи інших, які мають довшу історію або чіткіші традиції.
“Ну, так десь чув, але так не глибоко, не досконально про це свято”, — каже Сергій.
Не святкують
Частина опитаних чесно зізнається — вони або не святкують цю дату, або взагалі не знають, коли вона відзначається. Це не означає байдужості до державності як такої, але вказує на розрив між офіційною ініціативою та реальним життям. Святу поки бракує елементів, які б зробили його ближчим до людей: традицій, публічного обговорення чи символічних ритуалів. У суспільстві й досі формується новий культурний календар, і деякі дати потребують часу, щоб набути емоційної ваги.
“Ну так, чула щось, але я не знаю, коли це святкують”, — каже Наталія.
Поки що свято існує десь на периферії масової свідомості, не маючи достатнього впливу на публічний простір. Люди не заперечують його існування, але й не відчувають внутрішньої потреби якось його відзначати. Це радше знак інформаційного вакууму, а не байдужості.
“Звичайно, щось чула. Але нічого конкретного сказати не може, це просто дуже гарне свято”, — додає Ольга.
Хрещення Русі
Дехто з опитаних прямо пов’язує дату 15 липня з постаттю Володимира Великого. Але навіть у цьому випадку акценти зміщені: замість усвідомлення ролі цього князя в історії української державності, люди згадують лише загальні образи з дитинства чи іменини. Це знову свідчить про нестачу наративів, які могли б сформувати чіткий зв’язок між історією та сьогоденням.
“Ні, про свято державності нічого не чула. А от, Володимира знаю. Навіть, по-моєму, всі знають Володимира Великого”, — каже Ксенія.
Державне свято
Попри загальну розмитість знань, були й респонденти, які чітко розуміють зміст свята й навіть трактують його глибше, ніж передбачено офіційною постановою. День Державності як новий елемент національної ідентичності. Це приклад того, як правильна комунікація та освітні ініціативи можуть впливати на сприйняття.
“Звісно, це День нашої держави, День нашої мови, День нашого прапора, День тому, що ми українці”, — переконана Лариса.
День Державності — не просто нове свято в календарі. Це спроба вписати українську історію в безперервний ланцюг, що веде від княжої Русі до сучасної незалежної України. Проте досвід показує: без зрозумілого символізму, діалогу з громадянами та емоційної залученості навіть найважливіші дати залишаються на папері. Наразі це свято скоріше “офіційне”, ніж “народне”, і саме тому його значення ще потребує осмислення. Якщо День Державності стане частиною освітніх, культурних і медійних ініціатив, у нього є всі шанси перетворитися на справжній день національної гордості.
Раніше ми писали про те, як уникнути мовних суперечок в Одесі. А також про те, як одесити ставляться до союзників, які допомагають Україні останні чотири роки.
-
Війна4 дні ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Усі новини4 дні ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Суспільство1 тиждень ago
Як добровольцям долучитися до груп ППО
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони-перехоплювачі вже застосовуються для знищення «Шахедів»
-
Події1 тиждень ago
Італія допоможе відновити шість культурних пам’яток у центрі Одеси
-
Відбудова6 днів ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Політика4 дні ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини3 дні ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео