Усі новини
Яким буде складаний iPhone — деталі

Новий прогноз від галузевого аналітика Мінг-Чі Куо з TF International Securities говорить, що складаний iPhone відмовиться від Face ID і використовуватиме сканер відбитків пальців Touch ID
Компанія Apple може відмовитися від знакової функції для нового смартфона наступного року. Провідний аналітик каже, що довгоочікуваний “складаний iPhone” зазнає великих змін, пише thesun.co.uk.
Новий прогноз від галузевого аналітика Мінг-Чі Куо з TF International Securities говорить, що складаний iPhone відмовиться від Face ID і використовуватиме сканер відбитків пальців Touch ID. Face ID, який розблокує смартфон за допомогою розпізнавання обличчя, не відображатиметься “через обмеження внутрішнього простору”.
Face ID вперше був представлений в iPhone X у 2017 році, і тепер є знаковою частиною дизайну смартфонів Apple. Інші смартфони бренду не мають Touch ID: ця функція востаннє була використана в iPhone SE 2022 року. Тепер компанія, можливо, збирається повернути її на складаний телефон, який повинен мати найбільший екран серед усіх iPhone на сьогоднішній день.
“Складаний iPhone матиме дизайн у стилі книги”, — сказав Куо. — “Він матиме 7,8-дюймовий внутрішній дисплей без складок і 5,5-дюймовий зовнішній дисплей”.
Аналітик додав, що гаджет буде оснащений подвійною лінзою, а фронтальна камера буде доступна як у складеному, так і в розкладеному стані. Очікується, що товщина гаджета в складеному вигляді складе від 9 до 9,5 мм. А в розкладеному — максимум 4,8 мм.
Куо підкреслив, що Apple “зафіксує” остаточні характеристики пристрою до кінця червня цього року. Його випуск заплановано на другу половину 2026 року, а масове виробництво планується наприкінці 2027 року. Експерт каже, що у 2026 році буде доступно всього від 3 до 5 млн складних iPhone. Прогнозована ціна гаджета становитиме від 2000 до 2500 доларів.
Раніше ми писали про 5 смартфонів, які варто було б купити замість iPhone 16е. У добірці — Google Pixel 8a, OnePlus 13R, Moto G Stylus 5G, Samsung Galaxy S24 FE, Motorola Razr 2024.
Усі новини
Як користуватись калькулятором: жінка виявила приховані функції

30-річна Патріс Іглесіас випадково з’ясувала значення кнопок “AC” і “CE” на калькуляторі, граючись з іграшкою свого трирічного сина.
Під ніком @pat.rice33 жінка опублікувала відео у TikTok. Відкриття зробило її ролик вірусним.
“Вам 30, ви граєте з іграшковим калькулятором трирічного сина і тільки зараз розумієте, що означають “AC” і “CE”, — написала Патріс у відео.
Жінка продемонструвала своє відкриття. Вона набрала комбінацію “5”, “+”, “6”, але перед тим, як дізнатись відповідь, натиснула кнопку “CE”, і екран повернувся до нуля. Потім вона ввела число “5” знову, натиснула “=” і отримала “10”. Після повторного натиснення “AC” калькулятор повністю очистився.
Розсердившись, Іглесіас похитала головою. Вона зрозуміла, що “CE” стирає останню введену цифру, в той час як “AC” стирає всю суму до цього моменту.
“Я справді думала, що обидві кнопки роблять одне й те саме, просто різні букви для забави”, — додала вона, вказавши про наявність у неї диплому.
Відео переглянуло понад 4,7 мільйона користувачів. Майже 73 тисячам ролик сподобався і люди відреагували сотнями користувачів. Багато хто зізнався, що також не знав різниці між цими кнопками.
У відповідях до коментарів Патріс пояснила:
- “AC” — це “все очистити” (all clear), воно повністю скидає калькулятор і очищає всі дії.
- “CE” — це “очистити запис” (clear entry), і воно стирає лише останнє введення.
Раніше Фокус писав, що вундеркінд встановив одразу 6 світових рекордів із лічби в умі. Щоб залишатися у “формі”, хлопчик тренується оперувати цифрами по кілька годин щодня.
Нагадаємо, що Медісон Спонслер із США була шокована, коли вирішила заглянути до сумочки своєї 4-річної доньки Ліберті. Її вміст здивував маму.
Світ
з труби над Сикстинською капелою йде білий дим (оновлюється)

Кардинали Католицької церкви змогли обрати нового Папу Римського. Білий дим із труби пішов над Сикстинською капелою.
Кардинали Католицької церкви обрали нового Папу Римського після двох невдалих спроб, трансляція події велася онлайн із Ватикану.
Обрати Папу вдалося на другий день таємного конклаву.
Новина оновлюється…
Війна
прокуратура України розслідує 268 справ

Українські правоохоронці проводять розслідування щодо загибелі 268 військовополонених. За наявними даними, 208 з них були страчені на полі бою, ще 59 — у колонії “Оленівка”.
Про це повідомив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора України Юрій Бєлоусов, пише Укрінформ.
“Нам відомо про 268 українських військовополонених, які були страчені. Це включно з Оленівкою. На полі бою були страчені 208 полонених”, — сказав він.
Бєлоусов зазначив, що щороку фіксується зростання кількості страт українських полонених на полі бою. У 2023 році задокументовано 11 таких випадків, тоді як у 2024 році — вже 149, зокрема 51 випадок припадає лише на перші місяці цього року.
Він також повідомив, що українські суди вже ухвалили три вироки у справах, пов’язаних зі стратами військовополонених. Крім того, в руках правоохоронців перебувають кілька російських військових, яких підозрюють у причетності до цих злочинів. Інші справи досі перебувають на стадії розслідування.
Окремо триває розслідування масового вбивства українських військовополонених у колонії “Оленівка”, яке розглядається як один із найрезонансніших епізодів.
“Оголошено підозру керівнику установи і його заступнику за те, що вони не надали медичну допомогу після вибуху і у результаті дев’ять людей загинули. Стосовно організації самого вибуху слідство іще триває. Цей напрямок для нас один з пріоритетних”, — додав Бєлоусов.
Теракт у колонії “Оленівка”
У ніч з 28 на 29 липня 2022 року на тимчасово окупованій території Донецької області, в колонії №120 в Оленівці, стався вибух, внаслідок якого загинуло понад 50 українських військовополонених, ще понад 130 отримали поранення.
Російські військові звинуватили ЗСУ в обстрілі бараків за допомогою РСЗВ HIMARS, однак розслідування показало, що вибух був навмисним актом терору. Міжнародні експерти вказують, що полонених було вбито з використанням термобаричної зброї, що підтверджує навмисний характер злочину.
Нагадаємо, за даними The New York Times, російські солдати вчиняють злочини проти українських військових, не турбуючись про те, що їх дії фіксують дрони Сил оборони України. Водночас, кількість випадків розстрілів і катувань зростає, а Сполучені Штати Америки виходять зі складу слідчих комісій.
Також Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй з прав людини повідомила, що з кінця серпня 2024 року було зафіксовано 79 випадків страти українських військовополонених у 24 окремих інцидентах. Також зафіксовано щонайменше три дзвінки від російських посадовців і низку повідомлень у спеціалізованих групах, де давались або схвалювались накази про страти.
-
Суспільство7 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Суспільство1 тиждень ago
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Відбудова1 тиждень ago
у Полтаві 12 сімей отримали житлові сертифікати на понад ₴15 мільйонів
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні