Усі новини
вид на поселення з висоти пташиного польоту вразив людей (фото)

Симетричне планування поселення Rotonda West у Флориді (США), що нагадує скибочки піци, вразило користувачів соцмереж і зацікавило ЗМІ.
Знімком поділився користувач із ніком cgatlanta на популярному форумі Reddit.
Фотографія з літака, на якій зображена разюче симетрична кругла забудова у Флориді (США), викликала бурхливе обговорення серед користувачів соцмереж. Знімок, опублікований 1 травня користувачем cgatlanta, демонструє незвичайну спільноту Rotonda West в окрузі Шарлотт.
“Виглянув у вікно літака, що летів у Міссісіпі, і побачив це дивне поселення”, — написав автор поста.
На знімку чітко видно, як вулиці розходяться від центру, нагадуючи кола на полях або гігантську мішень, чим і привернули увагу користувачів.
Rotonda West складається з центрального вузла і восьми радіальних секторів
Фото: Reddit
Деякі коментатори порівняли забудову з “Тисячолітнім соколом” із “Зоряних воєн”, інші — з формою Пакмана.
“Найдивніше — це порожні ділянки поруч, де вулиці є, а будинків немає”, — написав один із користувачів.
Як пояснив рієлтор Олексій Моргадо, така форма забудови була задумана ще наприкінці 1960-х років Джо Кляйном, головою компанії Cavanagh Communities. Будівництво почалося в 1970-му, а перші мешканці в’їхали 1971 року. Моргадо додав, що кругле планування натхненне радіальною структурою таких міст, як Париж і Вашингтон.
Rotonda West складається з центрального вузла і восьми радіальних секторів, що нагадують скибочки піци. За словами Моргадо, такий дизайн забезпечує зручну транспортну систему, швидкий доступ до медичних і громадських служб, а також сприяє раціональному міському плануванню. Район прикрашений каналами і зеленими зонами, а на його концепцію вплинули планування аеродромів часів Другої світової війни.
Раніше Фокус повідомляв, що побудований у 1925 році після суперечки за землю, “Дім злості” в США знову шукає нового власника. Ширина будівлі становить всього 55 дюймів (близько 1,4 м). Незвичайне задні з’явилося після того як, одна жінка придумала оригінальну помсту після розлучення.
Також стало відомо, що подружжя виставило на продаж будинок за 3 млн фунтів, який отримало безплатно. Мешканка Шотландії Рейчел Рейд, яка виграла розкішний особняк у Сурреї (Англія), знизила ціну, так і не дочекавшись покупця. Пара планує завершити роботи над оформленням двох спалень і ванних кімнат найближчими місяцями. У декорі вони використовують відновлені елементи, як-от старовинні радіатори, знайдені на Facebook Marketplace, щоб зберегти автентичність будівлі.Також стало відомо, що
Україна
про що розповідають українські військові після російського полону

Звільнені 6 травня українські військові свідчать про нелюдські умови в російському полоні, що грубо суперечать нормам міжнародного гуманітарного права. Зібрані свідчення та докази вже передаються до міжнародних інстанцій, зокрема до Міжнародного кримінального суду.
Про це повідомив керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко, пише NV.
Він розповів, що після повернення з російського полону українські військові спочатку проходять медичне обстеження та розпочинають курс реабілітації. Лише після цього з ними починають працювати фахівці Служби безпеки, Нацполіції, Офісу генпрокурора та представники Міжнародного кримінального суду, щоб задокументувати факти тортур, нелюдського поводження та інших злочинів, скоєних під час утримання в полоні.
“Якщо вам відомий такий документ як Стамбульський протокол, в ньому визначено 18 основних тортур, то ми маємо сьогодні докази застосування усіх 18 видів і навіть більше – певні комбінації тих чи інших видів тортур та знущань [застосовуються] до наших військовослужбовців, які перебувають в полоні держави-агресора”, – підкреслив Охріменко.
За словами звільнених, у російському полоні їх позбавляли базових потреб: пораненим не надавали медичної допомоги, харчування було мізерним, а умови утримання — неприйнятними. Замість спеціалізованих таборів, передбачених Женевською конвенцією, військовополонених тримали у звичайних тюрмах разом із кримінальними ув’язненими.
Зібрана інформація проходить систематизацію й аналіз, після чого передається до міжнародних правових інституцій як доказова база для фіксації воєнних злочинів.
“Державі Україна вже відомі безпосередні виконавці – від охоронців, які утримують [полонених], до начальників цих колоній, в яких вони утримуються. І ми бачимо, що це не проблема однієї чи іншої колонії, це проблема системна. Ми бачимо системний підхід Російської Федерації до утримання наших військовополонених”, – додав Охріменко.
Нагадаємо, 6 травня, завдяки посередництву Об’єднаних Арабських Еміратів, з російського полону було звільнено чергову групу захисників України. Обмін відбувся у форматі 205 на 205.
Також Фокус писав, що наприкінці квітня Офіс генпрокурора України оприлюднив попередні результати експертизи тіла журналістки Вікторії Рощиної, яке передала РФ. За висновками судово-медичних фахівців, на тілі були виявлені сліди тортур, зокрема застосування електроструму та зламані ребра.
Усі новини
супутник 12 років спостерігав за «монстром»

У 2018 році смертоносне цунамі в Індонезії забрало життя 400 людей і ще тисячі отримали поранення. Тепер нове дослідження показує, що щось в океані протягом багатьох років плавно зміщувалося, поки врешті-решт не створило гігантську хвилю, яка згубила людей.
Про це пише SciTechDaily.
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Катастрофічне падіння
У 2018 році вулкан Анак-Кракатау в Індонезії катастрофічно звалився, спричинивши смертоносне цунамі. Потужне виверження призвело до того, що південно-західний схил вулкана Анак-Кракатау в Індонезії звалився в море, спричинивши руйнівне цунамі, що обрушилося на прилеглі острови. Унаслідок катастрофи загинуло понад 400 осіб і тисячі дістали поранення по всій Яві та Суматрі.
Тепер дослідники виявили, що схил вулкана повільно зміщувався протягом багатьох років — цю невидиму небезпеку можна було виявити за допомогою супутникового радара, задовго до того, як сталася катастрофа.
Тихий рух перед катастрофою
У новому дослідженні вчені з Університету штату Пенсільванія виявили, що схил гори Анак-Кракатау повільно зміщувався протягом багатьох років до обвалення — цей рух значно прискорився в місяці, що передували виверженню. Нові висновки дослідників припускають, що трагедію насправді можна було б передбачити, використавши правильні інструменти для моніторингу.
За словами співавтора дослідження, доцента кафедри геологічних наук в Університеті штату Пенсільванія Крістель Вотьє, океанічні вулкани в періоди нестабільності можуть катастрофічно руйнуватися, створюючи цунамі.
У 2018 році, коли стався обвал, загинуло понад 400 осіб, оскільки у вчених просто не було приладів на землі, щоб дізнатися, чи відбулося прискорення або зміна в поведінці деформації. На жаль, у той час жоден експерт не знав про те, що колапс неминучий. Ба більше, результати нового дослідження вказують на те, що вчені могли б передбачити катастрофу, якби у них був набір даних дистанційного зондування для отримання даних про деформацію поверхні.
Повз до обвалення 12 років
Під час нового дослідження команда використовувала метод, відомий як інтерферометричний радар із синтезованою апертурою (InSAR). Він являє собою метод дистанційного зондування, що використовує радіолокаційні супутники для виявлення крихітних змін на поверхні Землі.
Команда проаналізувала понад 10 років супутникових даних, зібраних супутниками ALOS-1, COSMO-SkyMED і Sentinel-1, що картують деформацію ґрунту на Анак Кракатау в роки, що передували катастрофі 2018 року. Результати виявили довгострокове прослизання вздовж розлому на схилі вулкана з чіткими періодами прискорення перед обваленням.
За словами провідного автора дослідження, докторанта в Університеті штату Пенсільванія Янга Чол Кіма, вони виявили, що розлом відриву зазнав приблизно 15 метрів прослизання в період із 2006 до 2018 року.
Виверження Анак Кракатау 2018 року спричинило катастрофічний ланцюг подій, коли схил вулкана обрушився в море, створивши цунамі
Фото: SciTechDaily
Перспективи моніторингу вулканів
Попри те, що використовувана вченими технологія не нова, вона раніше не використовувалася для спостереження за вулканами й прогнозування катастрофічних подій. Проте вчені вважають, що технологія може виявитися перспективною для моніторингу активних океанічних вулканів у режимі, близькому до реального часу, особливо в місцях, де інший моніторинг недоступний, кажуть учені.
Відомо, що зміщення відбувається, коли під вулканом існує слабкість або розлом. Унаслідок цього вулкан стає дедалі більшим у міру виверження з плином часу, а зрештою досягає порога, коли розлом уже не здатний витримати велику вагу — це призводить до обвалення. Цей процес може початися як “повільний зсув” протягом багатьох років, але коли він починає прискорюватися, це може бути ознакою того, що обвалення неминуче.
Автори дослідження вважають, що використана ними технологія надалі може дати змогу краще спостерігати за підводними вулканами та прогнозувати катастрофічні виверження.
Раніше Фокус писав про те, що під Тихим океаном знайдено види, які не зустрічалися раніше.
Політика
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль

Микола Федорук двічі отримував орден «За заслуги» за ефективне управління Чернівцями. В ОВА наголосили, що він був справжнім патріотом і мудрим керівником.
Про смерть політика 7 травня повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук.
Микола Федорук багато років був мером Чернівців. Зі слів Клічука, мешканці міста багато чим зобов’язані колишньому міському голові.
“Саме за його каденції наше місто змінювалося, не втрачаючи при цьому своєї унікальної душі. Він був людиною, яка жила Чернівцями й для Чернівців”, — підкреслив він.
Мер висловив співчуття рідним і близьким Федорука.
Також на смерть політика відреагував голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк. Він зауважив, що відчуває глибокий сум через цю звістку, назвавши Федорука видатним державним діячем.
Фото Миколи Федорука
Фото: Руслан Запаранюк / Чернівецька ОДА
“Його внесок у розвиток Чернівців, області та держави загалом важко переоцінити. Микола Трохимович був справжнім патріотом, мудрим керівником і людиною, яка завжди ставила інтереси громади понад усе”, — написав Запаранюк.
Він висловив співчуття рідним, близьким, друзям і знайомим померлого від себе особисто й від імені обладміністрації.
“Світла пам’ять про Миколу Трохимовича Федорука назавжди залишиться у наших серцях! Хай Бог йому дарує вічний спокій і Царство небесне”, — додав чиновник.
Біографія Миколи Федорука
У чернівецькому виданні “Шпальта” повідомили, що на момент смерті Федоруку був 71 рік. Він народився 20 березня 1954 року в селі Пісочне на Волині. Політик здобув освіту у “Львівській політехніці” за спеціальністю “Напівпровідникові й електронні прилади” та у Київському інституті політології й соціального управління за фахом “Теорія соціально-політичних відносин”. Він був полковником запасу СБУ.
Посаду мера Чернівців Федорук обіймав з 1994 по 2011 рік — чотири каденції поспіль. У березні 2011 року депутати міської ради проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови через “порушення Конституції України, законів України та незабезпечення здійснення наданих йому повноважень”. Жителі Чернівців засудили рішення й збирали підписи для референдуму про недовіру, але його не відбулося.
Федорука двічі відзначали орденами “За заслуги” — III ступеня та І ступеня. У 2000 році він був нагороджений за внесок у становлення та розвиток місцевого самоврядування, а у 2008 році (на 600-річчя міста) за внесок у соціально-економічний, науковий та культурний розвиток Чернівців.
Нагадаємо, 6 травня відбувся масштабний обмін полоненими з РФ. В Україну повернулись 205 воїнів, яких тримали у тюрмах, знущаючись з них “за межами людяності”.
Вночі на 5 травня у Росії помер радянський чемпіон із класичної боротьби Віктор Авдишев, який створив у Києві одне з найвпливовіших злочинних угруповань.
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство5 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Усі новини1 тиждень ago
Китай обіцяє обійти США у розробці нових надпотужних чипів: що про це відомо
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти