Відбудова
ЮНЕСКО допоможе у відновленні академії Бойчука

Бюро ЮНЕСКО в Україні, Міністерство культури та стратегічних комунікацій та Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Бойчука уклали Меморандум на відновлення будівель академії, пошкоджених внаслідок російського обстрілу 25 березня 2024 року.
Підписання Меморандуму відбулося в Києві, у приміщенні Міністерства культури та стратегічних комунікацій, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Академія десятиліттями працює для того, щоб усі практики, визначальні елементи української ідентичності продовжували відтворювати, передавати від покоління до покоління майстрів та зрештою отримувати світове визнання як надбання всього людства”, – сказав під час церемонії підписання меморандуму міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.
Він нагадав, що до національного переліку та репрезентативного списку ЮНЕСКО культурної спадщини були внесені такі традиції: виготовлення кераміки, розпису, писанкарства, ткацтва і вишиванки, музичного мистецтва та інші.

Як зазначила на підписанні меморандуму голова Бюро ЮНЕСКО в Україні Кʼяра Децці Бардескі, ЮНЕСКО вперше відновлює не тільки культурний обʼєкт, а й освітній, об’єднуючи всі сфери, що належать до сфери ЮНЕСКО.

Вона подякувала уряду Японії за підтримку і фінансування необхідних робіт.
Як нагадала під час заходу ректорка академії ім. Бойчука Олена Осадча, під час російського обстрілу був зруйнований навчальний корпус, у приміщенні якого зберігалися архіви, переважно роботи декоративного мистецтва, сакральний живопис, іконопис, вітраж, мозаїка, кераміка, витвори ювелірного мистецтва, текстиль, вишивка, моделювання костюма.

“Ми сподіваємось, що зможемо врятувати частину наших робіт, а якщо не зможемо, то це буде прямим свідченням російського геноциду проти української культури”, – зазначила Осадча.

Як повідомляв Укрінформ, 25 березня 2024 року внаслідок ракетного удару декілька приміщень Академії ім. Бойчука були зруйновані повністю, деякі зазнали часткових руйнувань.
Відбудова
Чекаємо на проєкт з експертизи

Мер Львова Андрій Садовий поінформував, що цього тижня чекають з експертизи на проєкт відновлення музею командира УПА Романа Шухевича, зруйнованого російським дроном.
Про це він написав у Телеграмі, передає Укрінформ.
“Цього тижня чекаємо проєкт музею з експертизи. Далі — публічна презентація і тендер на визначення генерального підрядника будівництва. Не під «дату», а для якості. Щоб надовго”, – написав він.
Він додав, що музей Шухевича буде, “але це буде не ритуальний простір, а живе місце – для тих, хто хоче знати, чому він жив і за що загинув”.
Раніше п’ятий президент, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко написав у Фейсбуці, що “керівництво Львова півтора року блокує його ініціативу відновити будівлю музею Шухевича і впорядкувати територію” та поширив фото, що зараз на території біля музею.
“Якби це фото можна було описати одним словом, то крім як ганьба сказати нічого. Звісно, моя пропозиція залишається в силі. Я готовий хоч завтра забезпечити фінансування робіт, аби тільки був дозвіл влади на їх проведення”, – написав Порошенко.
Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2024 року внаслідок атаки ворожого безпілотника музей командира УПА Романа Шухевича в Білогорщі було знищено.
У Львові презентували проєкт із відновлення музею Романа Шухевича, основним елементом експозиції музею буде об’єкт, де генерал-хорунжий УПА загинув.
Відбудова
В Охматдиті розпочали монтаж окремих конструкцій у новому лікувальному корпусі

У лікувально-діагностичному корпусі НДСЛ “Охматдит”, який зазнав пошкоджень внаслідок ракетної атаки РФ, демонтують окремі конструкції та встановлюють нові.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
“Станом на 30 червня 2025 року підрядною організацією виконано новий обсяг демонтажних і монтажних робіт на кількох поверхах будівлі. До робіт залучено нові ділянки, а також розпочато етап активного монтажу конструкцій. Зокрема, на першому, а також частково на п’ятому і шостому поверхах Блоку В триває демонтаж стель і перегородок. На третьому поверсі завершено монтаж нових гіпсових перегородок і стель типу «Армстронг» (модульні стелі, що складаються з металевого каркаса та легких плит) у палатах і коридорах”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що продовжується відновлення фасаду. У блоці Б стартували роботи з монтажу нової фасадної плитки.

Як повідомляв Укрінформ,у національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” розпочалася активна фаза капітального ремонту пошкодженого російською ракетою корпусу.
Станом на 23 червня в лікарні вже було проведено демонтаж стель і перегородок у чистих приміщеннях кількох поверхів, встановлено нові модульні стелі у палатах, розпочато герметизацію швів, а також здійснено частковий демонтаж фасадної плитки.
Фото: МОЗ
Відбудова
У Росії треба конфіскувати всі заморожені активи і направити на відбудову України

Вартість усіх заморожених російських активів має бути спрямована на відбудову України, яка потерпає від російської агресії.
Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформуючи про підсумки круглого столу «Мобілізація та узгодження внутрішніх державних ресурсів» 4-ї міжнародної конференції ООН з фінансування розвитку.
«Злочин агресії Росії проти України повинен мати фінансову відповідь — справедливе спрямування всієї вартості заморожених російських активів на відбудову нашої держави», – зазначив Шмигаль.
Він розповів про фінансові виклики, з якими стикається Україна через розв’язану Росією повномасштабну війну, та додав, що Україні, щоб надалі боротися, потрібні нові і більш гнучкі підходи до фінансової підтримки.
Шмигаль також зазначив, що за оцінками Світового банку, ООН та Єврокомісії, потреби України у відновленні на найближчі роки вже перевищують 500 мільярдів доларів.
«Ми вважаємо, що створення механізму повної конфіскації російських активів — це найсправедливіший і найефективніший спосіб забезпечити фінансову підтримку України», – наголосив він.
Прем’єр-міністр відзначив, що навіть ці кошти не зможуть повністю покрити всі збитки, завдані війною. Тому Україна пропонує ще одне джерело фінансування відновлення — запровадження спеціального міжнародного збору на російський експорт.
«Це може бути додатковий податок або тариф на імпорт російських товарів — таких як нафта та інші ключові ресурси. Надходження від цього збору могли б поповнювати міжнародний фонд відновлення України. Це справедливо: Росія має заплатити за руйнування, які вона спричинила», – наголосив глава уряду.
Він подякував всім державам, фінансовим установам і міжнародним партнерам, які впродовж останніх трьох років залишаються пліч-о-пліч з Україною.
Як повідомляв Укрінформ, у межах ініціативи Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Канада надала Україні близько 1,7 млрд доларів (2,3 млрд канадських доларів), забезпечених доходами від заморожених активів Росії.
Фото: Шмигаль/Телеграм
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини6 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня