Усі новини
що вони там роблять (відео)

Біолог розповів, навіщо філіппінські школярі носять отруйних тварин у сірникових коробках і що роблять із ними.
Якби вам довелося відвідати школу на острові Мінданал — другому за величиною острові на Філіппінах — ви б помітили, що в деяких школярів у кишенях лежать сірникові коробки. Насправді в цих коробках зовсім не сірники, там зберігаються “павуки-дербі” — загальна назва, що використовується для опису різних видів павуків, які використовуються в кривавому виді спорту, відомому як “боротьба павуків”, пише Forbes.
“Боротьба павуків” — традиційна розвага на Філіппінах. Суть гри полягає в тому, щоб помістити двох самок павука на протилежні краї вузької палиці. Павуки мчать назустріч один одному, зустрічаються в середині палиці та вступають у бій, доки один із павуків не вийде переможцем — або скинувши павука з палиці, або поранивши його, або загорнувши в кокон із павукового шовку.
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За словами біологів, найпоширенішим типом павуків, використовуваних у грі, є Neoscona vigilans, також відомий як коричневий павук або тигр-тигр. Neoscona vigilans — павук-кругопряд, що мешкає в сільськогосподарських полях, садах і лісових масивах. Представники цього виду ведуть нічний спосіб життя і полюють на свою здобич у сутінках — як правило, вже до ранку павуки з’їдають її.
Павуки-кругопряди відомі тим, що плетуть складні та високоорганізовані сітки для полювання на здобич. Структура їхнього павутиння змінюється впродовж року: змінюється його кут, висота над землею, щільність ліній і магнітна орієнтація, все це залежить від сезонних зрушень. Попри ці зміни, павук зберігає основну симетричну структуру павутини.
Відомо, що філіппінські школярі обирають найбільш агресивних павуків. Але як їм вдається визначити потенційного переможця? На думку біологів, одне з основних правил пов’язане з тим, де павук перебуває, коли його ловлять. Згідно із загальноприйнятою думкою, павуки, спіймані на лініях електропередач або біля них, особливо агресивні. Але знайти цих павуків важко, а тому більшість із них ловлять на деревах і луках.
Після затримання школярі тренують павуків, щоб підвищити їхні шанси на перемогу в битві. Для цього власники павуків розробили цілу низку ритуалів: деякі підгодовують павуків молоком і медом перед битвою; інші використовують декстрозу, сливи, кокосове молоко і навіть суп з качиних яєць; треті вважають за краще морити павуків голодом.
Деякі дослідники сходяться на думці, що тренування павуків перед битвою насправді є необхідним. Дослідники вважають, що павукам потрібні вправи у вигляді битви з іншими павуками.
Під час навчання павука поміщають на палицю з мертвим павуком на іншому кінці. Павук з’їдає мертвого павука, однак, перш ніж він закінчить їсти мертвого павука, його слід зняти з палиці. Це спровокує павука вкусити, бо він ще не закінчив їсти. Знову ж таки, павука випускають ходити по палиці, і він зловить мертвого павука. Тому, коли павука поміщають у коробку, відкриття коробки є сигналом того, що йому вже час годуватися.
Дослідники зазначають, як правило, бій між павуками триває всього близько 30 секунд і до 5 хвилин, якщо павуки менш агресивні. Після оголошення переможця павуків перевіряють і лікують від будь-яких травм, які вони могли отримати під час бою. Іноді поранених павуків випускають назад у їхнє природне середовище існування, щоб вони одужали, а потім через кілька днів їх забирає власник.
Раніше Фокус писав про те, що вчені виявили, що одні з найбільших павуків у світі вкрай сором’язливі.
Війна
Атака Шахедів на Кременчук – ЗС РФ влучили в житловий будинок

Станом на цей момент звернень до екстрених служб щодо постраждалих або загиблих не надходило. Місцеві телеграм-канали пишуть про атаку на будівлю ТЦК в Кременчуці.
Російські окупанти зранку, 6 липня, запустили рій “Шахедів” в напрямку Кремменчука. В самому місті та районі пролунали вибухи. Зафіксована пожежа. Про це повідомив голова Полтавської обласної війської адміністрації Володимир Когут.
“Унаслідок ворожої атаки на Кременчуцький район виникла пожежа на території приватного домоволодіння. На місці події працюють усі відповідні служби. Станом на цей момент звернень до екстрених служб щодо постраждалих або загиблих не надходило”, — проінформував він.
Близько 9 ранку моніторингові канали повідомили про підліт до Кременчука щонайменше 6 ударних безпілотників.
Також телеграм-канали повідомляють, що один з БПЛА нібито влучив в будівлю ТЦК в Кременчуці, але офіційного підтвердження цієї інформації поки немає.
Нагадаємо, що уночі 6 липня ЗС РФ вчергове атакувала Україну ударними безпілотниками. Під ударом зокрема опинилася Київська область, де росіяни атакували звичайний мирний населений пункт.
Також повідомлялося, що під час нічної атаки “Шахедів” 6 липня росіяни також атакували Харків дронами. Внаслідок обстрілу у місті здійнялася пожежа, відомо про кілька “прильотів” та постраждалих, серед них — маленька дитина
Україна
Під час вибуху на Житомирщині загинув юний спортсмен

16-річний Олексій Петренко був кандидатом у майстри спорту України з самбо. Він загинув під час вибуху в селі Березина 2 липня.
Олексій був вихованцем відділення боротьби самбо ДЮСШ Житомирської міської ради, займався цим видом спорту з 2018 року та вже став призером обласних і всеукраїнських змагань. Його вважали одним із найперспективніших юнаків у своїй категорії. Про його загибель повідомили у Національній федерації самбо України.
Олексій Петренко загинув під час вибуху 2 липня
Фото: Соцмережі
“Війна обірвала юне життя, всі плани, мрії та надії. Олексій назавжди залишиться в наших серцях — разом з іншими Янголами Спорту, яких забрала ця клята війна”, — зазначили у федерації.
В пості сказано, що Петренко загинув під час “ворожого обстрілу”, але 2 липня вибухи в Березині лунали без повітряної тривоги. І нині причини вибухів ще з’ясовуються.
Вибухи на Житомирщині: що відомо
2 липня близько 18:00 години у селі Березина сталися два вибухи. Повітряна тривога в цей час оголошена не була. Голова Глибочицької громади Сергій Сокальський сказав, що вибухи сталися на складі промислового підприємства.
Неподалік від підприємства, на якому пролунали вибухи, розташована автозаправка. На АЗС ніхто не постраждав, але будівля пошкоджена.
“Спочатку почало щось горіти, диміти, якась будівля. Я не знаю, що саме почало горіти. Потім піднявся більший вогонь. Через хвилини 3-4 після цього стався перший вибух. Потім після першого вибуху, хвилини через три, стався другий”, — повідомив працівник заправки.
На місці вибухів продовжує працювати слідча група з метою з’ясування обставин інциденту. Оперативні служби працюють над ліквідацією наслідків.
Нагадаємо, Фокус писав про наслідки вибуху у селі Березина. Було пошкодження трьох ліній електропередач та відключились 50 трансформаторних підстанцій.
Тоді ж місцева влада закликала громадян вжити заходів безпеки: мешканців попросили зачинити вікна та перебувати вдома.
Усі новини
їм понад 300 000 років (фото)

На південному заході Китаю археологи виявили колекцію стародавніх дерев’яних інструментів, яким понад 300 000 років. Ці знаряддя, виявлені поблизу стародавнього озера, дають нове уявлення про те, як жили ранні люди в Східній Азії.
Під час розкопок у Гантаньціні в провінції Юньнань археологи знайшли 35 дерев’яних артефактів, серед яких були копальні палиці, гачки для зрізання коренів та невеликі загострені інструменти, багато з яких були виготовлені з сосни та твердої деревини, пише Live Science.
У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За словами провідного дослідника Бо Лі з Університету Вуллонгонга, ця знахідка є найдавнішими дерев’яними інструментами, які коли-небудь знаходили в Східній Азії.
“Ця знахідка є винятковою, оскільки вона зберігає момент у часі, коли ранні люди використовували складні дерев’яні інструменти для збирання підземних харчових ресурсів”, — зазначив Лі.
Інструменти були поховані в глинистих відкладах з низьким вмістом кисню, що допомогло зберегти сліди полірування, подряпини і навіть залишки рослинної сировини.
Учені пояснюють, що ця колекція є одним з небагатьох наборів дерев’яних інструментів палеоліту, які не пов’язані з полюванням, на відміну від більш відомих прикладів, таких як списи, знайдені в Шьонінгені, Німеччина.
Під час розкопок у Гантаньціні в провінції Юньнань археологи знайшли 35 дерев’яних артефактів
Фото: Bo Li
Ці знахідки свідчать про те, що ранні люди навмисно відвідували озерну місцевість для збирання їстівних підземних частин рослин. Дослідники стверджують, що використання інструментів свідчить про планування та глибоке розуміння місцевого рослинного світу.
“Інструменти демонструють рівень планування та майстерності, який ставить під сумнів уявлення про те, що східноазіатські гомініди були технологічно консервативними”, — заявив Лі.
Щоб визначити вік артефактів, дослідники застосували методи інфрачервоної люмінесценції та електронного спінового резонансу. Обидва методи підтвердили, що інструменти мають вік від 250 000 до 361 000 років.
Хоча рослинний матеріал, безпосередньо прикріплений до інструментів, не можна було точно ідентифікувати через його руйнування, інші докази з місця знахідки вказують на раціон, що включав ягоди, кедрові горіхи, лісові горіхи, водні бульби і навіть ківі.
Це підтверджує гіпотезу, що ранні люди значною мірою покладалися на рослинні ресурси, а не на велику дичину, що відрізняло їх від їхніх сучасників у Європі.
Збереження викликає питання: археологи розкопали незвичайну плетену криницю в Норфолку (фото)
Це відкриття змінює наше уявлення про розвиток та адаптивність людей у стародавній Східній Азії. Замість того, щоб зосереджуватися виключно на полюванні, ці ранні люди виготовляли інструменти з конкретними функціями.
Раніше Фокус писав про міфічних ітбараків, створінь з тюркських легенд. Згідно з розповідями, ці істоти мали людські тіла та собачі голови.
Також ми розповідали про те, як кавалерійські мечі римської епохи призвели до значного відкриття. Вчені виявили древнє поселення, яке існувало впродовж століть.
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Події1 тиждень ago
У Житомирі проходить виставка, присвячена зруйнованим пам’яткам Маріуполя
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Політика1 тиждень ago
Ердоган обіцяє зробити максимум для зустрічі Зеленського і Путіна
-
Політика1 тиждень ago
Високі ставки, рекордні витрати та майбутнє України в Альянсі
-
Війна1 тиждень ago
В РФ засудили ще чотирьох українських військових за «Курську операцію»