Політика
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа

Про це йдеться в публікації видання Time, яке взяло інтерв’ю у президента України, передає Укрінформ.
Трамп провів телефонну розмову з Путіним, який повідомив президентові США, що тисячі українських військових у Курську оточені російськими військами. «Це була брехня», – сказав Зеленський. Але Трамп продовжував її посилювати, зазначає автор публікації Саймон Шустер.
За словами Зеленського, офіційні особи США почали вірити Путіну на слово, навіть коли їхні власні розвідувальні дані йому суперечать, додав журналіст.
«Я вважаю, що Росії вдалося вплинути на деяких людей із команди Білого дому за допомогою інформації», – процитував він Зеленського. – Їхній сигнал американцям полягав у тому, що українці не хочуть припиняти війну, і треба щось зробити, аби їх змусити».
Українці вважають Америку їхнім союзником, зазначив Зеленський. «Але в той момент (під час переговорів у Білому домі, – ред.) було відчуття, що ми не є союзниками або не займаємо позицію союзника, – сказав президент. – У тій розмові я захищав гідність України».
На думку Зеленського, Трамп погодився на деякі з поступок Росії, не отримавши нічого натомість. Він зняв заявку України на вступ до НАТО й навіть припустив, що РФ може повернутися до G7 – клубу найбагатших демократій світу.
Зеленський каже, що такий підхід припиняє ізоляцію Путіна. «Це великий компроміс, – сказав він. – Уявіть собі вивільнення Гітлера з політичної ізоляції».
Трамп зрозуміє, сподівається президент України, що Путін слабший, ніж видається, і що йому не можна довіряти. На переконання Зеленського, президент США і його команда не змирилися б із програшем України.
«У них є власні амбіції. Вони бачать свою роль в історії» не лише як потужні лідери, а і як ті, хто може досягти гідного завершення війни. «Ось чому я не вірю в ці апокаліптичні сценарії», – наголосив він.
Як повідомляв Укрінформ, журнал Time присвятив обкладинку нового номеру українському Президентові.
Фото: The White House
Політика
Санду закликала передати Україні більше засобів ППО після атаки РФ

Президентка Молдови Мая Санду після масованої атаки РФ по українських містах у ніч на 12 липня закликала передати Україні більше засобів протиповітряної оборони.
Як передає Укрінформ, про це вона написала у соцмережі Х.
«Жорстока ніч в Україні. Росія обстріляла Львів, Луцьк та Чернівці, де загинули мирні жителі. Це щоденний терор. Будинки перетворилися на руїни. Україні терміново потрібно більше засобів протиповітряної оборони. Більше підтримки. Кожна затримка коштує життя», – наголосила Санду.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 12 липня під російською атакою перебували міста по всій Україні, росіяни запустили 26 крилатих ракет і 597 дронів.
Унаслідок комбінованої атаки на Львів пошкоджені будинки, дитячий садок, десятки автівок, горіла покрівля нежитлової будівлі. Повідомлялося про дев’ятьох постраждалих, серед яких 11-річний хлопчик.
У Чернівцях внаслідок російської атаки загинули двоє людей.
Фото: Facebook/Maia Sandu
Політика
Сибіга та прем’єр Хорватії обговорили у Дубровнику підтримку України

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович обговорили у Дубровнику підтримку України.
Про це глава української дипломатії повідомив у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Я подякував прем’єр-міністру Хорватії за його принципову позицію щодо підтримки України та оперативну підготовку нещодавнього 14-го пакету військової допомоги. Підтримка Хорватії у розмінуванні, оборонному виробництві та допомога нашим ветеранам сприяє безпеці не лише України, а й усієї Європи», – йдеться у дописі Сибіги.
За його словами, під час зустрічі з Пленковичем вони зосередилися на наступних кроках для зміцнення України та збільшення ціни війни для агресора, зокрема шляхом посилення трансатлантичного політичного та санкційного тиску.
Окрім цього, Сибіга провів зустріч зі своїм молдовським колегою Міхаєм Попшоєм. «Україна цінує участь президентки Маї Санду у нещодавньому саміті в Одесі та тристоронній зустрічі президентів України, Молдови та Румунії. Ми домовилися про подальші контакти в цьому тристоронньому форматі на рівні міністрів закордонних справ», – йдеться у дописі глави української дипломатії.
Також в ході зустрічі Сибіга і Попшой зосередилися на спільному прогресі України та Молдови на шляху вступу до ЄС.
«Наша спільна інтеграція до ЄС є найефективнішим способом забезпечення миру, безпеки та процвітання, а також запобігання спробам Росії дестабілізувати регіон», – зазначив глава МЗС України.
Як повідомлялося, 11-12 липня у хорватському Дубровнику проходить політичний форум за участю представників низки країн.
Політика
До Ради надійшов законопроєкт про вихід України з конвенції про заборону протипіхотних мін

До Верховної Ради надійшов законопроєкт «Про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення». Парламент розгляне ініціативу на найближчому засіданні.
Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«До Верховної Ради України надійшов проєкт Закону України «Про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення»», – зазначив він.
За словами спікера українського парламенту, відповідне рішення обумовлене безпековими викликами, пов’язаними зі збройною агресією Росії проти України та необхідністю забезпечення належного захисту держави і громадян.
«Верховна Рада розгляне цей проєкт закону на найближчому пленарному засіданні», – поінформував голова ВР.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про вихід України з Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін.
Фото: facebook.com/stefanchuk.official
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
хаскі усвідомив, що інші собаки працюють в упряжці
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами
-
Одеса1 тиждень ago
Скільки мільярдів витратять на оновлення Іванівського мосту в Одесі
-
Суспільство1 тиждень ago
Через аварію жителі Хаджибейського та Київського районів Одеси залишилися без води