Connect with us

Суспільство

За «Контрактом 18-24» тепер можна приєднатися до 24 бригад ЗСУ

Published

on



Кількість бригад, куди можуть потрапити українці за проєктом Міноборони «Контракт 18-24», збільшилася з 16 до 24.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«Кількість бригад, до яких добровольці можуть приєднатися за проєктом Міноборони «Контракт 18-24», збільшено з 16 до 24. Відповідний наказ підписав начальник Генерального штабу Збройних сил України», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, до переліку бригад, які беруть участь у проєкті, додалися:

  • 47 окрема механізована бригада «Маґура»,
  • 54 окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи,
  • 3 окрема танкова Залізна бригада,
  • 82 окрема десантно-штурмова Буковинська бригада,
  • 34 окрема бригада берегової охорони,
  • 103 окрема бригада територіальної оборони імені митрополита Андрея Шептицького,
  • 108 окрема бригада територіальної оборони,
  • 127 окрема бригада територіальної оборони ЗСУ.

«Таким чином, тепер є можливість підписати контракт, обравши бригаду із Сухопутних військ, Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем та Сил територіальної оборони.

У Міноборони нагадали, що «Контракт 18-24» пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 млн грн, із яких 200 тис. грн виплачуються одразу після підписання контракту, а решта 800 тис. пізніше двома частинами. Добровольці отримуватимуть щомісячне грошове забезпечення до 120 тис. грн на місяць плюс доплати за бойові завдання. Загальна сума може скласти до 2 млн грн на рік. Матимуть можливість «нульової» іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення (у тому числі, зубне протезування), а також право на виїзд за кордон після року служби. Також законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.

Подати заявку можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+.

Читайте також: «Контракти 18-24» підписали вже сотні добровольцівМіноборони

Як повідомляв Укрінформ, 9 березня у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс» Сухопутних військ ЗСУ склали присягу перші військовослужбовці, які уклали річний контракт «18-24».

Фото: Міноборони



Джерело

Суспільство

«ЛЮДИНА РОКУ-2024»: церемонія нагородження

Published

on



29-а урочиста церемонія вручення премії «Людина року-2024».

Нагородження лавреатів премії дивіться на YouTube-каналі Укрінформу.

«Країна героїв. Достойні слави!» – саме під таким гаслом проходить цьогорічна урочиста церемонія вручення премії.

Це – вшанування всіх, хто бореться за Україну: на фронті, в лікарнях, у волонтерських центрах, на культурному, дипломатичному та економічному фронтах. Відважні військові, медики, волонтери, митці, спортсмени, дипломати – гордість за кожного, хто творить сучасну історію України!

Фото організаторів заходу



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Колаборант з Каховки створив власну катівню для жителів Херсонщини Анонси

Published

on



Колаборант із Каховки перетворився на справжнього мисливця за проукраїнськими мешканцями на Херсонщині. Він викрадає, б’є та здає людей російським окупантам. Його ім’я – Сергій Четвергов.

Про це пише Центр журналістських розслідувань.

За даними видання, 50-річний Сергій Четвергов із Каховки з 2022 року співпрацює з російськими окупантами у ролі поліцая. Він безпосередньо причетний до викрадень і жорстоких катувань місцевих жителів, заявляючи, що прагне повністю “зачистити” місто від проукраїнськи налаштованих громадян.

Жителі Каховки, серед яких і постраждалі, розповіли журналістам, що Четвергов особисто затримує людей, доставляє їх до власної катівні, де б’є до непритомності та жорстоко знущається. Декого він передає російським військовим. Частина викрадених досі перебуває в полоні.

За словами потерпілих і їхніх родичів, Четвергов не лише зраджував знайомих, написавши на них доноси, але й координував їхнє викрадення. У місцевих окупаційних пабліках він відкрито погрожує активістам, АТОвцям, партизанам і проукраїнським аграріям, скаржачись, що його “підвал порожній”.

Також Четвергов брав участь у пропагандистських заходах російських військових до 9 травня у Каховці.

За інформацією ЦЖР, до війни він працював керуючим на місцевій фермі, потім торгував горілкою та мав магазин автозапчастин.

На додаток, у цій цинічній схемі Четвергову активно сприяє його земляк Роман Лежев — уродженець Каховки, який нині ховається в Індонезії. Попри тисячі кілометрів, він залишається на зв’язку з окупантами: постачає Четвергову інформацію про проукраїнських жителів, які потім зникають у його катівні.

Тим часом у межах обміну полоненими росії передали 70 колаборантів, серед яких є представник з Херсона — Віктор Кирилов. Він був засуджений за колабораціонізм до 9 років ув’язнення. Зрадник працював поліціянтом — водієм чергової частини окупаційної поліції Корабельного району Херсона. Кирилов очікував на виїзд до росії понад 11 місяців і 9 днів. 23 травня його передали росії в рамках обміну.


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

«Людина-епоха»: помер голова наглядової ради «Одесагазу» Ігор Учитель

Published

on


Про це повідомила ввечері 11 червня 2025 року заступниця міського голови з питань ЖКГ, колишня керівниця КП «Теплопостачання міста Одеси» Анна Позднякова.

«Не віриться… Пішов з життя Ігор Учитель – Голова наглядової ради «Одесагазу». Сильна, мудра людина. Людина, що залишила по собі не просто підприємство, а цілу історію», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Анна Позднякова також згадує, як співпрацювала з Ігорем Учителем у часи її керівництва КП «ТГО»: «Не завжди одразу знаходили спільну мову, але завжди знаходили спільну мету. Спільно прийняті рішення стали ключовими для початку нового старту у розвитку підприємства. У найскладніші часи він одним із перших підставляв надійне плече».

За її словами, покійний голова наглядової ради ПАТ «Одесагаз» був з тих людей, хто багато й відповідально працював замість пафосних промов.

«Людина – епоха. Пройшов шлях від найнижчої сходинки до голови підприємства, яке стало його другою домівкою. Совсім недавно вітали його з 70-річчям… Він був у гарній формі, з блиском в очах, як завжди – з гумором і впевненістю. І ось– така тиша», – додала заступниця мера.

Причина смерті Ігоря Учителя на момент публікації цієї новини невідома. Про день і місце прощання з ним також поки не повідомляється.

Нагадаємо, напередодні Всесвітній клуб одеситів повідомив про смерть одеського письменника, краєзнавця та найстарішого члена клубу Анатолія Горбатюка.

А 8 червня загинув соліст Одеської національної опери, тенор світового рівня, заслужений артист України та волонтер Владислав Горай.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.