Суспільство
За «Контрактом 18-24» тепер можна приєднатися до 24 бригад ЗСУ

Кількість бригад, куди можуть потрапити українці за проєктом Міноборони «Контракт 18-24», збільшилася з 16 до 24.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.
«Кількість бригад, до яких добровольці можуть приєднатися за проєктом Міноборони «Контракт 18-24», збільшено з 16 до 24. Відповідний наказ підписав начальник Генерального штабу Збройних сил України», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, до переліку бригад, які беруть участь у проєкті, додалися:
- 47 окрема механізована бригада «Маґура»,
- 54 окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи,
- 3 окрема танкова Залізна бригада,
- 82 окрема десантно-штурмова Буковинська бригада,
- 34 окрема бригада берегової охорони,
- 103 окрема бригада територіальної оборони імені митрополита Андрея Шептицького,
- 108 окрема бригада територіальної оборони,
- 127 окрема бригада територіальної оборони ЗСУ.
«Таким чином, тепер є можливість підписати контракт, обравши бригаду із Сухопутних військ, Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем та Сил територіальної оборони.
У Міноборони нагадали, що «Контракт 18-24» пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 млн грн, із яких 200 тис. грн виплачуються одразу після підписання контракту, а решта 800 тис. пізніше двома частинами. Добровольці отримуватимуть щомісячне грошове забезпечення до 120 тис. грн на місяць плюс доплати за бойові завдання. Загальна сума може скласти до 2 млн грн на рік. Матимуть можливість «нульової» іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення (у тому числі, зубне протезування), а також право на виїзд за кордон після року служби. Також законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.
Подати заявку можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+.
Як повідомляв Укрінформ, 9 березня у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс» Сухопутних військ ЗСУ склали присягу перші військовослужбовці, які уклали річний контракт «18-24».
Фото: Міноборони
Суспільство
«ЛЮДИНА РОКУ-2024»: церемонія нагородження

29-а урочиста церемонія вручення премії «Людина року-2024».
Нагородження лавреатів премії дивіться на YouTube-каналі Укрінформу.
«Країна героїв. Достойні слави!» – саме під таким гаслом проходить цьогорічна урочиста церемонія вручення премії.
Це – вшанування всіх, хто бореться за Україну: на фронті, в лікарнях, у волонтерських центрах, на культурному, дипломатичному та економічному фронтах. Відважні військові, медики, волонтери, митці, спортсмени, дипломати – гордість за кожного, хто творить сучасну історію України!
Фото організаторів заходу
Суспільство
Колаборант з Каховки створив власну катівню для жителів Херсонщини Анонси

Колаборант із Каховки перетворився на справжнього мисливця за проукраїнськими мешканцями на Херсонщині. Він викрадає, б’є та здає людей російським окупантам. Його ім’я – Сергій Четвергов.
Про це пише Центр журналістських розслідувань.
За даними видання, 50-річний Сергій Четвергов із Каховки з 2022 року співпрацює з російськими окупантами у ролі поліцая. Він безпосередньо причетний до викрадень і жорстоких катувань місцевих жителів, заявляючи, що прагне повністю “зачистити” місто від проукраїнськи налаштованих громадян.
Жителі Каховки, серед яких і постраждалі, розповіли журналістам, що Четвергов особисто затримує людей, доставляє їх до власної катівні, де б’є до непритомності та жорстоко знущається. Декого він передає російським військовим. Частина викрадених досі перебуває в полоні.
За словами потерпілих і їхніх родичів, Четвергов не лише зраджував знайомих, написавши на них доноси, але й координував їхнє викрадення. У місцевих окупаційних пабліках він відкрито погрожує активістам, АТОвцям, партизанам і проукраїнським аграріям, скаржачись, що його “підвал порожній”.
Також Четвергов брав участь у пропагандистських заходах російських військових до 9 травня у Каховці.
За інформацією ЦЖР, до війни він працював керуючим на місцевій фермі, потім торгував горілкою та мав магазин автозапчастин.
На додаток, у цій цинічній схемі Четвергову активно сприяє його земляк Роман Лежев — уродженець Каховки, який нині ховається в Індонезії. Попри тисячі кілометрів, він залишається на зв’язку з окупантами: постачає Четвергову інформацію про проукраїнських жителів, які потім зникають у його катівні.
Тим часом у межах обміну полоненими росії передали 70 колаборантів, серед яких є представник з Херсона — Віктор Кирилов. Він був засуджений за колабораціонізм до 9 років ув’язнення. Зрадник працював поліціянтом — водієм чергової частини окупаційної поліції Корабельного району Херсона. Кирилов очікував на виїзд до росії понад 11 місяців і 9 днів. 23 травня його передали росії в рамках обміну.
Суспільство
«Людина-епоха»: помер голова наглядової ради «Одесагазу» Ігор Учитель

Про це повідомила ввечері 11 червня 2025 року заступниця міського голови з питань ЖКГ, колишня керівниця КП «Теплопостачання міста Одеси» Анна Позднякова.
«Не віриться… Пішов з життя Ігор Учитель – Голова наглядової ради «Одесагазу». Сильна, мудра людина. Людина, що залишила по собі не просто підприємство, а цілу історію», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Анна Позднякова також згадує, як співпрацювала з Ігорем Учителем у часи її керівництва КП «ТГО»: «Не завжди одразу знаходили спільну мову, але завжди знаходили спільну мету. Спільно прийняті рішення стали ключовими для початку нового старту у розвитку підприємства. У найскладніші часи він одним із перших підставляв надійне плече».
За її словами, покійний голова наглядової ради ПАТ «Одесагаз» був з тих людей, хто багато й відповідально працював замість пафосних промов.
«Людина – епоха. Пройшов шлях від найнижчої сходинки до голови підприємства, яке стало його другою домівкою. Совсім недавно вітали його з 70-річчям… Він був у гарній формі, з блиском в очах, як завжди – з гумором і впевненістю. І ось– така тиша», – додала заступниця мера.
Причина смерті Ігоря Учителя на момент публікації цієї новини невідома. Про день і місце прощання з ним також поки не повідомляється.
Нагадаємо, напередодні Всесвітній клуб одеситів повідомив про смерть одеського письменника, краєзнавця та найстарішого члена клубу Анатолія Горбатюка.
А 8 червня загинув соліст Одеської національної опери, тенор світового рівня, заслужений артист України та волонтер Владислав Горай.
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Війна1 тиждень ago
Дрони на оптоволокні несуть загрозу вглиб лінії фронту на 50 кілометрів
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС призначив ₴120 мільйонів застави Чернишову
-
Суспільство5 днів ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події5 днів ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Політика1 тиждень ago
НАБУ і САП просять ₴120 мільйонів застави і відсторонення від посади